Şimdi Ara

Apple'ın Android telefonlardan kopyaladığı beş 'iPhone 15' özelliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
2.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • USB-C yi başka telefondan kopyalamak mı? Abi siz şaka mısınız? USB-C bir standard. Zaten herkesin kullanımına açık bir şey. Her telefon gibi o da kullanıyor.

Bu kafayla samsung da usb-c yi o telefondan kopyalamış oluyor. Siz cidden haber kotası dolsun diye saçma sapan şeyleri yazmaktan erinmiyorsunuz ya ben buna şaşırıyorum.

• Ya böyle haber mi olur… valla yazık

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • apple ne zaman özgün oldu ki... ipad arak... ipphone arak ios arak...

• canskru kullanıcısına yanıt
    Yahu soruyorum, Neyi iyi yapıyor? Mesela bana deyin ki şunu kopyaladı bütün androidlerden daha iyi yapıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Haber kalitesi iyice düştü. Çok yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt

Adamlar sorunsuz. Adamların cihazları arasındaki iletişim mükemmel. AirPlay bile akılalmaz derecede iyi aktarım yapıyor. Androidte Samsung'un amiral gemisi telefonlarından birini bağladık televizyona mutlaka bi sorun oluyor. Bağlantı kopuyor, bi anda görüntü gelmemeye başlıyor. İphone'dan airplay ile aynı televizyona tamamen sorunsuz aktarım yapıyor. Mesela Apple Müzikten bahsedeyim biraz. Bu uygulama inanılmaz iyi çalışıyor. Bir kere kayıpsız müzik desteği var. Ayarlardan tercihleri kayıpsız müzik olarak seçince bunu airplayden ses sisteminize aktarınca bambaşka bir seviyede müzik dinliyorsunuz. Bunu çok kolaylaştırdı. İpad'imde yaptığım bir skeç aynı anda telefonuma düşüyor, telefonumda yaptığım bişey aynı anda ipad'ime düşüyor. İpadimde çalışırken arama gelince telefonu elime almak zorunda kalmıyorum, direk oradan cevaplayabiliyorum. Birçok şifre gerektiren işlemde faceID ile sizi tanıyıp onay alabiliyor hem iphone hem de ipad. Bunlar hayatı çok kolaylaştıran şeyler. Bunu yaparken de birsürü derinlik sensörü gibi özelliklerle yapıyor. Ipad Pro'da Lidar sensörü ile istediğiniz mekanların üç boyutlu taramasını yapabiliyorsunuz. Var oğlu var.....

1) Airplay için ekosistem gerekiyor. Eğer ekosistem varsa aynı işi Samsung cihazlar da kendi aralarında yapıyor. Android'in güzelliği olarak "NearbyShare" sayesinde PC ile kablosuz aktarım sorunsuz gerçekleşiyor.

2) Bende Sony TV var. S23 Ultra telefon. "SmartView" üzerinden hiç sorun yaşamadım. Dikkat edin siz hala ekosistemdesiniz. Tv'ye görüntü aktarmak için cihaz almışsınız. Bende sadece tv var.

3) Apple Music uygulamasının "Kayıpsız Müzik" verdiğini söylüyorsunuz. Doğru ancak bunu anlamak çok zor. Herkese hitap eden bir şey değil. Ayrıca kayıpsız müzik isteyen Tidal de kullanabilir.

4) Tablet konusunda Gene ekosistemdesiniz. Samsung'ta da var efendim...

5) Lidar konusunda hak veriyorum.

• E normal değil mi o ondan alacak o diğerinden.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum kendi deneyimlerim ve etrafımdakilerin deneyimlerinden yola çıkarak Apple bunların hepsini daha kolay yapıyor gibi bir algı var bende açıkçası.

Adı üstünde "algı" var.

Siz bir eko sistemin içindesiniz, o ne kadar izin verirse o kadar kullanıyorsunuz. Dışına çıkamıyorsunuz.

Ben buna "kafeste" siniz diyorum.

Android o konuda cok daha özgür, istediğinizi yapabiliyorsunuz. Kernel ya da rom değiştirebiliyorsunuz.

• Öner kullanıcısına yanıt

Bu kadar özgür olmanın iyi birşey olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Karnel rom değiştirmeyle neden uğraşayım. Almalıyım ve çalışmalı bu kadar basit. Bu dediğiniz bile karmakarışık bir sistem olduğunu anlatmaya yeter yani...

Alıp kullanabilirsiniz. Bunda bir sikinti yok zaten. Hem de sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bi otomobiliniz var, 3 yıldır sorunsuz şekilde kullaniyorsunuz.

"Bi multimedya sistem alıp aracıma ekstra özellik katayım" diyebilirsiniz mesela. Ya da "ses sistemini biraz daha güçlendireyim" diyebilirsiniz. Ya da "3D havuz paspas takayım" diyebilirsiniz.

Bu isteğinizi android sistemde yaparken ios sistemde yapamazsınız. Apple size izin vermez.

• IOS komple çalıntı... adam vergiden yırtmak için ülkekere dağılmış... ölümü bile faketir... son güncellemeden sonra zil ve bildirim sesi değişimi iptal diyorlar?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-62F68CA17 -- 21 Eylül 2023; 17:9:34 >
  • Steve abi iphon'u ilk tanıttıktan sonra millet elindeki çalışmayı çöpe attı yeniden başladı siz hala çalıntı diyorsunuz...

dedi maaşlı sheeple... arsız jobs yakalanınca saldırıp durmuştu ölü numarasıyla iflastan yırttılar...

• DburakKoc D kullanıcısına yanıt

Kopyalamasında bir sorun yok. Ancak Apple'ın sanki herhangi bir özelliği daha önce yokmuş da kendisi bulmuş gibi lanse etmesi kullanıcılarının bunu böyle sanması filan rahatsız edici. Yoksa kopyalasın, dibine kadar sömürsün.

• cungalam kullanıcısına yanıt
    Hayir iphone bu kadar kötü bi marka değildi eskiden. Ben hep eleştirirdim ama bu kadarını beklemiyodum. Eskiden androidlerden olmayan 1 yada 2 özellik tanitirladi ama artik birak bunu yapmasini androidden aldiklari özellikleri kendileri yapmis gibi tanıtımını yapiyolar artik

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.