Şimdi Ara

'Apple'ın A7 işlemcisi rakiplerini endişelendirdi' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • belki su anda kimsenin bir isine yaramiyor olabilir ama mobil cihazlar icin ciddi bir yenilik oldu apple in yaptigi... fakat 64 bit destegine sahip programlar ciktiginda yani uzun vadede sonuclarina bakmak lazim bu A7 islemcisinin zira su anda PC de bile tum programlar 64 bit destegi sunmuyor...
  • Developerlar yatacak yer ariyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

iyi de bunu samsung üretmiyor muydukine ?

Ooo en son samsung işlemcisi kullanan iphone 3g

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

Samsung'dan nefret ederim fakat Samsung'un teknolojiye kazandırdıkları ile Apple'ın kazandırdıklarını karşılaştırsan Apple'dan daha fazladır.

Edit: Devede kulak lafı biraz fazla kaçmış

Ben o kadar büyük ulvi düşüncelere bakmam
    Bana ne kazandırdığına bakarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Samsung'dan nefret ederim fakat Samsung'un teknolojiye kazandırdıkları ile Apple'ın kazandırdıklarını karşılaştırsan Apple'ınki devede kulak kalır.

Klasik x'den nefret ederim ama diyip x'i övme içerikli bir mesaja daha hoşgeldiniz samsung anca düzgün çalışmayan gözle kaydırma falan kazandırsın teknoloji dünyasına

Apple 'ın yarı iletken üreten fabrikası mı vardı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Turat

quote:

quote:

Samsung'dan nefret ederim fakat Samsung'un teknolojiye kazandırdıkları ile Apple'ın kazandırdıklarını karşılaştırsan Apple'ınki devede kulak kalır.

Klasik x'den nefret ederim ama diyip x'i övme içerikli bir mesaja daha hoşgeldiniz samsung anca düzgün çalışmayan gözle kaydırma falan kazandırsın teknoloji dünyasına

Mesajı neresinden okudun samsung'un tek marifeti fabrika zaten teknolojiye katkısı yok demişim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mesajı neresinden okudun samsung'un tek marifeti fabrika zaten teknolojiye katkısı yok demişim

Donanım olmadan yazılımı nasıl üreteceksin?

Ayrıca apple ın ne katkısı var. İpod dışında? İ tunes dışında? Çoğu patenti satın alınma. Tasarımı desen olağanüstü bir şey değil. Ses kalitesi zaten yerlerde oraya hiç girmiyorum bile .Reklamlarıyla iyi göz boyuyor. Tek satış taktiği bu. Sizde yazılım satın alınca destek oluyorum modunda oluyorsunuz ama pc deki işletim sisteminiz yazılımlarınız öyle değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turat -- 18 Aralık 2013; 20:28:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: DT Swiss

quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

Qualcoom, MTK işlemcileri 3aya yine tokatlar.

Ama en iyisi wp di mi

İos en iyisi. Ama iğrenç bir kamera ekran kasa kalitesi ile birleştirince iğrenç bir telefon ortaya çıkıyor

Nokia kadar iğrenç olamazlar sen raat ol

• apple işlemci tasarlamaz arm tasarlar apple alır modifiye eder samsung gibi firmalarda üretir...şu apple fanlarından gına geldi , babalarının firması gibi yahudi firmalarını savunmuyorlar mı uyuz oluyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ayrıca apple ın ne katkısı var. İpod dışında? İ tunes dışında? Çoğu patenti satın alınma. Tasarımı desen olağanüstü bir şey değil. Ses kalitesi zaten yerlerde oraya hiç girmiyorum bile .Reklamlarıyla iyi göz boyuyor. Tek satış taktiği bu. Sizde yazılım satın alınca destek oluyorum modunda oluyorsunuz ama pc deki işletim sisteminiz yazılımlarınız öyle değil.

Neyse senin gibi fanboycuklara laf yetiştiremeyeceğim reklam demiş samsung'un reklamı olsa neyle satacak leğenlerini donanım olmazsa demişsin tek fabrikası olan samsung ya zaten adamlar orada ürettirmek zorunda en ucuza ürettirebileceği orası demek ki tabi bunu anlayacağını sanmıyorum ya neyse bu da sana son mesajım hadi leğeninle sana mutluluklar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Neyse senin gibi fanboycuklara laf yetiştiremeyeceğim reklam demiş samsung'un reklamı olsa neyle satacak leğenlerini donanım olmazsa demişsin tek fabrikası olan samsung ya zaten adamlar orada ürettirmek zorunda en ucuza ürettirebileceği orası demek ki tabi bunu anlayacağını sanmıyorum ya neyse bu da sana son mesajım hadi leğeninle sana mutluluklar

Leğen mi? O kadar para vermem ki ben bir telefona.

• Benim anlamadığım htc one işlemcisi 4 çekirdekli 1.7 ghz olmasına rağmen 2 çekirdekli iphone 5s i testlerde geçemiyor. çok ilginç.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Apple'ın ne mi katkısı var, şaka mısın sen? iPod, Macbook gibi ince bilgisayarlar, akıllı telefon çağı, Tablet çağı, şimdi de telefonlarda 64 Bit çağı başladı bunların hepsini Apple başlattı. iPhone'dan önce kaçımız dokunmatik ekranlı akıllı telefon kullanıyorduk? Apple yapmasaydı seneler boyu kimin aklına gelcekti merak ediyorum hiç yoktan Tablet diye birşey çıkarmak? Retina ekran 2010'da geldi o zamanlar kimse o kadar yüksek ppi görmemişti herkes telefonu görünce vaay diyordu Samsung anca iki yıl sonra farketti geçebildi çözünürlüğü. Veya şu 64 Bit olayı bile en basitinden Apple'ın yenilikçiliğini ortaya koyuyor, adım gibi eminim Apple 64 Bit işlemcileri mobilde piyasaya sürmeseydi Samsung vs gibi firmalar 2-3 sene daha 64 Bit çıkarmazlardı. Çünkü adamlarda yaratıcılık diye birşey yok, ürünleri ne de olsa alcaklar niye maliyeti arttıralım diye açıkça söylemişler bugün haber olmuş. Apple'ın en önemli özelliği özellikle mobilde çağ atlatıyorlar, teknoloji hızlı ilerliyor sayelerinde. Öbür firmalar o birşey çıkardıktan sonra onu kopyalıyor rekabette geri kalmamak için. Adamlar rekor üstüne rekor kırıyor sende burda bıdıbıdı konuşuyorsun

• Şuanlık 64 bit işlemci mimarisinin uygulamalar ile birlikte yaygınlaşma ihtimali çok düşük olsa bile, bence Apple'ın yaptığı hamle ileri görüşlülüğünü gösterir nitelikte..
    Mimariyi daha kimse bu girişimde bulunmadan yapıp-hazırlayıp-sunmak sağlam bir Ar-Ge çalışmasınıda gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Şuanlık 64 bit işlemci mimarisinin uygulamalar ile birlikte yaygınlaşma ihtimali çok düşük olsa bile, bence Apple'ın yaptığı hamle ileri görüşlülüğünü gösterir nitelikte..
    Mimariyi daha kimse bu girişimde bulunmadan yapıp-hazırlayıp-sunmak sağlam bir Ar-Ge çalışmasınıda gösterir.

Aslında apple A6'daki kadar sağlam bi ar-ge çalışması yapamadı. Apple A6'da vfpv4 kullanan cortex-a15'le,vfpv3 kullanan cortex-a9'un karışımı kendi tasarımları vardı.Armv7 komut seri üstüne armv7s geldi.Ama A7'de ise hali hazırda 64 bit destekleyen armv8-a komut seti kullanıldı.Bu yüzden işleri A6'ya göre biraz daha kolay oldu. 64 bit işlemciyi çıkarmasının nedeni klasik Apple stratejisi, yani piyasayı şekillendirme. Retina ekrandan sonrada hd ve full hd furyası başladı.Şimdide özel mimarili 64 bit işlemci furyası başlıyacak. Apple işte gazı verdi çekildi. 64 bit işlemci ve ios 7'de aslında iPhone 6 hazırlığı.Asıl donanımsal ve yazılımsal herşeyi iPhone 6'ya sakladı Apple.Hiç değilse birçok piyasa analisti ve gözlemcisi böyle diyor. iPhone 5S sadece bir sıçrama tahtasıymış.Bekleyip görecez artık :))

• Habere yorumdan çok fanboy vs leri... gel bir de buradan yak :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • way nasıl haberleri olmuyor anlamıyorum. Bu işlemcileri kim üretiyor? Apple olsa anlicam. hiç mi sızmaz kardeşim. hiç mi bunları ilginç bulan mühendis yok?? biraz mantık dışı gibim bişi.

• Fasa fiso, mobil işlemci üreticilerinin her zaman elinde önümüzdeki 10 yılın teknolojisine sahip işlemciler hazırdır argesi bitmiştir, ısıtılmak üzere donduruculara konmuştur, 2 yılda bir buzluktan sırayla indirip yeni işlemci yaptık önceki işlemciden yüzde 10 daha iyi, şimdi bu işlemciyi 15s e takıp size 4000 dolardan iteleyeceğiz, sizde alacaksınız diyecekler.

Edit: Alan fanlar zaten eksilemeye başladı bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Aralık 2013; 1:04:02 >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Ne yani S4 çıktı diye Iphone 5 çöp mü oldu zamanında ? Sırf sağdan soldan duyduklarına göre mi yorum yapıyorsun çoğu kişi gibi burada ? Bende 5s var ve o dediğin Room ve Asphalt 8'i yükledim ve bir kere bile oyundan atmadı. Bir tek World of Goo'da save ettikten sonra atıyor ki oyun sırasında o da çok şükür atmıyor ve bir şey kaybetmiyorsun. Ayrıca burada Apple'ın ne suçu var her kim oyun yapıyorsa adam gibi optimize etsin mesela garanti veriyorum ki Asphalt 8 denilen oyun Android'de de IOS'da da biraz yavaş çalışıyor. S5'den de umudunu kes derim 2K ekran çözünürlüğü ile hiç bir oyundan iyi performans bekleme derim.

• Karalamaya başlayın hemen.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.