Şimdi Ara

Apple, Amerika'da sim kilitsiz-kontratsız iPhone 4 satışına başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
7.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni iphone gelmeden stok bitirme stratejisimidir acaba?
  • applestore da online ödeme için, apple ID veya itunes ID ve şifre istiyor, nasıl alabilirim? hiç apple cihaz kullanmadım, ne yapmalıyım?
  • Nasıl iPad 2 uygun fiyatlarla geldi, 4 dahil bundan sonraki iPhone'larda da Türkiye fiyatları için gözle görülür azalma olacak bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matkapmatkap

Bence cok pahali, Applein fiyat politikasini gozden gecirmesi gerekiyor. 16 GB iphoneun 16 GB ipad 3gden pahali olmasi ne demektir yahu? Tamam, iphoneda retina ekran var ama yine de ipadden daha maliyetli oldugunu zannetmiyorum. Eger, ipadlerdeki fiyat politikasini devam ettirerek, ithalati Bilkom yaparsa, Turkiye fiyati 1400 TL civari bir sey olacaktir diye tahmin ediyorum. Ama eger operatorlere kalirsa, hayatta bize yansiyan bir sey olmaz :)

Eger bu fiyatlara alan insanlar varsa, niye fiyatini dusursun ki? Misal: Sen 10 liraya balik satiyosun, rakiplerin 5 liraya satiyor. Ama yine de sen onlardan cok satiyosun. Sen fiyatini dusururmusun? Bir de oyle dusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: people are strange

quote:

Orijinalden alıntı: joven

Ülkemizde 2200 yada 2400 Tl'ye satan mezarcılara duyurulur.

ABD'de 650$ bugün ki kurda 1027 Tl yapıyor.

yazık gerçekten yazık.....

Apple'ın diğer ürünlerinde fiyat olarak bir dünya standardı yakalandı araştıracak olursanız görebilirsiniz.

Darısı Iphone'a diyorum....

Başka da bir şey demiyorum.

standart mı? diğer ürünlerde de bize uğramadı galiba. ABD'de 2199$ olan bir macbook pro modeli burada 5.500 TL!! hala uçurum var.

bahsettiğiniz ürün %25 vatan indiriminde 4080 liraya satıldı haberiniz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: aragorn991402

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: joven

Ülkemizde 2200 yada 2400 Tl'ye satan mezarcılara duyurulur.

ABD'de 650$ bugün ki kurda 1027 Tl yapıyor.

yazık gerçekten yazık.....

Apple'ın diğer ürünlerinde fiyat olarak bir dünya standardı yakalandı araştıracak olursanız görebilirsiniz.

Darısı Iphone'a diyorum....

Başka da bir şey demiyorum.

standart mı? diğer ürünlerde de bize uğramadı galiba. ABD'de 2199$ olan bir macbook pro modeli burada 5.500 TL!! hala uçurum var.

evet biliyorum ama kampanya yakalamak şans işi. sonuçta nolursa olsun buradaki fiyatlar tam anlamıyla KOL!

• quote:

Orijinalden alıntı: Takao

quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

AHAA ŞİMDİ AMERİKAYA GİDENLER S.ÇTI...

"ABİİİ BANA 5 TANE iPHONE4... ÜÇÜ BEYAZ OLSUN TEYZE..."

iPHONE BIRAKMAYIZ ORDA TÜRKLER OLARAK....

iki senede bir telefon getirip faturasını işletebiliyorsun. senin söylediğin ithalata girer. kaçak getirdiğin telefon da kitlenir kalır.

50 liraya pasaport hakkı satıyorlar, kitlenmez.

20 liraya imei kopyalanıyor

iphonea imei kopyalanmıyor

bilmiyordum onu hiç kopyalattırmaya ihtiyacım olmadı ama biyerde okumustum bende yaparım diye düşünüyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: aragorn991402

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: joven Ülkemizde 2200 yada 2400 Tlye satan mezarcılara duyurulur. ABDde 650$ bugün ki kurda 1027 Tl yapıyor. yazık gerçekten yazık..... Appleın diğer ürünlerinde fiyat olarak bir dünya standardı yakalandı araştıracak olursanız görebilirsiniz. Darısı Iphonea diyorum.... Başka da bir şey demiyorum.
    standart mı? diğer ürünlerde de bize uğramadı galiba. ABDde 2199$ olan bir macbook pro modeli burada 5.500 TL!! hala uçurum var.

anlık indirimler baz alınarak fiyat politikaları eleştirilemez.bi insan o ürnü alamaya gittiğinde her an aynı fiyat olmıcaksa.ne önemi var ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Takao

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

AHAA ŞİMDİ AMERİKAYA GİDENLER S.ÇTI...

"ABİİİ BANA 5 TANE iPHONE4... ÜÇÜ BEYAZ OLSUN TEYZE..."

iPHONE BIRAKMAYIZ ORDA TÜRKLER OLARAK....

iki senede bir telefon getirip faturasını işletebiliyorsun. senin söylediğin ithalata girer. kaçak getirdiğin telefon da kitlenir kalır.

50 liraya pasaport hakkı satıyorlar, kitlenmez.

20 liraya imei kopyalanıyor

iphonea imei kopyalanmıyor

bilmiyordum onu hiç kopyalattırmaya ihtiyacım olmadı ama biyerde okumustum bende yaparım diye düşünüyordum

ilk iphone zamanında(2g) vardı sadece :)

• apple kazık satıyor zaten Tr'de.
  • Turkiyede Apple store ne zaman acilir fiyatlar o zaman duser.. (lutfen Turkiyede Apple Store var diye atlamayiniz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

Turkiyede Apple store ne zaman acilir fiyatlar o zaman duser.. (lutfen Turkiyede Apple Store var diye atlamayiniz)

Olmaz olurmu Extreme, tabiki var Apple Store

Şaka bir yana, ufak ufak standartlar oturmaya başladı. Unutmayınki halen 3. Dünya Ülkesiyiz. Kendimizi bu konularda Fransa, Almanya, Amerika vs.. ile bir tutmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Turkiyede Apple store ne zaman acilir fiyatlar o zaman duser.. (lutfen Turkiyede Apple Store var diye atlamayiniz)

Olmaz olurmu Extreme, tabiki var Apple Store

Şaka bir yana, ufak ufak standartlar oturmaya başladı. Unutmayınki halen 3. Dünya Ülkesiyiz. Kendimizi bu konularda Fransa, Almanya, Amerika vs.. ile bir tutmayalım.

malesef haklisin dostum, hala 3.Dunya ulkesi gozu ile bakiyorlar, Amerikada cok kisi hala Turkiyenin dunyadaki yerini bilmiyor, birkismida bizi ortadogu ulkesi sayiyor beni Tilt eden 2 sey bunlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: myfranco
    quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory Turkiyede Apple store ne zaman acilir fiyatlar o zaman duser.. (lutfen Turkiyede Apple Store var diye atlamayiniz)
    Olmaz olurmu Extreme, tabiki var Apple Store Şaka bir yana, ufak ufak standartlar oturmaya başladı. Unutmayınki halen 3. Dünya Ülkesiyiz. Kendimizi bu konularda Fransa, Almanya, Amerika vs.. ile bir tutmayalım.
    malesef haklisin dostum, hala 3.Dunya ulkesi gozu ile bakiyorlar, Amerikada cok kisi hala Turkiyenin dunyadaki yerini bilmiyor, birkismida bizi ortadogu ulkesi sayiyor beni Tilt eden 2 sey bunlar

Haklılarda adam yerine koymamak ile sen kendini geliştirmezsen geliştirenin önüne taşı koyarsan hiçbirtürlü ilerleyemezsen dışa bağımlı olursan gelişmiş ülkede gelir seninle dalga geçer adam yerine koymaz

• Guzel gelişme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macro73
    applestore da online ödeme için, apple ID veya itunes ID ve şifre istiyor, nasıl alabilirim? hiç apple cihaz kullanmadım, ne yapmalıyım?

İtunes programi uzerinden kayıt yapabilirsiniz apple.com dan pc nize indirebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi olmuş. Yeni nesil Iphone'u da direk unlocked olarak satacaklar mı acaba?
  • Yeni iphone cikmadan ellerindeki fazla iphone 4 leri cikartiyorlar.

Yeni iPhone asla unlocked cikmaz ABD'de. AT&T karsi cikar.
  • Asagidaki yorumlarda gozden kacan bisey var. Bu fiyat apple amerika fiyati ve dunyanin her yerinde daha dusuk fiyat. Niye cunku apple amerikada direk kendi magazalarindan satar urunlerini oyle vatandi, bilkomdu yapmaz. Satis gelirini de baskasina birakmaz boylelikle.

Ornek ingilere iphone fiyati 510 sterlin dir. Yani yaklasik 850 dolar.

Birde amerika fiyati 659$ vergi haric fiyattir, eger vergi almayan 3-4 eyalette yasamiyorsaniz, ortalama 60-70$ da vergi vermek zorunlulugunuz vardir.

Oyle 659$ = 1000 TL, ee niye burada 2000 TL demeyin lutfen.

Zaten amerikan sirketlerinin kendi urunlerini kendi ulkelerinde en ucuza satmalari kadar dogal birsey yok.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.