Şimdi Ara

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.071
Cevap
24
Favori
53.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -kain-

arkadaşlar bende bu monitorü hepsiburadadan aldım fakat kullanırken bir süre sonra ekranın alt kısmında beyaz çizgiler çıkıyor ve kısa sürede bütün ekranı kaplıyor sonrasında da tüm ekran siyaha dönüyor. bios ekranında bile aynı sıkıntı oluyor. monitörü kapayıp açıyorumum (ya da bağlantıyı söküp takıyorum) düzeliyor ama bir iki dakika sonra tekrar aynı şey. değişime mi göndermeliyim sizce sorun neden kaynaklı ?

Ben de HB'den aldım.
    Sapphire marka R9 390 Ati ekran kartı var. Arkasındaki 3 tane DP'tan en sondakine takınca monitör kendi kendine kapanmaya başladı. Görüntüler bozulup bozulup duruyordu. En baştaki ile yer değiştirince düzeldi.
    Bağlantıları tekrardan bir gözden geçirin.

• Ben ve bir kaç arkadaşım da bu monitörden satın aldık. Ben aşırı memnunum fakat bir arkadaşımın monitörünün içindeki kablo dp 1.1 desteklediği için ayarlardan 1.2 ile geldiği için bir kaç sorun oluşmuşdu. Ayarlar kısmından 1.1 e alınca sorun çözüldü. Benide kullanıcı listesine eklersen sevinirim Murat hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DonanımcıAhmetD kullanıcısına yanıt
    Ürün içerisinden çıkan dpi kablo 1.1 destekli mi yani?
  • Crash_35 kullanıcısına yanıt
    1.2 destekli.

• Nihayet evimdeyim monitörü açtım inceledim Allah'a şükür bir ölü piksel göremedim, monitör akıyor resmen 144hz olayı müthiş, sayfaları açıyorum zerre takılma yok, tabi ilk açılışta renkler eski monitörüme göre berbat geldi ona ince ayar çekmeye çalışacağım bu gece.

Resimler gelecek.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hadi hocam geçmiş olsun. Akşam driver konusunuda bekliyoruz :) Bizim monitörler büyük ihtimalle ikinci parti. Freesync bende hiçbir driver kurmadan 35-144 hz olarak çalışıyor. Driver bize daha fazla birşeyler katacaksa neden olmasın :)
  • DenzeL_28 kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu 2 tanıdığımda yaptı ilginç bir sorun :)

• İlk sayfa güncellendi, Driver'i el ile tanıttım artık kendi adı gözüküyor çok fark olmadı sanırım direkt yükledi ama olsun.

Daha ilk oturuşumda şu ayarlar hoş geldi bir deneyin sizde daha çok uğraşacağız gece uzun ama hız anlamında çok memnun kaldım, hızıma hız kattı resmen sayfalar, sekmeler vs. açılırken anlık bir yavaşlama olayı da ortadan kalktı iyice uçuyorum :)

144Hz seçili olmalı

Contrast : 60
    Brightness : 70
    Shadow Control : 30

Color Temp : Normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Nisan 2016; 19:09:21 >
  • Beta sürücüyü kurmaya çalışırken bu hata ile karşılaştım. Ne yapmalıyım ?
  • Murat ya driverı kurmaya çalışırken hata veriyor.
    Driverı el ile tanıtmaya çalışırken disketi var deyip beta olan klasörün içindeki inf dosyasını seçiyorum, "üçüncü parti INF dosyası dijital imza bilgisi içermiyor" diye bi hata veriyor. Aygıt yöneticisinde Genel pnp monitör olarak gözüküyor ve windows 8.1 kullanıyorum.
  • xX.3B.Xx X kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de mevcut.AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)
  • Aynı durum bende de oldu. Murat hocam senin işletim sistemin windows 10 mu? Benim 10 ve hata alıyorum.
  • Bende Genel PnP Monitör olarak gözüküyor, nvidia kart kullanıyorum diyemi acaba :(

• quote:

Orijinalden alıntı: xX.3B.Xx

Murat ya driverı kurmaya çalışırken hata veriyor.
    Driverı el ile tanıtmaya çalışırken disketi var deyip beta olan klasörün içindeki inf dosyasını seçiyorum, "üçüncü parti INF dosyası dijital imza bilgisi içermiyor" diye bi hata veriyor. Aygıt yöneticisinde Genel pnp monitör olarak gözüküyor ve windows 8.1 kullanıyorum.

Kardeşlerim neden Beta Driver'i kuruyorsunuz yahu Official'i kuracaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

Bende Genel PnP Monitör olarak gözüküyor, nvidia kart kullanıyorum diyemi acaba :(

Tamam öyle geliyor ama ilk sayfada anlattığım gibi yükleyin Driver'i.
    Deniyorum şimdi teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 29 Nisan 2016; 23:07:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: xX.3B.Xx

Murat ya driverı kurmaya çalışırken hata veriyor.

Kardeşlerim neden Beta Driver'i kuruyorsunuz yahu Official'i kuracaksınız.

Daha güncel diye düşünmüştüm ama offical'ı kurdu sorunsuz. Genel PNP monitör olarak gözükmüyor da kendi isminde gözüküyor artık.

• Offical kuruyor fakat beta olanın freesync alanı daha geniş gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonanımcıAhmetD -- 30 Nisan 2016; 12:53:55 >
  • Ayar bulmakta sıkıntı çekeceğiz anlaşılan, siyahlar acayip siyah şu fena değil gibi deneyin bildirin,

C : 75

B : 90

Shadow : 30

Color Temp : Normal
    shadow 50 ellememek lazım bence çok koyu oluyor masaüstü duvar kağıdından anlaşılıyor, shadow düşürünce duğar kağıdındaki ayrıntılar kayboluyor siyahlıktan.

Edit: C-50 B-40 S-50 Gama3 Normal yaptım, varsa başka öneriler deneyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 30 Nisan 2016; 0:34:39 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.