Şimdi Ara

ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU] (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
23
Favori
54.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrx 710 'da Main Menu - Hdmi output configuration - Video Scaling - Passthrough şeklinde bir ayar var, Oppo 203'de 4k mkv izlerken Anthem deki ayar Processed olarak ayarlı idi ve görüntü vermiyordu. Passthrough olarak ayarlayınca görüntü geliyor. Tv full hd kullanıyorum.

Benimde bir sorum olacak, Anthem MRX 710 lar, Definitive Technology ve MK 150 leri sürmede güç olarak sorun yaşıyormuş, uyandırmak için daha güçlü amfilere ihtiyaç varmış ? ANTHEM 8 ohm 90 watt üretiyor, az değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendis1969 -- 25 Kasım 2018; 16:16:4 >
  • İlgilenenler için sıfır gibi Anthem Avm60
    İlgilenen arkadaşlar için taksit seçeneği de vardır bilginize.
  • muhendis1969 M kullanıcısına yanıt
    Öve öve yere göğe sığdıramadıkları alet Definitive ve MK yı bile süremiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar elimde bulunan sıfır gibi ANTHEM AVM60 model processor ümü alacağım ürün satışta kaldığı süre boyunca çok uygun bir rakama satıştadır.
    Düşündüğüm ürün satılır veya satıştan kaldırılırsa bende ürünümü satıştan çekeceğim.
    Fiyatım 14.000 tl olup taksit seçeneği de mevcuttur.
    Ücreti dilerse alacak arkadaş ile beraber gidip güvenilir bir hifi mağazasından çekim yapılacaktır.
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Hayırlı satışlar,

Merak ettiğim ama pek bilmediğim konuyu kullanan arkadaşlara bu başlıkta sormak istiyorum.

Avm 60 ile 1120 arasında nasıl farklar var. Birbirine yakın özelliklerde gözüküyor

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Şu şekilde görüşlerimi belirteyim:
    AVM60 processör
    1120 avr
    AVM60 daha çok profesyonel kullanım odaklıdır.Üst seviye kullanımların hemen hemen tamamında processör+power ampli seçeneği kullanılır.Avr seçenekler arasında bulunmaz yoğunlukla.

avm60 içerisinde trafo barındırmaz ve salt ses ile görüntü çözme konusuna odaklıdır.
    1120 ses ve görüntü çözmekle birlikte içerisinde büyükçe trafo barındırır ve hoparlörleri sürmeyi sağlar,aynı zamanda processör özelliği de barındırır.

Genel bilgi olarak; birden çok şeyi bir arada yapan cihazlar her özelliği biraz düzgün yapar,aynı segment sorumluluğu daha kısıtlı olan cihazlar ise sorumlu olduğu konuyu çok daha iyi yapar.

Yaklaşık aynı ebatlardaki iki üründen avm60 ses çözme ve işleme konusunda doğal olarak 1120 de öndedir.İçerisinde ayrı bir mpli katı bulundurmadığı için distorsiyon çok daha az olur ve işine daha fazla odaklanır.avm60 cihazında benimde kullandığım kaybın daha az olduğu xlr bağlantı seçeneği de mevcut olup 1120 de bu bağlantı şekli yoktur.
    Avm60 alacak olursanız yanına birde power ampli alma zorunluluğunuz olduğundan dolayı masraf daha artar fakat aldığınız zevk ise 1120 ye oranla daha fazla olacaktır.

Yorumlarım tamamen şahsıma ait olup kendi deneyimlerimden yola çıkarak yapmışımdır.

Sonuç olarak her iki üründe sınıfında üst seviyede ürünler olup duruma göre sahibini üzmeyecek ürünlerdir.

Şu noktayı abartmayalım istersen.
    " AVM60 daha çok profesyonel kullanım odaklıdır.Üst seviye kullanımların hemen hemen tamamında processör+power ampli seçeneği kullanılır.Avr seçenekler arasında bulunmaz yoğunlukla."

Çünkü öyle Aman aman bir alet değil ve şimdilerde pek çok kişi satıp değiştiriyor. Tabii ki aynı markanın Avr cihazlarını da. Zamanında çok söylemiştik ama gaza gelip alanlara, anlatamamıştık. Şimdi çok komik fiyatlara bile satmaya çalışıyorlar alacak adam bulamıyorlar.

Gelelim Pre Power konusuna:

Pre Power kullanmak her zaman iyi sonuç verecek diye bir kural yoktur Çünkü Pre Power kullanmanın da yerine göre bazı avantaj veya dezavantajları olabilir.

Pre ile Power arasında kullanacağınız her kablo genel performansı önemli ölçüde etkiler. Doğru ve uygun kabloyu bulmak başlı başına ayrı bir konudur.

Sinema sistemlerinde Pre Power üretiminin ve kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri, kanal başına daha güçlü ve büyük Power amfiler kullanılabilmesine olanak sağlamasıdır.

Yeni versiyon çıkan ses codeclerini kullanmanın diğer bir yolu da power amplleri değiştirmeden, sadece pre katının değiştirilebilme avantajı sunmasıdır. Ya da başka bir marka veya modelin bir cihazını rekatında kullanırken diğer marka veya modelin amplifikasyon katını Power olarak birlikte kullanabilmeye olanak tanımasıdır.

Amaaaa.

Bunlar daha iyi ses kalitesi alınabileceği anlamı taşımamaktadır.

Avr cihazları birçok özelliği Compact bir şekilde bünyesinde Barındırır ve her şeyi daha uygun fiyata sunarlar. Çok uygun fiyatlarda çok üst fiyatlara kadar bütçenize ve kesenize göre de size cihaz çeşitliliği sunarlar. Ancak Tabii ki dahili amplifikatör kartlarının gücü Avr kabin ebatı ile sınırlı olmak zorunda olduğu için, en fazla orta büyüklükte 45 metrekare bir salon mekanı için yeterli gücü verecek şekilde tasarlanır. Bu sebeple kanal başı 140-150 watt arası güç sunması standart kabul edilmiştir. Çünkü daha fazla güç daha fazla kontrol edilebilme ve kalibrasyon olabilme zorluğu çıkartır. Mekanınızın kübik ebadı ve yapısı daha fazla güce maruz kaldığında ciddi akustik sorunlar ortaya çıkartır. Siz daha fazla bir güce sahip sistem kurduğunuzda da kalibrasyon gene bu gücü ve ayarları, desibel seviyelerini kendiliğinden düşürecektir. O sebeple bile Pre-Power'e geçmek çok da gerekli değildir.

Ama tabii ki siz gaza gelip hayvani bir ses istiyorsanız Pre power kullanmanız gerekir ya da Avr cihazının pre-out çıkışlarını ayrı ek amplifikatörler ile beslemeniz gerekir. Eğer Zaten flagship bir Avr kullanıyorsanız Pre-Power sisteme geçmeye çok da ihtiyacınız yoktur.

Dediğim gibi Pre-Power kullanınca üst kalite 1 sese geçmiş olmuyorsunuz. Zaten Flaqship bir Avr kullanıyorken bir Pre-Power'e geçiş yapmakla daha kaliteli bir sese değil, daha güçlü bir sisteme geçmiş oluyorsunuz. Bu ne kadar gerekli? Malikaneniz varsa gerekli. Kıytırık 100-150-180 Mt2 bir apartman dairesinde oturuyorsanız ne salonunuzda en fazla 40-45 Mt2 ise, saçmalamanın alemi yok!

Avr cihazı kullanırken Pre katı ile Power arasında ayrıca sinyal kabloları kullanmak zorunda kalmazsınız.

Üstelik çok önemli avantajlardan biri de, pre ile amplifikasyon arasında sağlanan sinyal iletim yolu ve bağlantı için kat edilen yollar çok daha kısadır. Bu da önemli bir avantajdır. Daha düşük empedans ile iletim. Daha kısa ve daha az emi/rf etkileşimi demektir. Bu sayede daha temiz ses elde edilebilir. Tabii bu kullandığınız cihazın tasarımıyla da ilgilidir. Ama üst seviye bir Avr kullandığınız zaman, çoğu durumda Pre Power olarak ayrı cihaz kullanmaya ihtiyaç duymazsınız.

VS. VS. VS. Neyse uzatmayalım konu hakkında birazcık bilinçli farkındalık yaratmak adına yazdım bunları. Yani bir şeyleri abartmanın ve gaza gelmenin ya da gözünüzde büyütmeyin, yüceltmenin çok da bir manası yok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 16 Ocak 2019; 11:31:36 >

• Yine de firstdejavunun istediği fiyatı abartmadığı gerçeğini değiştirmez ülkenin durumu ortada başka bir zaman olsa gözü kapalı alırdım

alana satana hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 16 Ocak 2019; 18:46:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir cihazda trafo olmaması iyi bir şey olduğu anlamına gelmediği gibi pre-pro/power sistemlerin sadece güç için olduğunu söylemek yada avr’lerin daha iyi olduğunu söylemek de pek doğru tabirler değil.
    Belli seviyenin üstüne çıkıldığında kötü cihaz yok zaten ince zevkler ve ihtiyaçlara göre seçim yapmaya kalıyor iş.
    Hayırlı satışlar olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Şu noktayı abartmayalım istersen.
    " AVM60 daha çok profesyonel kullanım odaklıdır.Üst seviye kullanımların hemen hemen tamamında processör+power ampli seçeneği kullanılır.Avr seçenekler arasında bulunmaz yoğunlukla."

Çünkü öyle Aman aman bir alet değil ve şimdilerde pek çok kişi satıp değiştiriyor. Tabii ki aynı markanın Avr cihazlarını da. Zamanında çok söylemiştik ama gaza gelip alanlara, anlatamamıştık. Şimdi çok komik fiyatlara bile satmaya çalışıyorlar alacak adam bulamıyorlar.

Gelelim Pre Power konusuna:

Pre Power kullanmak her zaman iyi sonuç verecek diye bir kural yoktur Çünkü Pre Power kullanmanın da yerine göre bazı avantaj veya dezavantajları olabilir.

Pre ile Power arasında kullanacağınız her kablo genel performansı önemli ölçüde etkiler. Doğru ve uygun kabloyu bulmak başlı başına ayrı bir konudur.

Sinema sistemlerinde Pre Power üretiminin ve kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri, kanal başına daha güçlü ve büyük Power amfiler kullanılabilmesine olanak sağlamasıdır.

Yeni versiyon çıkan ses codeclerini kullanmanın diğer bir yolu da power amplleri değiştirmeden, sadece pre katının değiştirilebilme avantajı sunmasıdır. Ya da başka bir marka veya modelin bir cihazını rekatında kullanırken diğer marka veya modelin amplifikasyon katını Power olarak birlikte kullanabilmeye olanak tanımasıdır.

Amaaaa.

Bunlar daha iyi ses kalitesi alınabileceği anlamı taşımamaktadır.

Avr cihazları birçok özelliği Compact bir şekilde bünyesinde Barındırır ve her şeyi daha uygun fiyata sunarlar. Çok uygun fiyatlarda çok üst fiyatlara kadar bütçenize ve kesenize göre de size cihaz çeşitliliği sunarlar. Ancak Tabii ki dahili amplifikatör kartlarının gücü Avr kabin ebatı ile sınırlı olmak zorunda olduğu için, en fazla orta büyüklükte 45 metrekare bir salon mekanı için yeterli gücü verecek şekilde tasarlanır. Bu sebeple kanal başı 140-150 watt arası güç sunması standart kabul edilmiştir. Çünkü daha fazla güç daha fazla kontrol edilebilme ve kalibrasyon olabilme zorluğu çıkartır. Mekanınızın kübik ebadı ve yapısı daha fazla güce maruz kaldığında ciddi akustik sorunlar ortaya çıkartır. Siz daha fazla bir güce sahip sistem kurduğunuzda da kalibrasyon gene bu gücü ve ayarları, desibel seviyelerini kendiliğinden düşürecektir. O sebeple bile Pre-Power'e geçmek çok da gerekli değildir.

Ama tabii ki siz gaza gelip hayvani bir ses istiyorsanız Pre power kullanmanız gerekir ya da Avr cihazının pre-out çıkışlarını ayrı ek amplifikatörler ile beslemeniz gerekir. Eğer Zaten flagship bir Avr kullanıyorsanız Pre-Power sisteme geçmeye çok da ihtiyacınız yoktur.

Dediğim gibi Pre-Power kullanınca üst kalite 1 sese geçmiş olmuyorsunuz. Zaten Flaqship bir Avr kullanıyorken bir Pre-Power'e geçiş yapmakla daha kaliteli bir sese değil, daha güçlü bir sisteme geçmiş oluyorsunuz. Bu ne kadar gerekli? Malikaneniz varsa gerekli. Kıytırık 100-150-180 Mt2 bir apartman dairesinde oturuyorsanız ne salonunuzda en fazla 40-45 Mt2 ise, saçmalamanın alemi yok!

Avr cihazı kullanırken Pre katı ile Power arasında ayrıca sinyal kabloları kullanmak zorunda kalmazsınız.

Üstelik çok önemli avantajlardan biri de, pre ile amplifikasyon arasında sağlanan sinyal iletim yolu ve bağlantı için kat edilen yollar çok daha kısadır. Bu da önemli bir avantajdır. Daha düşük empedans ile iletim. Daha kısa ve daha az emi/rf etkileşimi demektir. Bu sayede daha temiz ses elde edilebilir. Tabii bu kullandığınız cihazın tasarımıyla da ilgilidir. Ama üst seviye bir Avr kullandığınız zaman, çoğu durumda Pre Power olarak ayrı cihaz kullanmaya ihtiyaç duymazsınız.

VS. VS. VS. Neyse uzatmayalım konu hakkında birazcık bilinçli farkındalık yaratmak adına yazdım bunları. Yani bir şeyleri abartmanın ve gaza gelmenin ya da gözünüzde büyütmeyin, yüceltmenin çok da bir manası yok!
    Abartma???

Öncelikle anlatmak istediğim en azından sizin tarafınızca anlaşılmamış sn teknika.

Aynı seviye avr ile pro-power arasında fark yoktur demek abesle iştigaldir,gerçeği kabul etmemektir.

Yine üstüne basa basa söylüyorum aynı segment olarak bahsettiğimiz 1120 ile avm60 arasında gece ile gündüz arasında fark vardır,farkı alamıyorsanız sisteminiz izin vermiyordur.

Öncelikle mantık kabul etmez bu teknolojiyi.

Avr içerisinde power katı barındırır ve bu bile kendi kendine negatif bir özelliktir.Distorsiyonun negatif anlamda çok şey olduğu ses alanında ampli ve ses çözücüyü bir arada kullanmak eşyanın tabiatına ters.1120 pre katında ses aktarımı için sadece rca seçeneği verirken avm60 xlr bağlantıya olanak tanır.(Yine xlr bağlantıda ki kazanımın rca ya göre getirdiği avantajı benden iyi biliyorsunuzdur)

Buradan yine şu anlaşılmasın avm60 al 7×100w power bağla.

Bahsettiğimin bu olmadığı açıkça belli oluyordur sanırım.

Karşılaştırma şu sekilde olmalı

1)avm60 + mca525

2)1120

Burada ki kıyaslamada hiçbir fark yok ikiside aynıdır derseniz şu an itibari ile bu konuyu kendim adına kapatırım.

Şunu özellikle belirtmek isterim avm60,lexicon,krall,classe vs vs ayarında ist seviye veya bir alt seviye ürün kullanıp 50 tl lik rca veya xlr kullanmıyordur kullanıcı.En azından kendi adıma bu şekilde yapmıyorum.

Birde şu algıyı artık değiştirmeniz gerekiyor.

"Küçük mekânda torklu,güçlü ampli kullanımına gerek yoktur"

Sisteminizi mutlaka son volumde kullanmak zorunda değilsiniz bilginiz olsun.

Bilakis yanlış bir düşünce olmakla birlikte güçlü bir power ile sürülen bir hoparlörün düşük seste detay vermediğini söyleyecek deneyimde olmadığınızı,aksine çoğu kişiden daha fazla deneyimli olduğunuzu biliyorum.

Sonuçta pro-power seçeneği daha masraflı mıdır?kesinlikle.

Profesyonel kullanım odaklı mıdır?kesinlikle

Diğer mesajında da belirtmiştim yine belirteyim

Her iki üründe kullanıcısını memnun eder.

Eğer sisteminiz sinema odaklı,güç aldıkça almak isteyen,hele hele 30k civarında bir maliyeti var ise zaten avr kullanmak baştan yanlış secim olacaktır.

Yine sizin özelinizde belirtmiş olayım bu cihazı sattıktan sonra yamaha,denon,pioneer vs tarzı bir cihaza geçmeyeceğimden emin olabilirsiniz.Yine processor ama bir üst segment olarak düşüncem var.Ayrica kendi adıma alacağım ürünün isviçre çakısı gibi olmayacağını biliyorum.Wifi,internet radyosu,spotfy vs özellikleri olmasına gerek yok.Yine eminim ki satışta olan ürünlerin kullanıcıları da aynı segment üründen ziyade daha üst segmente geçtikleri veya geçmeyi düşündükleri için cihazı ellerinden çıkarmaktadırlar.

Bu ürünün kötü olduğu anlamını taşımamalıdır bence.

Öncelikle Avm 60 ile Mrx1120 arasında ki gece ile gündüz gibi fark gayet normal. Çünkü, zamanında da Mrx1120'nin ahım şahım bir alet olmadığını 13-14 Kg'lık bir Avr'den mucizeler beklenmemesi gerektiğini, haddinden fazla abartıldığını ve çoğu kişinin sıfr mikrofonu büyük diye hevesle kapılarak aldığını yazmıştım. Sakın kilo takıntısı mevzusu gene çıkartmayın ama kilo elbette ki ciddi oranda bir çok detayı hakkında bir belirtidir. Hele ki iki aynı sınıfta yani AB Class çakışan Avr arasında ciddi kilo farkı varsa, bu dikkate alınacak ve incelenecek bir farktır. İki entegre koydum bu işi hallettim diyemezsiniz.

AVM60'ı ise bu ülkeye siparişle ilk getirten, Ege idi ve o da beğenmediği için getirttiği siparişi almadı. O zaman Avm 60 dan çoğu kişinin haberi bile yoktu. Neden almadığının açıklaması çok manidardır.

Yazımdaki detayları dikkatli okumamışsın sanırım.

Ayrıca sesi sonuna kadar açmayı nereden çıkarıyorsun. Üstelik benim gibi dip ses seviyelerimde detay duyma takıntılı birine.

Yadığım yazıyı tam anlamadan yorum yazmışsın. Neyse, bildiğin gibi devam et. Ben başka şeylerden bahsediyorum. Sen başka şeylerden.

• teknika kullanıcısına yanıt
    Yine anlaşılmadım maalesef.

Sizde aynı cevabı veriyorsunuz diye tahmin ediyorum.

Zira avm60 ve 1120 nin aynı olmadığını söylüyorsunuz.

Her iki ürünü dinlemiş birisi olarak Ben 1120 almazdım,ama ben yamaha,denon,pioneer,anthem flagship bir avr de almazdım.

Burada söylemeye çalıştığım beklenti.

Avm60 benim beklentimi karşılayamadığı için satışa çıkardım zaten.Bununla birlikte pioneer lx70,denon 4820,yamaha 5070 vs vs tarzı cihazlarda beklentimi karşılamaz.

Fakat hicbir zaman bu ürünler kötü demem.

Bir Mk s150, mk s300 kullanıcısı iseniz ve avr ile çözüm arıyorsanız zaten baştan kaybettiniz demektir.

Bu arada Ege bey ürünü Sertaç bey zamanında veya daha önce getirtmedi ise ürünün yeni distrübütöründen ilk alan kullanıcısı benim.Aldigim zamanda kimsenin lafı ile gidip almadım emin olun.

Eski 10-15 yıllık kullandığım ve çok memnun olduğum cihazin yeni modeli için 17k usd istemelerinden dolayı farklı bir marka araştırmasına girdim.Aştırmalarımdan sonra ise en alınabilir cihazın avm60 olduğuna kanaat getirdim ve o şekilde aldım.

İlk mesajıma tekrar dikkat ederseniz processor yüksek beklenti içerisinde olan bir kişiyi daha çok tatmin eder özellikle bu seviyelerde bir ürün araştırması içerindeyseniz.

Bu yüzden profesyonel kullanımlarda avr nin esamesi okunmaz maalesef.

• Ben şu kısmı çözemedim hala.Bir amfinin kaliteli olması çok yüksek ve güçlü ses vermesi mi demek yoksa nispeten (duylmayacak kadar da değil ama) kısık seste dahi olsa yeterince detayı verebilmesi mi demek?Yani kimi 100-200 Watlık markası kalburüstü audiophile ampliye bile güçsüz ,kötü falan derken kimi de 5-8 w lık Pass ACA ampliye süper olağanüstü diyebiliyor kulak harici kıstas ne bunlarda?
  • Keşke herşey Watt ile çözülebilse. Watt dışında bir sürü kriiter var AVR kalitesini belirleyen.

Hani bu camiada çokça yapılır arabalar ile benzetme. Erkeklerin iki ortak hobilerinden olduğu için olsa gerek ve bir çok benzeşen yönleri de var tabi

Kamyonda da inanılmaz bir güç var, devasa güçte motorları olan kamyonlar var. Ama bu güçlü motoru olan bir Mercedes ten daha iyi olduğu anlamına gelmez. Amfi de de sadece trafo gücüne bakarak karar vermemek gerekiyor.

Bir de 5-8 w.lık AVR pek olmaz hani

• AVR değil abi Class A Stereo/Monoblock ampli 5-8 W olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 18 Ocak 2019; 19:23:16 >
  • O kwlar ile ifade edilen McIntosh'lar var ama ses yok. Misal cihazlarda güç olarak hoparlör doyuran amfiler var.. trafo gücünden yürüyen(süremeyeceği hoparlör yoktur denilen amfiler)amfiler var.. mütevazi wattlarda 'ses' olan A klas amfiler var..
  • Olmaz, Pre-Power kullanmanız lazım. Yoksa siz bir hiçsiniz. Baksanıza gece ile gündüz kadar fark varmış. Ama nerenin gece gündüzü? Onu anlamadım Acaba Norveç'teki gece gündüz farkı mı?

• Tabii ki pre-power olmazsa STEREOFONİK bir avr olmalı yoksa nasıl zevk alınır ki bu hobiden.

Anladığım kadarıyla sn teknika uzun süredir kimseyle atışmıyordunuz ilaç gibi geldim size!..

Konu nereden nereye geldi enteresan.

Olay 8w lık ampliyle hoparlör sürmeye kadar dayandı.

Bu arada 10w lik lambalı ampliyle çokta güzel ses almış birisiyim (Ama sinemada değil)

Neyse olay iğnelemeye kadar gidiyor bende tarzım olmayan şekilde cevap veriyorum,konuyu soran arkadaşın umarım kafasını karıştırmamışımdır.

Yok yok. Yanlış anlama. Benim yazı stilim bu. Sakın yanlış anlama! Şahsi bir mesele yok. Sadece biraz alaylı bir yazışma yaptık. Amacım tartışma ya da seni kırmak değil.

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.