Şimdi Ara

Antalya Fiber İnternet BAŞLADI!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
1
Favori
37.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hurma mah.234 sk.mavi deniz sitesi bugün aktif oldu.Sonuç mükemmel.Pazartesi TTNET ten kurtuluyorum.
  • Otogarın oralarda durumları bilen var mı. Menzilde filan. Yüzlerce daire var insan bir el atar. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

@kelli felli

Altın sitesi yönetimine sordunuz mu superonline gelip görüştüler mi diye ?

Uncalı ve Gürsu'da gerekli altyapı var tabikide canlı hemde.

@uygarozdemir

İnşallah kısa zamanda olur.Beklemekten başka çare yok.

@Aydindril

Anlayışınız için teşekkürler.

Penryn bizim tam yanımızdaki siteye bugün superonlinedan hat döşüyolardı,orda çalışanlardan birine sordum bizim evler müstakil,apartman değil, başvuru yapsak altyapıyı nasıl getireceksiniz diye,villa tipi evler için özel bir cihaz varmış sanırım,adını söyledi ama unuttum garip bi adı vardı,ondan takıcaz dedi.

Yalnız şöyle bir sorun var,konuştuğum arkadaş siteye gelmemiz için site yöneticisinin başvuru yapması lazım dedi,çoğunluğun sağlanması o kadarda önemli değil dedi,
    ama benim site yöneticisiyle aram biraz limoni,adamın kapısını bu yüzden çalmak istemiyorum,bunun başka bi çözüm yolu yok mu,yoksa da site yöneticisinin ne yapması lazım,superonline ı mı araması gerekiyor?

• Site yöneticisini bizzat direk başvuru yapması gerekiyor. Superonline'ı arayarakta olur. Sözleşme imzalatıyorlar. Ondan sonra altyapı kuruyorlar. Altyapı sözleşmesi için yönetici imzası gereklidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Site yöneticisini bizzat direk başvuru yapması gerekiyor. Superonline'ı arayarakta olur. Sözleşme imzalatıyorlar. Ondan sonra altyapı kuruyorlar. Altyapı sözleşmesi için yönetici imzası gereklidir...

+ 1907

Altın sitesine bende çok merak etmiştim neden superonline gelemedi diye demek bir talep yok.Yoksa apartman olsa farketmez iş anlaşmaya bakar.
  • mrb arkadaşlar, antalya hurma mahallesinde 1+1 yazlık konumunda dairem var. Site konumunda ve superonline dan binaya tesisat döşediklerini yöneticiden öğrendim.
    Henüz antalya ya gitmedim. sabit telefona gerek olmadan internet abonesi olabilirsiniz diyor.
    Peki ama kullandığımız kadar ödemek mümkün mü?
    Mesela ben antalya da en fazla 3 ay kalıyorum. Bu durumda nasıl bir abonelik yapmam gerekir?
    Bu superonline fiberobtik internetin ücreti ne kadardır?
    Herhalde 3 ay gibi kısa süreli abonelik vermezler. Bir yakaladık mı en az 24 ay öpmeyince bırakmıyorlar insanı.
    Olmazsa son çare 3 aylık vın almayı deneyeceğim fakat onlara da güvenemiyorum. Kotayı doldurmadığın halde tuzlu fatura gönderirlerse ne olacak?
    Memleket öyle hal aldı ki kimseye güvenilmiyor vesselam
  • yeşilbahçe mah. aktif mi acep
  • kabloları döşedi sol de anca sitelere veriyor ne anladım ben bu işten yandaki öndeki 2-3 binayla birleşip sitemi olalım yani fiber internet alalım diye
    şikayette yazdım sole aradılar geçenlerde dedim niye apartmana vermiyonuz şuan sadece sitelere veriyoruz hizmet dedi.bende iyi o zaman binalara verince beni ararsınız artık bağlatırım dedim
  • @cgty89, yanlış söylemiş olmasınlar. Çünkü ben apartmanda oturuyorum hemde 10 daireli 4 katlı. Superonline geldi anlaşma felan yaptık 2 ay önce. Yok alamazsın demediler bile. Kendileri gelip kapımızı çaldılar zaten...

Enteresan durummuş. Site olma zorunluluğu eskidendi diye biliyorum. Penryn arkadaş daha detaylı bilgi verir ama.

Artık seçimlerde bitti, şu işler hızlanırmı acaba ? :)
  • belkide bulunduğum yere hizmetleri gelmemiştir ama tek apartman olduğunda tek bir daire için hat çekmiyorlar diye biliyorum.yine çoğunluk istiyorlar.bana şimdilik binanıza veremiyoruz normal adsl hizmeti isterseniz onu verebiliriz dediler.

aklıma gelmişken normal adsl hizmetlerinde durum nasıl?onda da telefon şartmı?birde yine normal adsl hizmeti bağlattığımızda superonlineden fiberde olduğu gibi ttnetten cayma durumunda sözleşmeden doğan ödememiz gereken parayı ödüyorlarmı?
  • Beklemekten acayip sıkıldım yahu :(. Seçimlerde bitti. Geçen aradım superonline ı belediye onay vermemiş daha kazı işlemleri için (şirinyalı bölgesi ). onay gelmesi 3 günde sürebilir dedi, 3 ayda...

Varmı bir haberi olan son gelişme ? Şirinyalı / yeşilbahçe / özgürlük bulvarı tarafları için...

iyi günler,
  • Antalya da TTNET hız sorunu olanlara yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatiharslan83

Antalya da TTNET hız sorunu olanlara yardımcı olabilirim.

Nasıl bir yardım ? Ben 16 mbit e geçmeye çalışıyorum bir türlü geçemiyorum. Hattım desteklemiyor vs diyorlar. Oysa 10 mt karşı apartmandaki arkadaşımın hızı ADSL2+ 9415 kbps hız alıyor :). Bizim G.DMT 8128 kbps anca görüyor.

Bu sorunu çözebilirim dersen pm ile bana ulaşırsan sevinirm..

iyi günler,
  • Telefon numaranızı PM den atın bakalım. Planlamaya aldığımız sahalar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wasted Years

yeşilbahçe mah. aktif mi acep

bende yeşilbahçedeyim bize kablo bile döşenmedi hanım ömer çağıranın 2 solundaki site
  • kablolar dosendikten 1 yil sonra nihayet superonline ile baglaniyorum. su an 16 mbps adsl de var. sonuclar soyle:
    superonline/izmir download 21 mbps, upload 9 mbps ping 14
    ttnet 16 mbps'a kadar/izmir download 7 mbps, upload 0.3 mbps ping 37

diger sonuclar da asagi yukari boyle. online oyunlarda surekli girdigim 2 server'dan birinde ping yukseldi digerinde ayni kaldi ama paket loss olayindan kurtuldum sanirim.

ek: bu degerleri wireless ve tilgin modemle elde ettim ama arka odadaki pc'de hiz 4 mbps'a kadar dusuyor wireless yuzunden. ayrica tek kaynakli dosya indiriminde veya youtube da kotu diyorlardi youtube hayatimda gormedigim bir hizda calisiyor. dosya indirmede de ftp'den ubuntu'yu 2 megabyte ile indirdim. adsl 350 kilobyte'da kaldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 6 Temmuz 2011; 21:11:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

kablolar dosendikten 1 yil sonra nihayet superonline ile baglaniyorum. su an 16 mbps adsl de var. sonuclar soyle:
    superonline/izmir download 21 mbps, upload 9 mbps ping 14
    ttnet 16 mbps'a kadar/izmir download 7 mbps, upload 0.3 mbps ping 37

diger sonuclar da asagi yukari boyle. online oyunlarda surekli girdigim 2 server'dan birinde ping yukseldi digerinde ayni kaldi ama paket loss olayindan kurtuldum sanirim.

ek: bu degerleri wireless ve tilgin modemle elde ettim ama arka odadaki pc'de hiz 4 mbps'a kadar dusuyor wireless yuzunden. ayrica tek kaynakli dosya indiriminde veya youtube da kotu diyorlardi youtube hayatimda gormedigim bir hizda calisiyor. dosya indirmede de ftp'den ubuntu'yu 2 megabyte ile indirdim. adsl 350 kilobyte'da kaldi.

hayırlı olsun. nerde oturuyordun bu arada ? lokasyon hakkında bilgi verebilirsen çok sevinirim.

• sagolasin, postanenin karsisi diyim
  • bende bağlatıcam 16 megabit kocaeli izmitte oturuyorum hayırlısı bakalım inş pişman olmam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

sagolasin, postanenin karsisi diyim
    hangi postane peki :). Kızıltoprak mı ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.