Şimdi Ara

Anroid için asp.net web servis

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android de kullanmak üzere bir json wep service yazmam lazım.

Anroid için asp.net web servis

Yukarıdaki tabloları mssql de oluşturdum. Yapmak istediğim olay android tarafında kullanınıcı girişi yaptırıp (ID ve Password u post yaptırıp) eğer kullanıcı girişi başarılı ise bana o kullanıcının almış olduğu dersleri ve isimleri ilişkili tablolardan çekecek bir servis yazmak. Daha önce normal get ve post işlemleri yapan asp servisi yazdım ancak post yapıp daha sonra dönen değere göre get işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgisi veya kaynağa sahip olan var mı acaba?

• http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/8ef97c/web-service-in-Asp-Net-part-4/

Linkte Basit Bir Şekilde Web servis yazılıdğı anlatıyor. Buna Uygun olarak kendine uyarla.

Anladığım Kadarı ile ID PW yi göndereceksin .. Eğer Doğru ise Geriye Dönüş olarak Ders Listesini Dönmek istiyorsun ..

Web servis içinde 2 Method oluştur.

Kullanıcı adı ve şifre yi gönderdiğin ...

Ders Listesini Aldığın

quote:

public static bool IsValidUser (string UserID ,string Password)

public static dataset DersList(string UserID ,string Password)
    {
    if (IsValidUser(UserID,Password)==True)
    {

ToDO: Derslistesindeki dersleri datasete aktarıp return ile istemciye göndermen lazım
    return dataset;
    }

}

Basit Şekilde Çözebilirsin.

Bir de her Başlık altında konu açmana gerek yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gabriel.Espaso -- 14 Nisan 2015; 17:53:08 >

• yapamadım iki gündür:/ anlamadığım olay post ettirdikten sonra gelecek kısımın mantığını kuramadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.