Şimdi Ara

Anlayan Yok mu Bu İşten Bir Yardım_?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ben resim işine girmeyi istiyorum. Yeteneğim olduğuna inanıyorum. Amatör olarak bir iki çalışmam var. Şuan hayal gücüm sıfır. Açıkçası bir şey çizerken şimdilik baka baka çiziyorum. resim olarak kara kalem yapmayı çok seviyorum. Şimdi sizlerden istediğim hangi kalemleri kullanmam gerekiyor ve nereden, nasıl başlamam gerekiyor? [ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...]

• aynı ben.
  • yapma Muvensa
  • kurs şart eğitim şart..gelişmek için birin yol göstermesi şart...
  • Yanlış hatırlamıyorsam lisede resim yaparken hocalar 4-b resim kalemi istiyorlardı.
  • lisedeyim kursa başlıcam 2-b kalem istediler bilgim bu sadece :)
  • Çalıştığın objeyi gerçeğe yakın çizmeye çalış. Objelerin oranlarını anlamaya çalış, ışık gölgeyle ve kompozisyonla ilgili bilgi edinebileceğin siteler ve kitaplar bul.
    Kalem seçimi işin gerçekten sonraki kısmı ama 0.9 ~ 3.0 mm arasındaki 2B - 3B gibi yumuşak uçlu eskiz kalemleri edinebilirsin.
    Çalıştığın objeyi mümkün olduğunca A3 - A2 gibi büyük kağıtlarda çalış ki detaylara inebilesin.
    Resim öğrenilebilen bir sanattır. Yeteneğin gerçekten varsa resim yapmayı öğrendikten sonra ortaya çıkacaktır.
  • önce bi dag ciz sonra ev;evin bacasından duman cıksın dag arka fonda kalsın ve güneş dogsun haa bide mutlaka martı çiz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurage

kurs şart eğitim şart..gelişmek için birin yol göstermesi şart...

Yorum eski fakat yeni gördüm;

Değil.
  • Bu işi öğrenmesi de uygulaması da çok kolaydır. İnce çizimler yani taslak için "HB" kalem kullanabilirsiniz,2B,3B,4B böyle artar 7B ye kadar bu kalemler ise gölge vermeye yarar.Uçları kalındır,saçları boyama işi görülebilir. Bilgi edinmek isteyen ekleyebilir :)

Işıkla kalın,iyi forumlar...
  • 2b 3b 4b 5b kalem setini almaslısın bide hamur sılgı cok ısıne yarayacaktır lise 1 gidiyorum seneye güzelsanatların yetenek sınavına gırecegım bu sene kaçırdım
  • 2B Gibi yumuşak uçlu bir kalem kullunubilirsin, gölgeler için de füzen kalem kullanabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.