Şimdi Ara

Anlamsız donma problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Neredeyse her oyunumda yaklaşık birkaç el oynadıktan sonra (bazen oyuna gireli 5 dk geçmeden) birdenbire oyun donakalıyor...Hoparlörden cızırtı sesi gelmeye başlıyor ve bilgisiyar öylece kalıyor.
    Ki genelde vehicle kullanırken bu problemle karşılaşıyorum..Sizce problem neyden kaynaklı?

• battlelog da oyun altta gözüktükten sonra görev yöneticisinden bf3.exe ye sağ tıkla öncelik ata yüksek de sonra battlelog ekranını kapa tarayıcıdan oyuna öle gir bi dene bakalım olacak mı
  • işletim sisteminiz 32 bitse 64 bite gecin 32 bitte oyun cok hata veriyor.
  • Bir çok sebebi olabilir. Örnek vermek gerekirse benim yaşadığım benzeri donma sebebi ekran kartını o.c yaptıktan sonra oldu. o.c stabil görünüyordu fakat donma yapıyordu bf3 de. Mhz biraz düşürerek o.c yaptım şimdi donma kalmadı. Diğer yaşadığım şeyse ram problemi oldu. 4 gb ramim var ve ayarları high yaptıgımda bir sure sonra oyun kapanıyordu. Ayarları biraz düşürdüm haliyle ram kullanımı düştü ve o sorunda gitti. Benim aklıma gelenler bunlar ilave olarak işlemci veya ekrasn kartı ısısıda olabilir derim.
  • Cevaplarınız için çok teşekkürler. Sistem yeterli ama ekran kartında hafif oc var, işletim sistemi 64bit; öncelikle görev yöneticisinden öncelik atıycam yine devam ederse ekran kartını normal haline getiricem bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pagan_13

Merhaba
    Neredeyse her oyunumda yaklaşık birkaç el oynadıktan sonra (bazen oyuna gireli 5 dk geçmeden) birdenbire oyun donakalıyor...Hoparlörden cızırtı sesi gelmeye başlıyor ve bilgisiyar öylece kalıyor.
    Ki genelde vehicle kullanırken bu problemle karşılaşıyorum..Sizce problem neyden kaynaklı?

bu sorunun onboard realtek ses kartı ve pb cakısması nedenıyle oldugu soyledı ,bu sorunu yasayanların cogu ses kartını bıos dan dısıable edıp hdmi cıkısdan ses alarak oynuyor sanırım..
    Bende BF3 de bu sorun yok ama BC2 de aynı sorunu yasıyorum.. bu nedenle bu ses kartı cakısması oldugunu dusunmuyorum aslında ama sebebını bır turlu bulamadım bc2 de, bazen 10 dakka bazen 30 dakka bazen 5 dakıkada donuyor pc .. reset atmadan duzelmıyor.. Bf3 de hıc sıkıntı yok, sorunun cozumunu bulursan arkadasım bc2 ıcın deneyecegım bende...

• Bilgisayarda pb ile ilgili ne varsa silip tekrar kurdum sorun duzeldi bende de zirrr diye kitleniyordu oyun. Forumda bir konuda yaziyordu bf3 kitlenme problemiydi konunun adi ilk sayfalarda bir arkadas anlatmisti pb silip kurmayi. Mobil oldugumdan konuyu bulmam zor. Google a yazarsaniz o konuyu bulup bu dedigim yontemi deneyin birde.

Buldum flood olmasın mesajı editliyorum

@bensatanistdegilim arkadasdan alıntıdır
    quote:

Battle log forumlarında millet bu sorundan dolayı şikayetci bir arkadaş bunları yazmış, aynen uyguladım ve sorun çözüldü

PunkBuster'ı tamamen uninstal ediyoruz.

1- Delete the "pb" folder inside Battlefield 3 Folder. (Battlefield 3 klasörünün içindeki pb dosyasını siliyoruz)
    2- Delete the "pb" folder inside "C:\Users\*Hesap ismin*\AppData\Local\PunkBuster\BF3" (bu yönergeyi izleyip punkbuster klasörünü tamamen siliyoruz)
    3- Sonra buradaki "C:\Windows\SysWOW64" Punkbuster ile ilgili uygulamaları klasörleri siliyoruz
    4- Son olarakta "C:\Windows\System32" Punkbuster ile ilgili uygulamaları klasörleri siliyoruz

System32/SysWOW64 klasörünün içindeki aşağıda yazılı dosyaları tek tek bulup siliyoruz (Hepsi olmayabilir sorun değil)

- PnkBstrA.exe
    - PnkBstrB.ex0
    - PnkBstrB.exe
    - PnkBstrB.xtr
    - PnkBsrt.sys
    - Kısaca "Pnk" ile başlayan tüm dosyaları,simgeleri siliyoruz.

Sonra bu linkteki punkbusterı indiriyoruz.....http://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe
    - administrator olarak çalıştırın.
    - PunkBuster yükleyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgü® -- 6 Mart 2012; 19:09:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Bilgisayarda pb ile ilgili ne varsa silip tekrar kurdum sorun duzeldi bende de zirrr diye kitleniyordu oyun. Forumda bir konuda yaziyordu bf3 kitlenme problemiydi konunun adi ilk sayfalarda bir arkadas anlatmisti pb silip kurmayi. Mobil oldugumdan konuyu bulmam zor. Google a yazarsaniz o konuyu bulup bu dedigim yontemi deneyin birde.

Buldum flood olmasın mesajı editliyorum

@bensatanistdegilim arkadasdan alıntıdır
    quote:

Battle log forumlarında millet bu sorundan dolayı şikayetci bir arkadaş bunları yazmış, aynen uyguladım ve sorun çözüldü

PunkBuster'ı tamamen uninstal ediyoruz.

1- Delete the "pb" folder inside Battlefield 3 Folder. (Battlefield 3 klasörünün içindeki pb dosyasını siliyoruz)
    2- Delete the "pb" folder inside "C:\Users\*Hesap ismin*\AppData\Local\PunkBuster\BF3" (bu yönergeyi izleyip punkbuster klasörünü tamamen siliyoruz)
    3- Sonra buradaki "C:\Windows\SysWOW64" Punkbuster ile ilgili uygulamaları klasörleri siliyoruz
    4- Son olarakta "C:\Windows\System32" Punkbuster ile ilgili uygulamaları klasörleri siliyoruz

System32/SysWOW64 klasörünün içindeki aşağıda yazılı dosyaları tek tek bulup siliyoruz (Hepsi olmayabilir sorun değil)

- PnkBstrA.exe
    - PnkBstrB.ex0
    - PnkBstrB.exe
    - PnkBstrB.xtr
    - PnkBsrt.sys
    - Kısaca "Pnk" ile başlayan tüm dosyaları,simgeleri siliyoruz.

Sonra bu linkteki punkbusterı indiriyoruz.....http://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe
    - administrator olarak çalıştırın.
    - PunkBuster yükleyin..

ben alıntı yapılan arkadaşın dediklerini uyguladım donma kasma devam ediyordu sonra realteki biostan iptal ettim yine devam etti üstte yazdığım cevapları uyguladım en son sorun düzeldi ben benim yöntemimi söledim sadece bunlarıda dene tabikide

• Bende de oluyordu o Problem. Bad company 2 de de olmuştu. Ses kartını değiştirerek çözümü buldum.
  • Emin olmak için iki gün bekledim; punkbuster'ı kaldırıp tekrar yükledikten sonra donma sorunu ortadan kalktı sonunda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.