Şimdi Ara

Ankara Yol Üzeri Hız Mobese ve Radarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Samsun yolu üzerinde Boğaziçinde bulunan mobeselerde ki 70 hız sınırı ışıklı uyarısında 70'in altına birde "otomobil" yazmışlar. Bu durumda kamyonet sınıfında bulunan doblo,caddy tarzı araçlar da sıkıntı mı olacak acaba. Sizlerinde dikkatini çekti mi?

• 2 gün önce dediginiz yerden imzamdaki aracımla 70 le gectim.inşallah bir problem olmaz
  • bende bir ara ankara da nerede kamera nerede radar uygulaması var, 830 noktanın listesi vardı. yedeklerde bulursam gönderirim
  • O zaman kamyonet tipi araçla kaçla geçmemiz lazım ? 60 falan mı
  • Hız sınırlarını da bilmiyorsanız niye araç kullanıyorsunuz?
  • http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx buradaki listeye göre kamyonetlerinde otomobiller gibi şehir içi hız sınırı 50km görünüyor ancak bu tarz yerlerde sanırım Valilik kararı ile 70 hız sınırı getirilmişti. "otomobil" yazması işleri karıştıracak gibi. sadece otomobillere özel bir uygulama mı? yoksa diğer durumda %10 hata payı ile 56 kmyi ile geçerseniz radar girme ihtiliniz olacaktır.
  • Aynı yerde ne yazık ki 79 ile radara girdim. 154 TL ceza ödemesi yapacağım...
  • Gezici radarlarda artıyor. Arada Etlik Cd. üzerinde bile gezici radar oluyor. Dikkat edin. Ben bir gün yolun sağ tarafına bakacağım diye tehlikeli bir olayla yüz yüze kalabilirim.
  • Ruhsatında "otomobil" olarak tescil edilen araçlar için 70, diğerleri için tescil sınıfına göre. İş makinası 70'le gidebilir mi sizce, gitse de durabilir mi aniden (gerektiğinde)
  • otomobil yazmışlar. ben de birkaç hafta önce farkettim. bence adamlar aba altından sopa göstermiş. kamyon 70 ile giderse bariz ceza yer. ama transit için ihtimal vermiyorum.
  • ankarada yol üstü lezzet durakları diye okudum başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 9 Şubat 2012; 12:18:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

ankarada yol üstü lezzet durakları diye okudum başlığı

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

ankarada yol üstü lezzet durakları diye okudum başlığı

Aynı şey zaten. Radara girerseniz lezzetli bir ceza yersiniz.

• Ruhsatında kamyonet, minibüs yazanlar için sınır 50 km. sadece otomobiller için 70 km.

Doblo, Caddy, Kango, Connect gibi kamyonet olarak geçen hafif ticarileri kullananların bu duruma dikkat etmesi lazım.
  • ah ah bu ne bilmece adamlar ticariye güçlü motor koruyor ve üstüne 50km ne peris ne lahana yakında isyan cıkar ticariler ile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.