Şimdi Ara

ANKARA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ İSTEYENLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
8.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bu bölüm hakkında bilgi istiyorum lütfen yardım edin.

• İşletme Ankara üniversitesine bağlı değil Mülkiye'ye bağlı. Mülkiye AÜ'den özerktir, hatta rektör SBF'nin mezuniyet töreninde AÜ'den mezun oluyorsunuz vurgusu yapınca yuhalayan bir öğrenci kadrosuna sahiptir. Girince öğrenirsin.

Bölüm KPSS yoğunlukludur, rahattır mülkiyenin diğer bölümlerine nazaran. İşletme olduğu için özel şansında diğer bölümlere göre yüksek. Eğitim dili Mülkiye geleneğinin devamı üzere Türkçe'dir. Hazırlıkta, dönem içi ve seçmeli ingilizce derslerinde ingilizceni geliştirebilirsin. TÖMER'den yine dil konusunda indirimli kurs alabilirsin.

iyidir yani iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: D'arbanville

İşletme Ankara üniversitesine bağlı değil Mülkiye'ye bağlı. Mülkiye AÜ'den özerktir, hatta rektör SBF'nin mezuniyet töreninde AÜ'den mezun oluyorsunuz vurgusu yapınca yuhalayan bir öğrenci kadrosuna sahiptir. Girince öğrenirsin.

Bölüm KPSS yoğunlukludur, rahattır mülkiyenin diğer bölümlerine nazaran. İşletme olduğu için özel şansında diğer bölümlere göre yüksek. Eğitim dili Mülkiye geleneğinin devamı üzere Türkçe'dir. Hazırlıkta, dönem içi ve seçmeli ingilizce derslerinde ingilizceni geliştirebilirsin. TÖMER'den yine dil konusunda indirimli kurs alabilirsin.

iyidir yani iyidir

ben çukurova pdr ile ankara işletme arasında kalmıştım. gelecekte pişmanlık duymak istemiyorum. mülkiye de okumak, sanırım birtakım siyasi görüşleri benimsemiş olmayı da gerektiriyor? bu konuda aydınlatabilir misiniz rica etsem?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akay-1905

quote:

İşletme Ankara üniversitesine bağlı değil Mülkiye'ye bağlı. Mülkiye AÜ'den özerktir, hatta rektör SBF'nin mezuniyet töreninde AÜ'den mezun oluyorsunuz vurgusu yapınca yuhalayan bir öğrenci kadrosuna sahiptir. Girince öğrenirsin.

iyidir yani iyidir

ben çukurova pdr ile ankara işletme arasında kalmıştım. gelecekte pişmanlık duymak istemiyorum. mülkiye de okumak, sanırım birtakım siyasi görüşleri benimsemiş olmayı da gerektiriyor? bu konuda aydınlatabilir misiniz rica etsem?

ister istemez güldüm.
    Mülkiye'de okumak cebini değil ülkeni ve insanını düşünmeyi gerektiriyor. Kuruluş gayesi zaten bu okulun.
    Yoksa ideolojik taraf olmak,siyasi ikbal peşinde koşmak değil.

Çukurova gibi bir üninin PDRsi ile Mekteb-i Mülkiye-i Şahane-i Ali Osmani'yi kıyaslıyorsan zaten sen yolunu çizmişsindir bence PDR'ye gitmelisin.

• quote:

quote:

quote:

iyidir yani iyidir

ister istemez güldüm.
    Mülkiye'de okumak cebini değil ülkeni ve insanını düşünmeyi gerektiriyor. Kuruluş gayesi zaten bu okulun.
    Yoksa ideolojik taraf olmak,siyasi ikbal peşinde koşmak değil.

Çukurova gibi bir üninin PDRsi ile Mekteb-i Mülkiye-i Şahane-i Ali Osmani'yi kıyaslıyorsan zaten sen yolunu çizmişsindir bence PDR'ye gitmelisin.

benim gelecek kaygım var ve pdr de yapacagım meslek alacagım para vs her şey belli. mülkiyede 4 yıl işletme okuyup boşta kalmak benim için felaket olur. çünkü para kazanmak zorundayım maalesef, doğuştan zengin değilim. bu yüzden pdr ile kıyaslamış gibi oldum.

• quote:

Böyle bir düşünceye neden ve nerden kapıldınız hiç bilmiyorum ama hiçbir şekilde bu doğru değil. Bunun dışında soracağınız soru ve ya aklınıza takılan birşeyler olursa sorabiliriz, ister burdan ister özel mesaj yolluyla.
  • Mülkiyeden mezun olanlar belli arkadaşım, hala günümüzde bir çok kilit noktadalar, bulunduğun ilin valilik(veya kaymakamlık) sayfasını açıp vali ve vali yardımcılarının okuduğu okula bir göz at istersen, gene aynı şekilde en sevdiğin 3 ülkenin büyük elçilik sayfalarını açıp büyükelçilerin öz geçmişlerine bir göz at istersen. Veya kendine yakın bulduğun parti hangisi olursa olsun en çok hangi fakülte mezunu milletvekili çıkartmış gene bir bak istersen. Okumaktan hoşlandığın gazete(spor olmasın ) yazarlarının özgeçmişlerine bir bak istersen.

Mülkiyeli herhangi bir memur değildir, ayı nasıl geçireceğim derdinde değildir, devleti nasıl yöneteceğim derdindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D'arbanville -- 29 Temmuz 2012; 18:23:37 >
  • Güncel,Ankara Siyasal'da İşletme düşünüyorum,tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
  • güncel
  • arkadaşlar tercih etmeyi düşünüyorum ne dersiniz? sıralamam 50 bin
  • Lirva kullanıcısına yanıt
    2012de yazmıssın ama ben yinede yorum yapim belki görürsün mülkiye hakkında konuşabilirmiyiz hedefim Siyaset bilmi ve Kamu Yönetimi Ankara (MÜLKİYE) olmazsa olmazım
  • beyler mülkiye falan eskide kaldı ankara hukuk çok iyi hocalarını kaybetti artık sadece isminden kazanıyor. siyasete falan hiç girmiyorum sıralamalarına bakarsanız anlarsınız zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.