Şimdi Ara

ANKARA'DA TRAFİK IŞIKLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankaradaki trafik ışıkları sürücüleri yanıltıyor, diyelim ki "+" şeklinde bir kavşağa geldiniz ve sağa döneceksiniz, "kırmızı,sarı,yeşil" grup ışık lambası ilerisi için kırmızı yanarken bu ışık gurubunun altında sağa dönüş için "yeşil ok işareti "yanıyor ve sizde sağa dönmek için normal bir hızla yaklaşırken yani 30-40-50 gibi bir hız, sağa dönüşe izin veren yeşil ışık sönüyor ve siz bu arada geçmek zorunda kalıyorsunuz, durmaya kalksanız arkadan gelen size vuracak ve o kavşakta kamera da var, yani ceza kesmek için sanki sürücüleri aldatıyorlar.
    Bir de Kızılay dan Çankayaya çıkarken yani yan yol tarafından Kennedy Caddesine dönen kavşakta ilerisi için sağda ve solda olmak üzere kırmızı işık grubu var ve kırmızı ışık yanarken aynı anda sağa ve sola dönen yollar için yeşil ok yanıyor, ileriye gidecekler gidemediği için sağa ve sola dönmek isteyenler de dönemiyor ve korna çalıyorlar, ben anlamdım bu işi.
    Herkese iyi akşamlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Yorum yapmak isteyen yada fikri olan kimse yok mu?
    Yada bu t,p durumlarla karşılaşan kimse yok mu?
  • "tip" olacaktı.
  • Ben hiç sıkıntı çekmedim bugüne kadar yanıp sönenleride var ama heryerde yok
  • ne demek istediğinizle ilgili zerre kadar bir şey anlamadım. kavşaklarda, trafiği rahatlatmak için düz gidişler kırmızı yanarken, sağa dönüşler yeşil yanabilir. bu garip bir uygulama değil ve ankara'ya hatta türkiye'ye özgü de değil.

buna mı takıldınız yoksa o sağa yeşil yanan ışığın bazen sönmesine mi? eğer sönmesini garipsediyseniz, bunda da garip bir şey yok. sağa yeşil yanıyorsa devam edersin, o yeşil ışık sönerse onun yerinde bir kırmızı yanması gerekmez. yeşil yanmıyorsa geçmeyeceksin demektir. ne istiyorsunuz anlamadım. yani sağa yeşiller de mi süre sayçlı olsun diyorsunuz, yoksa sağa dönüşler hiç yeşil olmasın mı? ya da ne bileyim sağa dönüşlerde yeşil ile birlikte bir de kırmızı mı olsun diyorsunuz yoksa düz gidişe kırmızı ise sağa dönüş de kırmızı olsun, hiç yeşil olmasın mı? nedir yani?
  • aya kullanıcısına yanıt
    Arkadaş alışamamış sanırım bu işe ve acemilik çekmiş anlaşılan.Birkaç kere aynı yolu kullanırsa problem kalmaz.
  • aynadan bakarım dönmeye bi kaç metre önce arkada araç var mı diye o anki duruma göre genelde geçiyorum ama
  • Ankara' da sağa yeşil olan yerler zaten daha problem, sağa yeşil yanmadığı halde gelir arkana bir kıt akıllı, ya selektör yapar ya da kornaya basar, araba da çoluk çocuk olmayacak da soracan hesabını ama, hangi birine hangi zamanda uğraşacan da adam edecen. Klasik savunmada yol boş işte niye gitmiyon, heee ben gitmeyi bilmiyom da bi sen biliyon di mi. Işık koymasınlar o zaman hemşerim.
  • Dediğiniz 2 sıkıntıyı da yaşadım

Dikmen caddesinden çetinemeç bulvarına dönerken dediğiniz şey başıma geldi, umarım ceza kesmemişlerdir. Işıkta sarı olmadığı için tam geçerken bir anda sönüyor.

2. dediğiniz yer de saçmalığın daniskası. Yol 2 şeritli, sağa ve sola yeşil ok yanıyor. Mecburen düz 4 metre daha gidip diğer kırmızıda duruyorsunuz. Bi tuhaf işler

@aya sayaçlı olursa ya da sarı, kırmızı yanarsa problem kalmaz. Tam dönüş esnasında 50km ile giderken bir anda sönmesi sıkıntı oluşturuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 3 Aralık 2013; 15:52:12 >
  • Ankarada toplasanız 5 saat araba kullanmadım şimdiye kadar. O 5 saatte 2 tane kavşak kazası gördüm.

Söylediklerinizde haklısınız. Sorun kavşakların geniş olmasından kaynaklanıyor. Sağa dönüşçüler için villa gibi ekstra şerit olunca haliyle dediğiniz sorunlar oluyor.

İstanbulda daracık. Sağa yeşil yansa da umumiyetle düz gidecekler ve bir ihtimal sağda parkedenlerle tıkandığı için paşa paşa gidiyorsunuz. Açık trafikte bazen boşluk oluyor onda da önünüzü düz gidecekler kapadığı için oldukça yavaşlıyorsunuz dolayısıyla ışık kırmızıya dönse de arkadaki vuracak hızlarda değil.

Ankarada benzer sıkıntıyı sağa dönüşlerde iyice yavaşlayarak tam dönüşe geldiğimde ise yeşilse gazlayarak bulurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Dediğiniz 2 sıkıntıyı da yaşadım

Dikmen caddesinden çetinemeç bulvarına dönerken dediğiniz şey başıma geldi, umarım ceza kesmemişlerdir. Işıkta sarı olmadığı için tam geçerken bir anda sönüyor.

2. dediğiniz yer de saçmalığın daniskası. Yol 2 şeritli, sağa ve sola yeşil ok yanıyor. Mecburen düz 4 metre daha gidip diğer kırmızıda duruyorsunuz. Bi tuhaf işler

@aya sayaçlı olursa ya da sarı, kırmızı yanarsa problem kalmaz. Tam dönüş esnasında 50km ile giderken bir anda sönmesi sıkıntı oluşturuyor.

çetin emeç de öveçler kavşağında sarıda geçsen bile ceza geliyor. geçen ocak da ceza yemişim geçtiğim anıda hatırlıyorum ışık yeşilden sarıya dönmüştü tam geçtiğimde

• quote:

Orijinalden alıntı: MesutO

Ankarada toplasanız 5 saat araba kullanmadım şimdiye kadar. O 5 saatte 2 tane kavşak kazası gördüm.

Söylediklerinizde haklısınız. Sorun kavşakların geniş olmasından kaynaklanıyor. Sağa dönüşçüler için villa gibi ekstra şerit olunca haliyle dediğiniz sorunlar oluyor.

İstanbulda daracık. Sağa yeşil yansa da umumiyetle düz gidecekler ve bir ihtimal sağda parkedenlerle tıkandığı için paşa paşa gidiyorsunuz. Açık trafikte bazen boşluk oluyor onda da önünüzü düz gidecekler kapadığı için oldukça yavaşlıyorsunuz dolayısıyla ışık kırmızıya dönse de arkadaki vuracak hızlarda değil.

Ankarada benzer sıkıntıyı sağa dönüşlerde iyice yavaşlayarak tam dönüşe geldiğimde ise yeşilse gazlayarak bulurdum.

Hocam yine de tam o anda sönünce insan şüphede kalıyor cezayı yedim mi yemedim mi diye

• arkadaşın bahsettiği yer eski trt nin önü, ışıkların olduğu yer dar, hem sağa hem sola dönüş var ama ileriye gideceklere kırmızı yanınca sağa sola döneceklere yeşil de yansa da ileriye gidecek araçlar beklediği için dönemiyorsun
  • SiNaPSiS kullanıcısına yanıt
    Ona belli bir süre marj koyuyorlar. 1-2 saniye. Mal değillerse tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.