Şimdi Ara

Anfi ve hoparlörüme uygun subwoofer önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    EVde kullandığım yaklaşık 30 metrekarelik salonumda şuanda Pioneer 921 anfi , Wharfedale Crystal set kullanıyorum. Önde wharfedale Crystal 30.5 tower, arkada wharfedale 30.2 ve center 30.c kullanıyorum. Bu setime uygun bir sobwoofer almak istiyorum.
    Yeteri kadar deneyimim olmadığı için sizlerin fikirleri önemli. Eğer kesinlikle budur diyebileceğiniz bir ürün varsa inceleyip almak istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler, Saygılarımla

• Rcf 705-As
    Electro Voice Elx118P
  • Hocam sanki bu ürünler ev için fazla büyük gibi bir hissiyata kapıldım.
    Daha makul ürünlerin bana daha uygun olacağını düşünüyorum. Makulden kastım fiyat değil bu arada, fiyatı çok abartılı olmadığı sürece ödeyebilirim.
    Benim için kriter sistemimle uyumlu olabilecek kaliteli bir ürün olması önemli, malum apartman dairesi olduğu için bütün katları bass'a boğmamın anlamı yok:)
  • 705-As ve Elx118P klasmanının en iyileridir. DbTechnologies,Wharfedale,AmericanAudio,Klipsch,Marantz,HkAudio,Dynacord,Proel,Mackie,Jbl,M-Audio gibi markalarla mukayese edilemez.
    Alternatif olarak Genelec 7270a/7271a düşünülebilir ancak aynı fiyat aralığındaki Rcf Tts28-a Genelec 72xx serisinden çok daha iyidir.
    Rcf, Electro Voice dinlemeden karar vermeyin hocam.
  • Dün sirkecide mesajınızdan sonra EV 112 modelini dinledim, ben bunu kullanırsam ya apartmandan kovulurum ya mahalleden, üstelik benim hoparlörlerimden gelen sesi bu yoğun bas ile kaybedebilirim.
    Kısacası film izlemek için evime gerçek bir sinema odası kurmayı düşünsem daha doğru ürünler olabilir ama benim ev ve kullandığım ekipmanlar için çok fazla geldiğini düşünüyorum.
    Alternatif önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karantina

Dün sirkecide mesajınızdan sonra EV 112 modelini dinledim, ben bunu kullanırsam ya apartmandan kovulurum ya mahalleden, üstelik benim hoparlörlerimden gelen sesi bu yoğun bas ile kaybedebilirim.
    Kısacası film izlemek için evime gerçek bir sinema odası kurmayı düşünsem daha doğru ürünler olabilir ama benim ev ve kullandığım ekipmanlar için çok fazla geldiğini düşünüyorum.

Bence siz biraz daha ev kullanımına yönelik bir şeyler bakın. Arkadaşın önerdiği sub'lar 700-800 watt , sizin Pioneer 921 amfi bunları nasıl sürecek? Bu ürünler genel olarak ticari kullanıma yönelik, açık hava etkinlikleri, toplantı, düğün vs.'ler için tasarlanmıştır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 8 Ekim 2013; 11:27:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

quote:

Dün sirkecide mesajınızdan sonra EV 112 modelini dinledim, ben bunu kullanırsam ya apartmandan kovulurum ya mahalleden, üstelik benim hoparlörlerimden gelen sesi bu yoğun bas ile kaybedebilirim.

Bence siz biraz daha ev kullanımına yönelik bir şeyler bakın. Arkadaşın önerdiği sub'lar 700-800 watt , sizin Pioneer 921 amfi bunları nasıl sürecek? Bu ürünler genel olarak ticari kullanıma yönelik, açık hava etkinlikleri, toplantı, düğün vs.'ler için tasarlanmıştır diye düşünüyorum.

sürmek derken?

sub zaten aktif yani receiver beslemiyor ki? AVR ın tek yaptigi sizin belirlediginiz crossover altındaki frekansı sub a gonderiyor. 80hz yaparsanız 80den asagisini verir.

@karantina
    piyasada en kolayda ulasabileceginiz sublar polk klipsch ve jamo. jamo fiyat performans urunu diye goruyorum hep

• quote:

Alternatif olarak Klipsch Sw-311 alınabilir ancak kalite olarak bahsi geçen ürünlerle kıyaslamak yanlış olur. 500w fazla derseniz aynı seride 350w seçeneğide mevcut.

@simsek07

705as,elx118p aktif sub.

Rcf 7 serisi, elx118p ve bu klasmandaki sublar genellikle sinema sektöründe tercih ediliyor.(sinema salonları)
    Konser vs.. etkinlikler için TTL/TTS serisinin aşağısı pek tercih edilmez. Düğün organizasyonları için çoğunlukla servo,behringer,yamaha gibi ekonomik çözümler tercih edilir. Rcf,electrovoice pek göremezsiniz.
    Bir süre 705as kullanma imkanım oldu. Müzik ve sinema için bu fiyata bulunabilecek en iyi sublardan biri. Tavsiye ederim.

• indigo_blue kullanıcısına yanıt
    O konuda haklısınız, "sürmek" kelimesini sistemin genel uyumu anlamında kullandım. Kanal başına en fazla 80-100 watt verebilen bir (gerçekte o kadar mı tartışılır ya) bir sistemin içinde 700-800 watt güç üreten bir sub uygun olmaz sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.