Şimdi Ara

Android telefon tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

inanılmaz konu var bu konuyla ilgili biliyorum ama kafam da hoşaf olmuş durumda

Olay şöyle 2000TL'yi geçmek istemiyorum. Ayrıca da Note4 aldık eşime (hani geçtim desem bile) bir erkek için taşıması, tek elle kullanması zor bir ürün ondan olmaz gibi geliyor.

Şöyle sağlam olsun (kasası olsun özellikleri olsun) beni en az 3 sene götürsün istiyorum.

Telefon ile yapıtklarım normal sosyal medya, whatsapp ve oyun.

Şu anda s3 kullanıyorum kasma saçmalama sorunları olmasa daha devam ederdim ama canıma tak etti artık.

Aşağıdaki ürünler arasında gidip geliyorum. Ama tabiki başka öneriler de kabulumdur.

http://www.mobiletisim.com/telefonlar/karsilastirma/sony-xperia-z2-sony-xperia-z3-compact-samsung-galaxy-s5-5478652

Yorumlarınızı ve farklı önerilerinizi rica eder, saygılar sevgiler sunarım.

• Aradığınız telefon Sony z3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DonanımHaberTavsiye kullanıcısına yanıt
    Z3 derken compact olanı diyorsunuz değil mi?

Okuduklarıma göre su geçirirse sorun yaratıyorlarmış. Kasa açıklığı vs sorunlarından bahsediyor. Bunlar sanırım artık geçerliliğini yitirmiş problemler.

Note4 ve Z3 büyük olduğu için sanırım tek elle kontrol edilemiyor. Doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi persee -- 28 Mart 2015; 21:09:46 >
  • Htc one m8.
    Sony xperia Z3 olmadi Z3 compact.
    Samsung s5.

Sanirsam buyuk ekranli ve 2000 tl ustu cihaz istemiyorsunuz bende 5.2 inc ve 2000 tl alti cihazlari yazdim.

Siralama bu olmali m8>z3>s5

Lg g3 ve note 4 de olabilir ama 5.5 ve 5.7 inc. Buyuk ekranli cihazlara alismaniz gayet kolay olur rahatca kullanirsiniz ama tasima esnasinda sorun yasayabilirsiniz.

Not: Note 3 kullaniyorum. Sorun yok :)

• Alpha alabilirsin
    Cihaz bir yerde izlediğim testlerde uçuyor resmen
    Bence ideal bir tel ama biraz pahalı

• İphone 6

• Z3C veya IP 6 alınır bence
    seç birisini
  • Fikirler için teşekkürler.

İphone herhalde hiç bir zaman almam. Evde ipad var elimi sürmüyorum. Android'den sonra çok basit ve saçma geliyor. (Tabi benim fikrim ) Ayrıca fiyatları da çok yüksek

Z3 Compact - S5 - Alpha - M8 gibi duruyor.

s5 - Alpha karşılaştırmasında s5 daha güçlü gibi duruyor:http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Alpha-vs-Samsung-Galaxy-S5
    z3c - m8 kafa kafaya gibi:http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/HTC-One-(M8)-vs-Sony-Xperia-Z3-Compact

Bu durumda şu ikisi arasında kalmam daha mantıklı geldi bana (elma ile armudu karşılaştırıyorsam da söyleyin lütfen):
    http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-S5-vs-Sony-Xperia-Z3-Compact

Tabiki bu konuda servisleri de önemli. Elektronik cihaz bu ne zaman nasıl arızalanacağı belli olmuyor. Sony ve HTC konusaunda bilgisi olan var mı? Cihazı alırsam bimaks, vatan, teknosa gibi almak sitiyorum. En azından sağlam firmalar olsun garanti konsuunda

Bir de tabiki kafamı karıştıran @MoRTaLSouL var. Note4 veya Z3 için taşıma konusu harici kullanımına alışıyorsun demiş. Ama ufak tefek adamım eller de küçük bana olmaz gibi geliyor. Ama özenmiyor da değilim açıkcası

• samsung s6 bekle dicem ama bütçe müsait değil, xperia z3 ya da xperia z3c olabilir
  • Note 3 kullanıyorum ve kotun on cebinde taşıyorum. Tek elle kullanmam gerektiğinde ufak el hareketleri ile ekranı istediğim boyuta ayarlıyabiliyorum. Bunlar note 4te de vardır. Ben note 4 almanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HTC M8 metal kasası ve sense arayüzü ile biçilmiş kaftandır hocam
  • Lg g3 zamanin varsa lg g4 u bekle

• quote:

Orijinalden alıntı: persee

Fikirler için teşekkürler.

İphone herhalde hiç bir zaman almam. Evde ipad var elimi sürmüyorum. Android'den sonra çok basit ve saçma geliyor. (Tabi benim fikrim ) Ayrıca fiyatları da çok yüksek

Z3 Compact - S5 - Alpha - M8 gibi duruyor.

s5 - Alpha karşılaştırmasında s5 daha güçlü gibi duruyor:http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Alpha-vs-Samsung-Galaxy-S5
    z3c - m8 kafa kafaya gibi:http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/HTC-One-(M8)-vs-Sony-Xperia-Z3-Compact

Bu durumda şu ikisi arasında kalmam daha mantıklı geldi bana (elma ile armudu karşılaştırıyorsam da söyleyin lütfen):
    http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-S5-vs-Sony-Xperia-Z3-Compact

Tabiki bu konuda servisleri de önemli. Elektronik cihaz bu ne zaman nasıl arızalanacağı belli olmuyor. Sony ve HTC konusaunda bilgisi olan var mı? Cihazı alırsam bimaks, vatan, teknosa gibi almak sitiyorum. En azından sağlam firmalar olsun garanti konsuunda

Bir de tabiki kafamı karıştıran @MoRTaLSouL var. Note4 veya Z3 için taşıma konusu harici kullanımına alışıyorsun demiş. Ama ufak tefek adamım eller de küçük bana olmaz gibi geliyor. Ama özenmiyor da değilim açıkcası

Hocam bence sen ne aradigini bilmiyorsun Kafan asiri karisik. Bunu kafa karisikligini azaltmak icin kriterlerini belirle ve tekrar yaz o zaman daha net fikirler ortaya cikacaktir.

6 inc e kadar cihazlara alisma suresi 3-4 gun. Daha sonrasinda tasima icin biraz kasabiliyorsunuz.

Ama bende oyle bir sorun yok.
    Pantolonumun bir cebi tamamen cep telefonuma aittir Cihazin kozmetigine, ekranina zarar vermesin diye hic bir sey koymam. Rahatca cebime koyar cikaririm

• Hocam o kadar haklisin ki. Tek derdim o kadar para verecegim beni uzun sure gotursun istiyorum. Benim boyutlarim da ufak oldugu icin sorguluyorum boyutlar

en temizi buyuk bir yere gidip telefonlari iyice kurcalayip almak. Su anda kafamda z3 compact z3 ve note4 var. Fiyat performans konusunda sony agir basiyor gibi ama note4un yorumlari avantajlari kafami kurcaliyor.

Herkese yorumlari icin tesekkur ediyorum hatta daha da yorum bekliyorum

• Baya bi s3 ve note 2 kullanrım sonra iphone aldım bu applecılar ne bulur derdim ama bende gerçekten android yerine ios tavsiye ediyrm

• Arkadaşlar,

Herkese tekrar çok teşekkür ederim. Sessiz kaldığım dönemde şunlar oldu.

S3'e custom rom atıp karar verme sürecimi uzatmaya karar verdim. (Android Revolution HD yükledim. Güzel ama tüm custom romlar gibi 2 ay sonunda şilmeye başladı)
    Daha sonra yurtdışından gelen bir arkadaşım vasıtasıyla 2 hafta önce note4 aldım. (tavsiye eden arkadaşlara teşekkürler)

Evet büyük ama gayet alışılıyor. Canavar gibi alet. Tabi yurtdışından getirme imkanım olmasa sony xperia z3 compact alıcaktım maliyet yüzünden ama çok memnunum.
  • Z3 Compact bence aradığınız bir telefon.
  • M8 veya Z3 compact tavsiye ederim.Uzun sure kullanilabilir.

• Samsung' u eleyin 3 sene kullanım için.
    Z3, Z3 Compact, Z2, M8 ve 5S bakın derim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.