Şimdi Ara

Android RecyclerView CardViw Detail

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Android de cok yeniyim, navigation drawer sekmelerinde RecyclerView ve Cardview Kullanıyorum.

Buraya kadar hersey guzel ve normal , amacım detay vermek cardview'e tıkladığında yeni bir sekme açılsın ve oradada o cardview içeriğini daha detaylı olarak versin istiyorum :)

RecyclerView.Viewholder ve adapter ile olacak orası okey ama nası olacak onu bilmiyorum :)

Bilene 2 dakkalık iştir onada eminim.

Örnek CARDVIEW

BMW X5 (FOTOSU)
    BMW X5 (BAŞLIK)
    BMW X5 (KISA BILGI TEXTVIEW)

istiyorumki tıklayaınca bu cardview i yeni sekme açılsın ve orada
    yukarıda yine resim
    altda yine bmwx5 başlık yazsın aynıları
    en altda ise textview ve butun özelliklerini yazsın

Anlatabildim umarım

Yardım edebilecek arkadaşa şimdiden teşekkürler.

• SimpleAdapter ve intetn işini görür saniyorum ki . recyclerview listview in gelismisi suan benzeri bi sistemi listviewda yapiyorum pm ile kod yollarsan yardimci olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

senin gibi insanların olması ne kadar güzel :) 1 haftadır mal mal bakıyorum adamlar yapmıs ornekler buldumda anlamadıgımdan adam bi o olay icin yazmadıgı kod kalmamıs :) (githubdan orneklere baktım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proexot -- 10 Ağustos 2015; 17:44:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proexot

merhaba

senin gibi insanların olması ne kadar güzel :) 1 haftadır mal mal bakıyorum adamlar yapmıs ornekler buldumda anlamadıgımdan adam bi o olay icin yazmadıgı kod kalmamıs :) (githubdan orneklere baktım)

hocam recycleview içinde buton click olayını yapıyorsun . Card view kullanmadım ama recycleview kullandım adapter ile beraber. Aşağıdaki gibi kullanmalısın .( usersonbirs benım array. )

@Override 
    public void onBindViewHolder(ViewHolder holder, int position) {
    Log.i("abc", position + "-" + userSonBirs.size());
    final UserSonBir sonBir = userSonBirs.get(position);
    Picasso.with(c).load(sonBir.getImages().getStandard_resolution().getUrl()).into(holder.person_img);

holder.person_img.setOnClickListener(new View.OnClickListener() {
    @Override
    public void onClick(View v) {
    Context c = v.getContext();
    Intent third_intent = new Intent(c,UserThird.class);
    third_intent.putExtra("clickedImage", sonBir.getImages().getStandard_resolution().getUrl());
    c.startActivity(third_intent);
    }
    });

}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senatorts -- 11 Ağustos 2015; 9:54:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.