Şimdi Ara

Android için Google Maps 5.0 çıktı: 3D görünüm ve offline özellikler geldi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
23.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • htc desire 2.2 kullanıyorum. market bana acık. yurt dısından aldım. ama goggle maps 5.0 ı hiç bir yerde bulamadım ve indiremedim. bilen varsa paylaşsın lutfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurolyakal

htc desire 2.2 kullanıyorum. market bana acık. yurt dısından aldım. ama goggle maps 5.0 ı hiç bir yerde bulamadım ve indiremedim. bilen varsa paylaşsın lutfen...

Telefonda türk hattı takılı ise market %100 açık olmuyor. Marketten "market enabler" aratın. Programı kurun ve hattınızı yurtdışı gösteren hileyi çalıştırın (ikinci ekrandan başka bir GSM operatörünün ismine basılı tutun). Tabiki bunun da çalışması için telefonunuzun root edilmiş olması gerek. (Desire nasıl root edilir bilmiyorum). Bu işlemlerden sonra markete baktığınızda maps güncellemesini göreceksiniz.

Diğer bir yöntem de paketi ayrıca indirip kurmak.

Son olarak şuna da değinmek lazım, Desire çift parmak hareketi hariç destekliyor.
    http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=1079043

Fully-supported devices include:
    The following devices support panning, zooming, tilting, and rotating gestures.

Samsung Nexus S
    Samsung Galaxy S
    Motorola Droid
    Motorola Droid 2
    Motorola Droid X
    HTC Incredible
    HTC EVO 4G
    HTC G2

Partially-supported devices include:
    The following devices support all features except two-finger rotation.

HTC Desire
    Sony Ericsson X10
    LG Ally
    HTC Nexus One

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Nokia'nın yaptığı şey ile örneklerini verdiğim IGO, Ndrive Aura vb. herkimse bunların yaptıklarıyla aynı değilmi? Haritayı indirirsin, Navigasyon yazılımına git o haritayı oku dersin o da okur. Tek fark Nokia kendi yazılımını sadece kendi telefonlarına ve ücretsiz veriyor. Çünkü maliyetini telefonun maliyetine rahatlıkla ekleyebilir. Yani burada doğrudan sunulan bir hizmet yok. Nokia'yı, ücretsiz diye övecek bir durum da söz konusu değil. Diğer navigasyon yazılımlarını da ister ücretini ödeyerek alır ister Applanet'i kullanarak ücretsiz olarak indirirsiniz. Bu sizin tercihiniz. Ama istediğiniz telefonda kullanırsınız. Ovi maps gibi sadece Nokia'da değil.
    Google'ın verdiği sözler için birşey diyemem. Ama Google ile Türkiye arasında ciddi anlaşmazlıklar var. Önce bunun giderilmesi gerekiyor ki biz görürmüyüz bilmem.

Yaptıkları aynı da birisinde sadece kendi ülkenizin haritası 40€, Nokia'da bir çok ülkenin güncel haritası bedava.

Kim ne derse desin Nokia'nın Ovi Maps'i bütün telefonlarına bedava yapması artı bir değerdir. ( Para vermeden korsan kullanmaya karşıyım açıkçası. Tercih meselesi. )

Burada aynı Nokia'nın yaptığı gibi Google'da Android İşletim sistemi kullanan telefonlara bu hizmeti verebilir.
    Vermemesi için hiçbir geçerli nedeni yok gibi! 1 seneye yakındır Google Offline Maps projesini takip ediyorum, geldiği nokta kesinlikle bu olmamalı.

Nokia offline harita servisinin parasını sattığı telefonlardan çıkartabildiğine göre, Google'da maps arama sonuçlarında çıkacak reklamlardan çıkartabilir diye düşünüyorum.

• güzel
  • Samsung S8500 kulanıyorum. Bu telefon için en güncel google maps sürümünün hangisi olduğunu nasıl öğreneceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

htc desire 2.2 kullanıyorum. market bana acık. yurt dısından aldım. ama goggle maps 5.0 ı hiç bir yerde bulamadım ve indiremedim. bilen varsa paylaşsın lutfen...

Telefonda türk hattı takılı ise market %100 açık olmuyor. Marketten "market enabler" aratın. Programı kurun ve hattınızı yurtdışı gösteren hileyi çalıştırın (ikinci ekrandan başka bir GSM operatörünün ismine basılı tutun). Tabiki bunun da çalışması için telefonunuzun root edilmiş olması gerek. (Desire nasıl root edilir bilmiyorum). Bu işlemlerden sonra markete baktığınızda maps güncellemesini göreceksiniz.

Son olarak şuna da değinmek lazım, Desire çift parmak hareketi hariç destekliyor.

Samsung Nexus S
    Samsung Galaxy S
    Motorola Droid
    Motorola Droid 2
    Motorola Droid X
    HTC Incredible
    HTC EVO 4G
    HTC G2

HTC Desire
    Sony Ericsson X10
    LG Ally
    HTC Nexus One

denedim ama malesef houston we got problem housten ( cikiyor. yani bir sorun var ama nerede onu cozemedim. t mobile holland gosterdim.

• quote:

denedim ama malesef houston we got problem housten ( cikiyor. yani bir sorun var ama nerede onu cozemedim. t mobile holland gosterdim.

Telefonunuz root edilmemiş demekki.
  • Samsung kies ile window7 ile problem yaşayan var mı ?

quote:

Orijinalden alıntı: ozguRH+

Slm
    Samsung kies güncel versiyonunu yükledim windows 7 64 bit kullanıyorum.
    Usb ile pc ile Galaxy S' i telefonuma bağladığımda "FsUsbService64" Service Initiali Failed hatası alıyorum.
    10 denemeden sonra Kies açılıyor.

Android için Google Maps 5.0 çıktı: 3D görünüm ve offline özellikler geldi

• maps 5.0 da, ben bu navigasyonu bir türlü çalıştıramadım. "gezinme özelliğinin uygunluğu denetleniyor" diyor ve öyle takılı kalıyor.

halbuki harita çalışıyor. 5 metre yakına kadar gösteriyor. yani gps'e erişiyor. iki parmakla tilt bile çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WilliamBillMunny

maps 5.0 da, ben bu navigasyonu bir türlü çalıştıramadım. "gezinme özelliğinin uygunluğu denetleniyor" diyor ve öyle takılı kalıyor.

halbuki harita çalışıyor. 5 metre yakına kadar gösteriyor. yani gps'e erişiyor. iki parmakla tilt bile çalışıyor.

Türkiye'de mi yaşıyorsunuz?
  • quote:

quote:

maps 5.0 da, ben bu navigasyonu bir türlü çalıştıramadım. "gezinme özelliğinin uygunluğu denetleniyor" diyor ve öyle takılı kalıyor.

evet... bu arada cihaz rootlu. market ve paralı uygulamalar filan açık, problem yok.
  • quote:

quote:

quote:

evet... bu arada cihaz rootlu. market ve paralı uygulamalar filan açık, problem yok.

Türkiye'de navigasyon çalışmıyor diye biliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiye'de navigasyon çalışmıyor diye biliyorum.

anladım, teşekkürler artık Google'un bizi adam yerine koymasını bekleyeceğiz demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurol

quote:

Samsung Nexus S
    Samsung Galaxy S
    Motorola Droid
    Motorola Droid 2
    Motorola Droid X
    HTC Incredible
    HTC EVO 4G
    HTC G2

HTC Desire
    Sony Ericsson X10
    LG Ally
    HTC Nexus One

Hocam çift parmaktan kastınız iki parmağı yanyana aşağı kaydırmak ise tarafımdan denenmiştir hiçbir problemi yoktur. Mesela Search kısmından New York aratın , iyice zoom yapın çift parmak aşağı çekin tüm binalar 3D vektör olarak geliyor , süper birşey.

Desire da olmayan birşey yok sanırım

Ekleme: Bendeki Desire vodafone dan alınma , hiçbir root yapmadım , internetten apk yı indirip kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatanQa -- 4 Ocak 2011; 12:12:45 >

• offline nin bu kadar geç gelmesi büyük hata
  • güzel
  • önceden haritanın tamamını indirebiliyorduk.
    offline olarak tamamını görebiliyorduk.
    artık öye bi özellik yok sanırım
  • çok güzel telefon marka/model ?
  • Yaa bende 3d görünüm yok. Yada nasıl yapıldığını bulamadım. Gıcık olmak üzereyim. Yanlış şehirleremi bakıyorum acaba. Newyorka bakıyorum orda bile yok. Katmanlardan neyi seçiyosunuz bi ayar bi sipsisi varmı beni bi aydınlatın. Çok kıskandım valla nazar değmesin sonra telefonlarınıza :P Telefonum x10
  • Galaxy S2 için nasıl yüklüycez bunu? Telefon Genpa hat turkcell?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.