Şimdi Ara

Android Action Bar Tab

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , bir proje üzerinde çalışıyorum , elimde 22 tane action bar tab seçeneği var ve bu seçenekler altında yaklaşık 5 adet resim var. Sorun ise action bar tab'lardan örneğin 1. seçtikten sonra 4. seçince uygulama kapanıyor. Problem resimleri yüklerken hızlı davranamadığı için oldugunu düşünüyorum. Ne yapmam gerek sizce ?

• alper346 A kullanıcısına yanıt
    tab geçişlerine progress falan eklemeyı deneyebilirsin hızlı yuklenemıyorsa .
  • Bu sorunu dediğin gibi çözme aklıma geldi , ama şuan için resimleri ve resime tıklayınca açılan penceredeki ifadeleri hep dizi ile tutuyorum bunları sqllite kullanarak tutsam sorun çözülür mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper346 -- 20 Ağustos 2015; 12:14:15 >
    Bilmiyorum hocam daha once ihtiyac duymadıgımdan kullanmadım , dene istersen
  • senatorts kullanıcısına yanıt
    Sağolasın , denerim olmadı dediğin çözümü uygularım.
    estagfurullah kolay gelsın , bu arada bilgin varsa

http://forum.donanimhaber.com/m_109233947/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: senatorts

Bu geçişlere progress eklemeyi beceremedim sanırım :) bi kaynak var mıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper346

quote:

Orijinalden alıntı: senatorts

Bu geçişlere progress eklemeyi beceremedim sanırım :) bi kaynak var mıdır acaba ?

bilmiyorum , zaten sizin 20 tablı bir uygulama yapmanız ilginç , performans sorunu yasamanız normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper346

Merhaba arkadaşlar , bir proje üzerinde çalışıyorum , elimde 22 tane action bar tab seçeneği var ve bu seçenekler altında yaklaşık 5 adet resim var. Sorun ise action bar tab'lardan örneğin 1. seçtikten sonra 4. seçince uygulama kapanıyor. Problem resimleri yüklerken hızlı davranamadığı için oldugunu düşünüyorum. Ne yapmam gerek sizce ?

Yaşadığım problemi hem database kullanıp hem de androidmanifest.xml dosyasına android:largeHeap="true" ifadesini koyarak aştım diyebilirim , eğer böyle sorunlar karşılaşan olursa faydası dokunsun :)
  • Eğer resimlerden olduğunu düşünüyorsan ImageView'ı Universal Image Loader kütüphanesi ile birlikte kullanmayı deneyebilirsin. Baya güzel anlatımları falan var kullanımı da kolay.

https://github.com/nostra13/Android-Universal-Image-Loader

Not : Bence resimlerden değil.

Edit : Sorunu çözmüşsün ama yinede bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SokemoN -- 24 Ağustos 2015; 21:27:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.