Şimdi Ara

Analiz : Xperia Z2 hariç diğer amiral gemi modelleri stok açısından rahat (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya Uzatma işte ben bendemiyim ki ,rüyalarımda hep Z2 görüyorum banada hak verin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekrem71 "Xperia Z2 piyasaya geç çıkabilir" diye başlık açtığında Sony Fanboyların küfretmediği kalmıştı. Hem ekrem71'e hem de foruma. Açın okuyun. Hepsinin gelip özür dilemesi gerekiyor şimdi.

Tarih 13 mart:http://forum.donanimhaber.com/m_89124097/tm.htm
  • Sony ilk defa tam yaptı senenin amirali dedik 4-4 lük oldu dedik ! Sony yapma yükselişe geçeceğin en iyi yılda telefonu yollamıyorsun.

• Bence stok sıkıntısı felan yok madem sıkıntı yaşıyorsun o zaman telefonu geç tanıtırsın ,sony aslında telefonda donanımsal yada yazılımsal bir sıkıntı olduğunu farketti onu düzeltmeye çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: likeable

quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

quote:

öncelikle sony fiyatları gözden geçirmesi gerek

Z2, yurt dışında Galaxy S5 ve Htc One M8'den daha ucuz. Toplar Sony Türkiye'de.

Türkiye şartları belli yok kur fiyatı yok vergiler birde kar eklenince fiyat iyice şişiyor zaten sony fiyatları belli

Türkiyede mesela

bilinmiş mağazalarda 2000 civarındaki bir sony telefonu bazı sitelerde 1480'e kadar bulabiliyorsak kur farkını vergileri geçeceksin...

garanti diyeceksin belki ikisi de garantili vay garantisi iyi bu kotu dersin ne olursa olsun arada 500 600'e varan farklar var bunu da sony türkiye haşırt cebe indiregandi yapıyor

demek istediğim aslında vergi kur farkı ve kar falan şişiriyorlar fiyatı demek istedim anlatabildim mi bilmem

Benim de demek istediğim vergi kur farkı değilde kar'dan çok şişiriyorlar

• Böyle dev firmaların bu şekilde sorunlar yaşaması bana çok saçma geliyor. Milyarlarca dolar para dönüyor ama telefonun ne zaman hazır olacağını bilemiyor mu Sony? Planları belli değil mi bu firmaların? Sanki her parçayı kendileri üretiyor gibi ne stok sorunu yaşıyorlar ki? Her parçayı dışarıdan alıp telefonu yapıyorsun zaten. Diğer markalar o bileşenleri alıp telefonu hemen piyasaya sürebilirken Sony'deki bu gecikme niye? Tüm rakiplerin piyasada ama sen yoksun. Hem de en çok ihtiyaç duyduğun zamanlar bunlar. Samsung maddi olarak en rahat olanları ama adamlar işi yine de çok sıkı tutuyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiye şartları belli yok kur fiyatı yok vergiler birde kar eklenince fiyat iyice şişiyor zaten sony fiyatları belli

Türkiyede mesela

bilinmiş mağazalarda 2000 civarındaki bir sony telefonu bazı sitelerde 1480'e kadar bulabiliyorsak kur farkını vergileri geçeceksin...

garanti diyeceksin belki ikisi de garantili vay garantisi iyi bu kotu dersin ne olursa olsun arada 500 600'e varan farklar var bunu da sony türkiye haşırt cebe indiregandi yapıyor

demek istediğim aslında vergi kur farkı ve kar falan şişiriyorlar fiyatı demek istedim anlatabildim mi bilmem

Benim de demek istediğim vergi kur farkı değilde kar'dan çok şişiriyorlar

aklın yolu bir reklam gibi oldu ama idare et

yazık ya sırf sony türkiye yüzünden sony batabilir - sony tr kar politikasını değiştirse samsung ekmek yiyemez türkiyeden

yoksa sonyde çalışanlar şike mi yapıyor belki samsungdan para alıyorlardır, karı yüksek koyun satılmasın falan

konu nerelere geldi

bugün de hava çok güzel...

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: muco678

Bu ne biçim iş ben anlamadım gitti. Telefonlara az buz zam gelmiyor çok ciddi artışlar oluyor. Geçen sene M7'yi 2000 liradan satan HTC bu sene M8'e 2500 istiyor. Sebep ne maliyette 500 lira artış mı oldu? Umarım Sony Xperia Z2 ile böyle yapmaz. Yoksa hepsi babayı alacak LG ile General Mobile malı götürecek.

hemen nedenini aciklayim, telefonlara kredi karti taksiklerinin kaldirilmasi. ilk bakista bir urunun satisi zorlastiysa fiyatinin dusmesi beklenir ama oyle olmuyor. bir urunun alinabilirligi ortama gelir seviyesinin uzerine cikip, bir ust gelir seviyesine hitap etmeye basladiginda 2000tl olmasi yada 2500tl olmasi satislarda pek bir fark yaratmiyor. distrubitorlerde satis sayisindan kaybettikleri geliri, urun basi fiyati artirarak karsilama yoluna giriyorlar.

ürün az satılıyor diye fiyat artsaydı az satıldıkça fiyat daha da artar ve en sonunda bir tel belki 10bin liraya kazar çıkardı.
    bu şekilde hiç satılmaz ve komple bir zarar olurdu.

bence fiyatların artmasının sebebi ürün çeşitliliğinin haddinden fazla artması ve fiyat aralığının darlığı.
    daha eski ürünler satılmadan yeni modeller çıkıyor ve pazarlama mantığı gereği yeni model pahalı olmak zorunda.

akıllı telefonların sürekli satış yapması da buna sebep oluyor. yani her halükarda müşteri buluyor cihazlar. pahalı olan cihaz satılmazsa, bir alt modeli satılıyor, üretici açısından insanların düşündüğü gibi bir sıkıntı yok aslında.
    özeti şu: adamlar cebimizdeki parayı almayı iyi biliyor.

• Geçen sene One burdan büyük bir darbe yemişti,stok sıkıntısı durumu darbe sırası Sony de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: muco678

Bu ne biçim iş ben anlamadım gitti. Telefonlara az buz zam gelmiyor çok ciddi artışlar oluyor. Geçen sene M7'yi 2000 liradan satan HTC bu sene M8'e 2500 istiyor. Sebep ne maliyette 500 lira artış mı oldu? Umarım Sony Xperia Z2 ile böyle yapmaz. Yoksa hepsi babayı alacak LG ile General Mobile malı götürecek.

hemen nedenini aciklayim, telefonlara kredi karti taksiklerinin kaldirilmasi. ilk bakista bir urunun satisi zorlastiysa fiyatinin dusmesi beklenir ama oyle olmuyor. bir urunun alinabilirligi ortama gelir seviyesinin uzerine cikip, bir ust gelir seviyesine hitap etmeye basladiginda 2000tl olmasi yada 2500tl olmasi satislarda pek bir fark yaratmiyor. distrubitorlerde satis sayisindan kaybettikleri geliri, urun basi fiyati artirarak karsilama yoluna giriyorlar.

ürün az satılıyor diye fiyat artsaydı az satıldıkça fiyat daha da artar ve en sonunda bir tel belki 10bin liraya kazar çıkardı.
    bu şekilde hiç satılmaz ve komple bir zarar olurdu.

bence fiyatların artmasının sebebi ürün çeşitliliğinin haddinden fazla artması ve fiyat aralığının darlığı.
    daha eski ürünler satılmadan yeni modeller çıkıyor ve pazarlama mantığı gereği yeni model pahalı olmak zorunda.

akıllı telefonların sürekli satış yapması da buna sebep oluyor. yani her halükarda müşteri buluyor cihazlar. pahalı olan cihaz satılmazsa, bir alt modeli satılıyor, üretici açısından insanların düşündüğü gibi bir sıkıntı yok aslında.
    özeti şu: adamlar cebimizdeki parayı almayı iyi biliyor.

en son sozunuze katiliyorum. ama fiyat lineer artan azalan bir sey degil. arz talebe gore sekilleniyor. dikkat ederseniz gelismekde olan ulkelerde iphone gelismekde olan ulkelerden daha pahalidir. cunku orta gelir seviyesine hitap etmez. bir urun orta gelire hitap etmeyip, yuksek satis rakamlarina ulasmazsa hemen fiyati yukseliyor. bu birazda gelismekde olan ulkelerdeki gelir ucurumundan kaynaklanan bir durum. kredi karti taksitlerinin kalmasi akilli telefonlari tamda bu duruma getirdi.

• Bize zaten her türlü geç geliyor sıkıntı yok.Hatta Z3 tanıtılınca Z2 ülkemize girer bence...

• Sony artık o eski Sony değil.Hani bir ürünü pahalı olsa bile aldın mı ömürlük olan Sony, şu anda aynı ismi kullanarak acayip acayip işlere girişiyor.Nerde Walkman i yapan firma, nerde şimdiki Sony.

• yakında sony akıllı telefon pazarından çekildiği haberleri çıkarsa şaşırmam

pc sektöründen elini ayağını çekti.çorap söküğü gibi gelir gerisi.

hem toplama yapacaksın hem kaliteli kasa olsun diyeceksin hem de pahalı satarım.olmaz aga

performans fiyata oynayacaksın arkadaş.bak lg g2 ne yaptı.plastik kasa ucuz ürün
  • Blood Money kullanıcısına yanıt
    400 euroya satılan Z Ultra'yı Türkiye'de 2149TL'den kaktıran,
    465 euroya satılan Z1 Compact'ı Türkiye'de 1999TL'den kaktıran,
    Aynı Sony Türkiye'den bahsediyoruz değil mi
  • amaç hali hazirda taze olan z1 satışıni baltalamamak ne sorunu ne sıkıntisi yillarin devi sony eğer bi kusur bırakiyorsa telefonlarinda bilerek bırakır tükeciye herzaman en iyi olani kovalatma yolu bunlar. belki z3 bile hazirdir deneyenler vardir dünyada .ha sony türkiye tam bi kazikci paralel alip 600 -700 tln cebinde kalsin en büyük sıkıntida bile 500 tlye her türlü tamir ettirirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

400 euroya satılan Z Ultra'yı Türkiye'de 2149TL'den kaktıran,
    465 euroya satılan Z1 Compact'ı Türkiye'de 1999TL'den kaktıran,
    Aynı Sony Türkiye'den bahsediyoruz değil mi

Bende Sony Türkiye'nin uygun bir fiyattan getireceğini düşünmüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5-6 ay diye sallamışsınız ama cihaz ingiltere cloveda satılıyor.Singapur,almayna,tayvan,vietnam vs gib ülkelerde satışta.Ayrıca sıvı soğutma sistemi olduğu için gecikti.Sanırım bu haber olumlu özellik diyr haber yapılmadı tarafınızdan...http://www.andronova.net/2014/04/10/sony-xperia-z2de-sivi-sogutma-kullanacak/

Ayrıca avrupaya mayısta geliyor ;)
    http://www.andronova.net/2014/04/14/sony-xperia-z2yi-avrupada-mayis-ayinda-satisa-sunacak/

• gageracer G kullanıcısına yanıt
    sony gene eski sony ürünleri herzamanki gibi japon kültürüyle üretiliyor üzerinden seneler geçsede örnek alınacak bir markadır sony herzaman adına yakışan ürünler üretti ve üretmekte herzaman teknolojiye yön verdi ve bu herzaman böyle devam edecek
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiyede mesela

İşin kötüsü kendileri de aslında Sony'nin bir parçası ama nerde... Distribütörden beterler fiyat konusunda.

• duduyuguma göre sony xperia z2 sıvı sogutmalı yapacaklarmıs bu yuzden geçikmiş

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.