Şimdi Ara

Analiz : Apple PC pazarında karın yüzde 45'ine hakim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: aşkacısı

quote:

Orijinalden alıntı: bayraak

Normaldir çünkü %400 Karla satıyorlar

Hocam Amerika da fiyatlar bu kadar yüksek değil ki.Bizim vergi sistemimizden dolayı fiyatlar uçuk seviyede.

haber başlığını okusaydın iyiydi...
  • Apple'in %50'ye yakin kar etmesinin en buyuk sebebi tasarim satmasi, ayni ozelliklerdeki bir laptop'i 2 katina satabiliyor. Demek ki dizustunde sadece ozelliklere bakilmiyor, ayni arabalardaki gibi kasasi olsun, isletim sistemi olsun, kullanilan kasa malzemesi olsun, tasarim artik sistem ozelliklerinden daha onemli hale gelmis durumda...

Samsung gene bir seyler yapmaya calisiyor, ya digerleri?

• Apple'ın batmayacağının kanıtlarından biri olan haber.Adamlar insanoğlunu çözmüş helal olsun allayıp pullayıp daha pahalıya satıyorlar.Tabi ki kaliteli ürünleri var özellikle ama fiyatları pahalı Apple'ın.
  • herkes pahalılıktan bahsetmiş biride dememişki bu fiyat bizim ülkemize özel apple çekmiyor bu fiyatı

• Stockholm sendromu gibi bir şey olsa gerek.
  • Burada kaçırılan bir durum var, apple çok kar ediyor ama bunu uzun vadede size geri yansıtıyor zaten. Ha ama herkese yansır mı ? Tabiki hayır. Bu yaptığınız işe kullandığınız programlara daha genel tabirle üründen ne beklediğinizle alakalı.

Bilgisayarla ilişkisi oyun, sörf, twitter, facebook olan birisi için tabiki gereksiz o kadar para. Ha tüm bunlara rağmen o adama 2 ay kullandır makinayı(oyun hariç) fikirlerinde değişim gözlenir. Bana artık masaüstü pc de nette gezinmek birşeyler okumak işkence gibi geliyor. Bunu tecrübe etmemiş birine anlatmam zor ama trackpad ve işletim sisteminin uyumunu deneyimlemiş olanlar zaten neyi kast ettiğimi anlamıştır. Montain Lion un gelmesiyle birlikte trackpad iyice elinizin altında bir de iphone olduğu hissiyatı veriyor. Ekranı,pil performansı, sessiz ve hızlı çalışması, haftalarca kapamadan stabil kalabilmesi bazıları için gerçekten önemli özellikler.

Program kısmına pek girmiyorm, xcode derleyicisi bile visual studiodan çok daha seri kod yazma veya hata giderme olanakları tanıyor(c ve c++ için). Objective C için ise kıyaslanabilcek başka bir program olmadığı için birşey diyemiyorm.

İşin özeti bu, olumsuz yanlarıda elbet var ancak benim bu makineden beklentilerim aşamasında hiçbir sıkıntısı yok. Zate illa windows da olsun derseniz apple bootcamp ile kurulum ve sürücü desteklerini sağlıyor size.

• Hayatında OS X kullanmamış, Apple'ı iPhone'dan ibaret sanan adamların yorumları kendini ilk bakışta belli ediyor.

''Aynı donanımı iki katına satıyor.''

Cahil.

Sen o ''yüksek'' dediğin rakamı donanıma değil, yazılıma (İşletim Sistemi) ödüyorsun.

Şunu hala anlayamadınız.

Ha bu arada:

Macbook Pro içinden bir kare:
    http://cdn.mactrast.com/wp-content/uploads/2012/06/MacBook-Pro-Inside-e1339534192690.jpg

PC(Laptop-Genel) içinden bir kare:
    http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2009/02/msi-wind-u120h-inside-look.jpg

Aradaki ''özen'' uçurumundan bahsetmiş miydim?

• Apple'ı apple yapan Mac'dir. Sonra dan çıkma iPhone kullanıcıları zaten Apple kullanıcısı değildir. iPod bile kullanmamışlardır. Os X gibi sistem kullan sonra çok pahalı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.