Şimdi Ara

Anakartıma bu ekran kartımı takabılırmıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Genişleme Yuvaları

1 x PCI Express x16
    1 x PCI Express x1
    2 x PCI
    ekran kartındada böyle yazıyor
    Yol Desteği
    PCI-E 3.0
    ben takabılırım bunu demi arkadaslar bi yardımcı olsanız sıze zahmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceremy51 -- 16 Temmuz 2016; 19:51:23 >

• anakartın modeli nedir takmayı düşündüğünüz kart nedir bunları bilmeden neyi neye takıyorsunuz bilemeyiz.
  • Büyük ihtimal takabilirsin ama kesin bir model ismi söylemelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartım gigabyte 945GCM-S2C.Alacagım ekran kartı amd radeon r7 240

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceremy51 -- 16 Temmuz 2016; 19:52:04 >
  • Takabilirsiniz ancak işlemciniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • intel pentium dual core e5200 2.5 2.4 ghz bu ıslemcıyı bu ekran kartı zorlarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceremy51 -- 16 Temmuz 2016; 20:11:54 >
  • anakartınız çok eski pci-e 1.1 slot var.3.0 kart takmayı düşünüyorsunuz bi denemeniz lazım olur mu diye.olmazsa iade edebilirsiniz şimdi uyar deyip de uymazsa mahcup oluruz 1.1 anakartların ne yapacağı belli olmuyor.başına geleni de ikna edemiyoruz kart bozuk diyor adam.
  • evet dostum pc 8 yıllık :) pcı expres 16 özellıgı olan bı anakarta takılıyormuş ekran kartı pcı sürümü 2 yada 3de olsa farketmıyormus .Araştırmalarıma göre böyle öğrendim
  • benim de tecrübem 1.1 anakartlar 3.0 kartlarda sorun yapabiliyor.sorun yaşayanları görüyoruz o yüzden dedim ikna olmuyor adamlar anakart pci-e her şeyi takarım senin dediğin gibi ama öyle değil.ister bana inan ister araştırmalarına inan sonuçta takıp deneyeceksin.en azından görüntü gelmezse neden olduğunu bileceksin görüntü gelirse sorun yok.
  • doğrudur hocam bişey dıyemem deneyınce görcez .Benım suan takılı olan pcı 2.0mış bı sıkıntı yok 8 yıldır.Olumlu düşüneyim bi sıkıntı çıkmaz umarım.Bide dostum işlemcim bu ekran kartı için idealmi ?
  • kafa karışıklığı olmasın onu da açıklayayım.şimdi elimizde pci-e 2.0 bir kart var ve bu kart pci-e olan her anakarta uyar 1.1 anakart da olsa uyar 1.0 bile olsa uyar.fakat 3.0 kartlar 2.0 anakartlarda sorunsuz, 1.1 anakartlarda tek tük sorunlu ki sizinki bundan.1.0 anakartlarda ise kesin sorun veriyor yani pci-e slotun varsa her kartı takarsın tamamen bir geyik 2.0 kartlar zamanında çıkan ki o zaman öyleydi.işlemci evet ideal daha fazla kart takılmamalı o işlemciye.ne takılmalı r7 240.görüntü alırsınız umarım gerisini dert etmeyin.
  • Yardımcı oldugun ıcın tesekkür ederim umarım ki sıkıntı çıkmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.