Şimdi Ara

Anakarta uyumluluk sorusu ekran kartı ve ram acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle Anakartım : ASUS P7H55-M-LX
    Anakartıma uyumluluğunu sorduğum ürünler aşağıdadır.Eğer bunların yerine tavsiye edeceğiniz ram veya ekran kartı varsa maximum 650 tl gibi bir bütçem var ekran kartı için tavsiyelerinizi bekliyorum.

CORSAİR 8GB RAM :
    CORSAIR 8GB Value DDR3 1333MHz CL9 Tek Modül Ram

ASUS GTX950 :
    Asus GTX950 STRIX GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

ASUS GTX750Tİ :
    Asus GTX750 Ti STRIX GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı
    Bu ekran kartları benim anakartıma uyarmı ve uyuyorsa tavsiye edermisiniz?

Bu benim bayağı eskimiş olan ekran kartımın özellikleri işe yarayacağını düşündüğüm için resimi ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TekAtanJax -- 5 Şubat 2016; 8:25:10 >

• ekran karti uyumu icin islemcini ve guc kaynagini yazman gerekiyor eski kartinin onemi yok.

dedigin ram anakartina uymaz anakartin max 8gb destekliyor iki slot yani 4+4 seklinde destekliyor o yuzden tek parca 8gb takamazsin.

http://www.asus.com/tr/Motherboards/P7H55M_LX/specifications/
  • Islemcin nedir i3 veya i5 750 alti ise hic ugradma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

ekran karti uyumu icin islemcini ve guc kaynagini yazman gerekiyor eski kartinin onemi yok.

dedigin ram anakartina uymaz anakartin max 8gb destekliyor iki slot yani 4+4 seklinde destekliyor o yuzden tek parca 8gb takamazsin.

http://www.asus.com/tr/Motherboards/P7H55M_LX/specifications/

Islemcim Intel Core i5 650 3.20 ghz LGA1156

PSU da 500watt xilence marka hocam eger bu ekran kartlari uymuyorsa onerebilecegin varsa sevinirim.

Son olarakta 2x4gb ram onerebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: *666*

Islemcin nedir i3 veya i5 750 alti ise hic ugradma

Islemcim Intel Core i5 650 3.20 ghz LGA1156

• Dedigim gibi ugrasmayin ugrasilacaksa islemci ile ise baslayin iy 750 ve ustu hatta i7 870 gibi nir islemci bakin 8gb tek modul rssmi destek yok ama bazilari calisiyor sans isi

• quote:

Dedigim gibi ugrasmayin ugrasilacaksa islemci ile ise baslayin iy 750 ve ustu hatta i7 870 gibi nir islemci bakin 8gb tek modul rssmi destek yok ama bazilari calisiyor sans isi

Peki islemcime gore bi ekran karti onerebilirmisiniz?

• Ben olsam hd 7850 7870 gtx 650ti gtx 660 vb alir 2elden kullanirdim

• quote:

Ben olsam hd 7850 7870 gtx 650ti gtx 660 vb alir 2elden kullanirdim

teşekkürler
  • bu ram olur.bu 1600 ama diyeceksin 2x4 1333 kit yok mecbur 1600 alacaksin anakart 1333 olarak calistiracak.bu sekilde oluyor 1600 diye illa 1600'de calistirman gerekmiyor 1333 de calisiyor.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/kingston-hyperxfury-8gb-2x4-1600-ddr3-bellek-hx316c10fk2-8.html

1333 cl9 ayarliyorsun.

http://www.kingston.com/datasheets/HX316C10FK2_8.pdf

islemcin i5 ama cift cekirdek arti HT var 4 cekirdek gibi calisiyor.pek kuvvetli veya pahali kart takmaya degmez denildigi gibi ikinci el kartlar bulabilirsin.

• Merhaba hocam yaziniz icin tesekkurler.
    Ama bu islerde amator oldugum icin ben bilmedigim seylerle ugrasmiyayim.acaba corsairden ayri ayri iki tane 1333mhz 4gb alsam sorun cikarirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TekAtanJax -- 5 Şubat 2016; 12:06:46 >
  • alinti ya da cevap yaparsan haberim olur tesadufen gordum.iki tane 4gb 1333 alabilirsin ayni marka model sorun cikma ihtimali dusuktur, benim dedigim gibi 1600 mhz alip 1333'te calistirabilirsin bunda da pek sorun cikmaz artik hangisini istersen.
  • quote:

alinti ya da cevap yaparsan haberim olur tesadufen gordum.iki tane 4gb 1333 alabilirsin ayni marka model sorun cikma ihtimali dusuktur, benim dedigim gibi 1600 mhz alip 1333'te calistirabilirsin bunda da pek sorun cikmaz artik hangisini istersen.

Alinti yaptigimi zannediyordum bekliyorum bende cevabi
    Peki 1600mhz ramden tam verim alabilirmiyim bu konularda biraz kararsizim kusura bakmayin hocam.

• biostan ayar yapmadigin zaman 1600 ramler 1333 calisir yani sorun cikarmaz 1600 alirsan.1600 ramlerde sorun 1333 calistiklarinda biostan 1600'e cikarirken gorulebiliyor anakart cikarmiyor ama sana zaten 1333 ram lazim alacaksin ayarsiz kullanacaksin.
  • Cok tesekkurler hocam tavsiye ettiginizi alayim ozaman

• quote:

biostan ayar yapmadigin zaman 1600 ramler 1333 calisir yani sorun cikarmaz 1600 alirsan.1600 ramlerde sorun 1333 calistiklarinda biostan 1600'e cikarirken gorulebiliyor anakart cikarmiyor ama sana zaten 1333 ram lazim alacaksin ayarsiz kullanacaksin.

Merhaba Hocam,

Bugün [link=http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1600mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html][/link] aldım. Söylediniz gibi 1600 mhzlik bir ram aldım. Fakat ramleri takıp çalıştırdığımda American Megatrends ekranından sonra no signal! yazıyor ve bunu tekrarlıyor.

Dual kit ramlerden birini çıkarıp tekiyle denedim bu seferde windowsu normal olarak başlattan sonra windows başlatılıyorda durup mavi ekran veriyor.

Sizce sorun nedir yada çözülebilecek birşey mi?
  • Taktığın Ram Tek olarak Çalışmaz Dual cannel olarak çalışır Buna rağmen açılmıyor ise anakart Üzerindeki Ram slotlarından biri arızalı olma ihtimali yüksek son olarak ram'lerinizi taktıktan sonra Bios arayüzünden anakart'ınızın desteklediği frekans aralığını seçip kullanmanızdır yalnız kontrol etmenizde fayda var Ram miktarını donanım olarak algılıyormu diye vs (elinizdeki eski Ram'inizi teker teker iki slota da takıp sistemi çalıştırmayı deneyin Ram slot'larının kontrol açısından çalışıyormu vs diye) Son olarak işletim sistemini belirt 32-64 bit vs Yeri gelmişken Bu tür güncelleme yaparken anakrtların genelde bios update gözden kaçırılıyor yeni bios sürümü var ise acil olarak onu güncelle..Cevaplara göre devam edelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 10 Ocak 2017; 23:26:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

Taktığın Ram Tek olarak Çalışmaz Dual cannel olarak çalışır Buna rağmen açılmıyor ise anakart Üzerindeki Ram slotlarından biri arızalı olma ihtimali yüksek son olarak ram'lerinizi taktıktan sonra Bios arayüzünden anakart'ınızın desteklediği frekans aralığını seçip kullanmanızdır yalnız kontrol etmenizde fayda var Ram miktarını donanım olarak algılıyormu diye vs (elinizdeki eski Ram'inizi teker teker iki slota da takıp sistemi çalıştırmayı deneyin Ram slot'larının kontrol açısından çalışıyormu vs diye) Son olarak işletim sistemini belirt 32-64 bit vs Yeri gelmişken Bu tür güncelleme yaparken anakrtların genelde bios update gözden kaçırılıyor yeni bios sürümü var ise acil olarak onu güncelle..Cevaplara göre devam edelim...

Hocam ram slotlarında bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü eski ramleri taktığımda kontrol ediyorum 2x2 4gb ramim var zaten kullanılan da 4 gb yazıyor. Sistem 64 bit bunda bir sıkıntı yok ve bios sürümünü de güncelledim tekrar denedim ve sonuç aynı. Frekans ayarım auto idi ayarlarla oynayıp sorun çıkartmak istemiyorum pek bilgili olduğum konular değil sanırım iade edeceğim.

• bence iade et uyumsuzluk yapmis anakartin begenmemis ramleri.ddr2'de yuksek ihtimal gorulen ama ddr3'te o kadar gorulmeyen bir seydir ama demek ki ddr3'te de olabiliyormus.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.