Şimdi Ara

Anakart Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar esjki anakart ım agp yuvasına elektrik gelmediği için ben de değiştirdim ama elimdeki p4 3,0 işlemci var bilgisayar ekranı açılmıyor ama intel celeron 1,7 işlemcş takınca bilgisayar ekranı açıılıyor neden olabilir elimde 2. bir anakart var onlada denedim ayno sorunu yaşıyorum
    bu sorunu nasıl çözebilirim

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emilll -- 4 Ağustos 2012; 14:20:22 >

• Sorun P4 işlemcide olabilir. Pinleri yamulmuş olabilir. Sorun pinlerdeyse yetkili bir servisle görüşmeniz iyi olacaktır.
  • İşlemciyi benim olmayan başka anakartta denedim açıyor ama 1,7 celoran işlemciyi kendi anakrtıma taktığımda çalıyor ben p4 işlemciyi aynı anakartta takıyorum ama ekrAN bir türlü açılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emilll

İşlemciyi benim olmayan başka anakartta denedim açıyor ama 1,7 celoran işlemciyi kendi anakrtıma taktığımda çalıyor ben p4 işlemciyi aynı anakartta takıyorum ama ekrAN bir türlü açılmıyor.

Hocam anlamadım ben. Daha açık anlatsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

İşlemciyi benim olmayan başka anakartta denedim açıyor ama 1,7 celoran işlemciyi kendi anakrtıma taktığımda çalıyor ben p4 işlemciyi aynı anakartta takıyorum ama ekrAN bir türlü açılmıyor.

p4 3,0 işlemcinin çalıştığını söylüyorum anakart ta celeron 1,7 işlemci ile çalışıyor ama anakrtta p4 3,0 işlemciyi takınca çalışmıyor bunun sebebi ne olabilir ?
  • Söylediğine göre çalışmayan işlemciyi başka anakartta denemişsin çalışmış.Bu durum da sorun senin elindeki anakartlar da olabilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

p4 3,0 işlemcinin çalıştığını söylüyorum anakart ta celeron 1,7 işlemci ile çalışıyor ama anakrtta p4 3,0 işlemciyi takınca çalışmıyor bunun sebebi ne olabilir ?

P4 ölmüş gibi görünüyor. Tabi doğru anladıysam.

• Malesef ki anakartiniz p4 islemcinin fsb hizini acabilecek durumda degil artik. anakartiniz sıkıntılı.
  • quote:

Anakartınız P4'ü desteklemiyor olabilir.
  • hem celeron hemde p4 işlemci üzerindeki yazıları vede anakartınızın modelini yazarmısınız?
  • intel celeron 1,7 costa rica 128 400 /intel pentium 4 3,0 ghz 800 Costa rica / anakart sis 962 lua yazıyor chipsette
  • Aferin hakkatten... ben imzanizdaki 3.06 ile kullaniyor saniyorum sizi. 3.06 bir cok anakartta calisir northwood un tek hyper thread islemcisidir 533 fsb de. siz 800 dediginiz anda iş değişir ki chipsetiniz 962 degil o guney koprusu... 651 chipset anakartiniz var ki buda zaten 800 luk islemci desteklemez 800 luk presscot hic desteklemez.
  • arkadaşlar merhaba, öncelikle konu açma yetkım yok sanırm o yuzden konuyu açan arkadaştan özür dileyerek sorunumu sizlere sunuyorum;

Ben 2009 da amerikadan laptop almıştım Toshiba Satellite S6965 ,
    GEçen ay anakartı yandı. Makine yepyenı hala ilk günkü gibi.
    Bir aydır 3 servise Gödnerdim; Toshiba Yetkili servis de dahil tamirini yapamadılar. Artık servise göndermekten bıktım, ekran kartı zaten bulamıyorum. Fiyat olarak 350 çekiyolar.

1- sizce bu bilgisayarı satmalı mıyım, ve kaça?
    2- yoksa yaptırmaya değer mi,

Yardım lütfenn.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.