Şimdi Ara

Anakart - RAM uyuşmazlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, geçen hafta önce asrock fatal1ty 990FX Professional anakart aldım. Bu haftada 2x8gb GSkill 2000Mhz'lik bellek aldım. Dün akşam ramlari denedim. Sistem çalışıyor, görüntü yok. Anakart "54" hata kodunu verdi (tanımlanamayan bellek hatası). Bu sefer yenileri çıkarıp, eskileri tekrar taktım. Görüntü yine gelmedi ve "54" kodu tekrar çıktı. Cmos clear da yaptım ama nafile. Bios pilini çıkarmayı o an aklıma gelmedi. Eve varınca onu da denicem. Sizce, başka neler yapabilirim ?? Lütfen yardım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATILIMCI -- 10 Nisan 2013; 9:31:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ATILIMCI

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta önce asrock fatal1ty 990FX Professional anakart aldım. Bu haftada 2x8gb GSkill 2000Mhz'lik bellek aldım. Dün akşam ramlari denedim. Sistem çalışıyor, görüntü yok. Anakart "54" hata kodunu verdi (tanımlanamayan bellek hatası). Bu sefer yenileri çıkarıp, eskileri tekrar taktım. Görüntü yine gelmedi ve "54" kodu tekrar çıktı. Cmos clear da yaptım ama nafile. Bios pilini çıkarmayı o an aklıma gelmedi. Eve varınca onu da denicem. Sizce, başka neler yapabilirim ?? Lütfen yardım..

Merhaba;

Anakartınız 32GB destekliyor ancak bir şartla.

Tek slotta DDR3 1333 8GB A-DATA AXDU1333GW8G9 Elpida, DDR3 1333 8GB Kingston KVR1333D3N9H/8G Elpida , DDR3 1600 8GB AMD AE316G1601U2K, DDR3 1600 8GB Kingston KHX16C9P1K2/16, DDR3 1600 8GB Kingston KHX16C10B1K2/16X Ram desteği var. Yani 4 Slota da Bu Ramden alırsan 8x4 =32gb Ram desteği olur... Yani Maximum Ram desteği derken bu ramlerden kullanırsanızı kast ediyor..

Ayrıca 2x8gb GSkill 2000Mhz Ram aldım diyorsunuz. Raminizin Desteği bu anakartta Mevcut değil. Destekleyen RAM'lerin listesi aşağıdadır...

Buraya Tıklayarak RAM Desteğinine bakabilirsiniz..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Cevabınız için teşekkür ederim. Bellek desteğini geçte olsa öğrendim :) araştırmak gerekiyormuş. Peki sorunum hakkında yardımcı olabilir misiniz? Yeni ramlari anlamadım ama eski ramlari takıncada açılmıyor bilgisayar.
  • yalnız eskı ramlar dede aynı sorun devam edıyor demıssınız eskı ramlarınız nedır
  • 2x2gb 1060mhz bellek kiti markasını hatırlamıyorum hazır sistemden çıkmıştı. İlk önce onlar vardı, ne güzel çalışıyorlardı. Yeni ramden sonra onlarda çalışmadı.
  • İyi geceler arkadaşlar, sorunumu çözdüm çok şükür. Sorun statik elektriklenme, anakartı deşarj yaparak sistemin açılmasını sağladım. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.