Şimdi Ara

ANADOLU YAKASI E-5 70 TABELASI VE CEZA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
3
Favori
1.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir aya yakın e-5 e çıkmamıştım anadolu yakasında,arabam sanayide olduğu için.bugün bostancı oto sanayisine giderken her yerde 70 tabelası gördgüm ve eds yazıyordu,önceden bunlar yoktu dimi arkadaşlar yeni mi yaptılar ? radar varsa hangi bölgelerde var bilen var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihcanery -- 21 Ağustos 2014; 21:05:31 >

• 1 aydan fazladır çıkmamışsınız sanırım. Onlar uzun süredir var:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

1 aydan fazladır çıkmamışsınız sanırım. Onlar uzun süredir var:)

Yok hocam bir ay olmadı sanırım,eds kameralarını göremedim yalnız deneme amaçlı mı ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

1 aydan fazladır çıkmamışsınız sanırım. Onlar uzun süredir var:)

Yok hocam bir ay olmadı sanırım,eds kameralarını göremedim yalnız deneme amaçlı mı ki?

70 km tabelaları uzun zamandır var. (Hız sınırı değiştiğinden beri) Görmüş olduğunuz EDS (yan yol çalışmaları sırasında kaldırılıp sonra tekrar konulan) emniyet şeridinde bulunan EDS ler için. (Örneğin Yeni Adliye binası, küçükyalı gibi yerlerde yol kenarında kameraları görebilirsiniz.)

Bunun dışında henüz karşıda olduğu gibi 3 şerit içinde kontrol edecek tesisat kurulmadı. Zaten kurulsa fark edersiniz. Şu anda gezici radar ile kontroller yapılıyor. Örneğin Tuzla bölgesinde bildiğim kadarı ile toyota corolla marka bir araç kontrolleri yapıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

http://www.aliexpress.com/item/2014-Best-Price-Car-Radar-Detectors-Russian-and-English-Voice360-Degree-Car-Anti-Radar-Detector-Free/2024912266.html

Alın kurtulun

Bunlar işe yarıyorlarsa direk getirtelim. Devlet millet bassada cezayı kilitlesem diyr heryere radar koydu zaten. Kullanan arkadaşlar kaç m mesafeden işe yarıyor? Radarı önceden haber mi veriyor?

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duellist -- 22 Ağustos 2014; 23:21:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu tür cihazların cezası var tespit edilirse. ama ben telde sygic navigasyon kullanıyorum sabit kameraların yerine yaklasınca uyarı veriyor. ama bu hız edslerine de varmı hatırlamıyorum ısık kameralarında genelde işe yarıyor.
  • kullananlar bilgi verebilir mi hakkaten işe yarıyor mu
  • Polislerin kullandıkları son model görüntü kaydeden radar cihazları bu tip radarı ihbar eden aletleri de tespit ediyor. Yakalanırsanız oylum oylum fidan boylum.

Kol gibi para cezasının yanında bir de kodes....
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Pasif radarı ancak ihbar ile bulabilirler.
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_6131845/mpage_8/key_radar/tm.htm bu sayfadaki aşağıda bahsedilen ve diğer mesajlara bir göz atınız.

Bir Radar Anısı

Yazar Ahmet Sönmez

Cumartesi, 01 Ocak 2005

Yazarımız Ahmet Sönmez'in kaleminden trafik ve radar anıları. Farklı bir bakış açısıyla, Ahmet Sönmez'in kaleminden olayların yorumunu okumak istiyorsanız kaçırmayın.

Her elektronik cihaz alıcı da olsa bir enerji yayar ve bu tespit edilebilir.
  • Konyada da tedes var 4 şerit çevre yolunda 70 le gitmek koyuyor adama ne yaya var ne yolcu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dikkatimi çekti de konunun başından beri hiçkimse kalkıp da bu hıza uyalım zaten ceza gelmez dememiş.

Neden?

Çünkü E5 için bu kadar mantıksız değerde ve aleni şekilde para tuzağı belli olan bir hız sınırı olamaz. Bayan bir tanıdığım 70 ve altında araç kullanıyor ve resmen E5 fobisi oluştu. Sağda minibüsler falan doluşup sıkışınca bile yolun açılmasını bekliyor, sola çıkmasıyla millet üzerinden geçmek ister gibi tampona yapışıp eli ayağı birbirine dolaşıyor.

Ben E5'te soldan 140'la km'lerce öndekini takip ettiğimi bilirim ki zaten her gün kullandığım yol. Böyle bir yola normal akışının yarısı hızında sınır koymak nedir, yetkili birisi şunun mantığını açıklarsa çok sevineceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

http://forum.donanimhaber.com/m_6131845/mpage_8/key_radar/tm.htm bu sayfadaki aşağıda bahsedilen ve diğer mesajlara bir göz atınız.

Bir Radar Anısı

Yazar Ahmet Sönmez

Cumartesi, 01 Ocak 2005

Yazarımız Ahmet Sönmez'in kaleminden trafik ve radar anıları. Farklı bir bakış açısıyla, Ahmet Sönmez'in kaleminden olayların yorumunu okumak istiyorsanız kaçırmayın.

Bu cihazın yaydığı sinyalleri polis olası bie mobil cihazla aracı durdurup tespit etti diyelim.
    Araç kamerası olduğu için ayrıca kendini kamufle edebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de o hız sınırını bir çok kez gördüm,fakat hiç bir zaman uymadım.nasıl oluyor anlamadım.70 ile gitsem akan trafikte paso selektör yerim.bir tek sahilde hız sınırına dikkat ediyorum.e-5'te dikkat etmedim.bir çok defa da 100 kmnin üzerine çıktım artık yolun durumuna göre.şükür ceza yemedim.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Herkes senin kadar usta değil ve kazaya sebep olabilirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

Bir Radar Anısı

Yazar Ahmet Sönmez

Cumartesi, 01 Ocak 2005

valla zevkle okudum çok iyiydi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.