Şimdi Ara

Ana Kartı KIrasım var, Kasayı Kaldırıp Atasım Var!! Bilgisayar Çok Yavaş, Derdime Bir Çare!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar derdim büyük, ya kasayı fırlatıp atacağım, ya bu işi çözceğim ama yardımınızada ihtiyacım var. üstadlar, işin ehilleri lütfen biraz zaman ayırın,

bende gigabyte 945 serisi bir ana kart vardı, 2006 yılında almıştım, pentium d 820 2.8 işlemci ve ddr2 667 ram, 1 ay kadar önce ana kartı yanlış bi işlem yapıp yaktım, sonrasında gidip hemen bi ana kart aldım asus p5g41 c mlx, herşeyi taktım, güç düğmesine basınca kasa üzerindeki bütün fanlar, ışıklar vs. çalışıyor fakat bios ekranı gelmiyordu, 15 dk bekledikten sonra kendiliğinden ekrana bios görüntüsü geliyor, işte onda sonra sistem vs.. sorunsuz bir şekilde kuruluyor, fakat kazara bi resetlesem yada pc kendini kapatıp açsa yine 15 dk sırf bios ekranı gelmesini bekliyordum, belki faydası olur diye gittim 2x4 ddr3 1333 ram aldım, ama bu da bi işe yaramadı, ben bu anakartı aldığım yere verdim, bunun p5g41 t mlx serisini aldım zaten şuan piyasada 775 pin ana kartta yok, yani alabilecek alternatif yok, bu ana kartta da yine 15 dk bekledikten sonra açtı cihazı fakat asusun sitesindeki en son güncel bios sürümünü yükleyince bir sorun kalmadı, güç düğmesine basınca tak açıyordu, fakat cihaz 8gb ddr e göre çok yavaş çalışıyordu, bende sorun işlemci ile ana kart uyuşmazlığı olabilir diye internetten araştırdım, pentium d 820 2.8 e uyumlu msi g41m -p26 serisi bi anakart buldum aldığım yerde, gittim onla yine değiştirdim asusu, bu seferde cihaz bir kerede açılıyor, hiçbir sorun yok, win7 x64 yüklü, inanılmaz derecede yavaş çalıyor, sanki üstünde 1gb ram var gibi, ben bu işten hiçbirşey anlamadım, verdiğim para harcadığım zaman, o kadar heves hepsi boşa gitti, en son çare, ram ler ve ana kart iade süresi dolmadan hepsini vereceğim, 1155 anakart, i3 işlemci ve yeni yeni ram falan alacağım, borca gireceğim,

olay kısaca bu arkadaşlar, overclock yapayım diyorum, ana kart üzerinde 1333 (o.c) yazıyor imkanı yok biostan bakıyorum işlemci en fazla 3,15 ram da en fazla 900 oluyor fazlasını denersem bilgisayar açmıyor kendini kitliyor, benim 2006 da aldığım bilgisayardan hiçbir farkı yok, 400w ps var

1-sorun işlemci ile birebir alakalı olabilir mi,
    2-ram lar 1333 olmasına rağmen 800 görmesi, yada 900mhz üstüne çıkmamasının sebebi nedir,
    3-siz olsanız benim yerimde ne yapardınız, yada ben ne yapayım

en ufak bir tavsiye bile benim işimi görür, şimdiden teşekkürler

• Selam
    Bu konu ile ilgili yapacağınız şey, başka bir HDD veya sıfır bir HDD üzerine yeni işletim sistemi kurmanız, bu yavaşlığı ortadan kaldıracaktır kanatindeyim.
    Sizin HDD üzerinde muhtemelen BAD SECTOR oluşmuş olacağı yazdıklarınızdan anlaşılıyor sanki. Veya ben öyle algılıyorum.
    Kolaay gelsin..
  • 3. Soruna cevap veriyim; senin yerinde olsam işini bilen bir bilgisayarcıya danışırdım.. Borca girmekten daha ucuza gelir sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t4hr1 -- 19 Eylül 2011; 12:34:44 >
  • öncelikle cevaplar için teşekkür ederim,
    3 tane hard disk var pc de 500+500+1tb sistem son aldığım 1tb lık üzerinde kurulu, zaten bu en son aldığım ana karta sıfırdan kurdum win7 yi, birde 500'lüklerden birine kurayım sistemi, denemeden bilinmez, anakart+işlemci uyumlu, onu biliyorum çünkü msi sitesinde işlemci listesinde benim işlemci yazıyor, ram yok ama, o konuda birşey diyemem, sistem 8gb 800mhz olarak görüyor,
    en son olarak ana kartı alırken, çalıştığım iş yerindeki bilgi işlemcilere bu konuyu çok sordum, heralde el el eşeğini türkü çağıra çağıra arar atasözü burda devreye giriyor, ya da birçok ihtimale dayanan bir olay olduğu için kimse net birşey söyleyemiyor, işini iyi bilen de zaten benim sistemi görse uğraşmaz sanırım.
    cevaplar ve yorumlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar, hayırlı akşamlar..

windowsun verdiği puanları da yazayım sıkıntı işlemci de gibi :s

İşlemci ------------------- Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz ----------- 2,4 puan

Bellek (RAM) ------------ 8,00 GB -------------------------------------- 6,1 puan

Grafikler ----------------- Intel(R) G41 Express Chipset ----------------- 4,2 puan

Oyun grafikleri ---------- 1759 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği ------ 3,5 puan

Birincil sabit disk --------168GB Boş (Toplam 195GB) -------------------- 5,9 puan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumman6 -- 19 Eylül 2011; 19:59:46 >

• istanbul da isen getir sistemi ücretsiz yapacağım inşallah.ama sistem bende 3-4 gün durmalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

istanbul da isen getir sistemi ücretsiz yapacağım inşallah.ama sistem bende 3-4 gün durmalı..

eyvallah mikail13 kardeş, sağolasın ama ben ankaradayım, istanbulda değilim, bunu teklif etmen yeter .

bence sorun işlemcide, işlemcideki arızayı, hatayı test eden bi program biliyorsan eğer onu söylesen sevinirim, eğer onda da bir sorun çıkmazsa yapacak birşey yok, gülerim ağlanacak halime
  • işlemciyse sktir et gitsin. pahalı değil zaten. o kadar uğraştığına değmez. yenisini alırsın. işlemciyi test edeceğine benzer 775 pin işlemci tak dene.
    ankara da bir çok arkadaş var forumdan. sen götür onlara denesinler. ya da iste bir kaç günlüğüne.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.