Şimdi Ara

Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vega'nin 13 tflop compute gucu performansa nasil yansir, daha onceki mimarilere bakarak kestirmek guc.

Cekirdeklerini devreye sokacak yeni bir hardware sheduler'e sahip. Nasil calisir bilmiyoruz. Onceki kaynaklarin bosta kalmasi en cok bunun verimsiz olmasindan kaynaklanir.

Yeni on cizim motoruna sahip. Amdnin hep zayif oldugu on taraftaki geometrik cizim kabiliyetini ne kadar gelistirdiler, gormeden bilemeyiz

2x Fp16 kabiliyetinden bahseden yok. Bunun olasi getirisini anca konsollarda ne kadar kullanildigina bagli goruyorum.

Nvidiaya kalsa oyunlarda hic kullanilmaz, cunku pro pazar kartlari ile oyun pazari kartlari catismaya girer.

Benim ongorum, ilk 3-6 ay bu yeni mimari oturmayacaktir. Oturmaya baslasin zaten Volta cikar ve dongu tekrarlanmis olur. Sonra is amdnin 10/7 nm kucultulmesine bagli kartlari ya erken ya da gec cikarir. En azindan o zaman surucu ve oyunlar konusunda birseyler oturmus olur. Durum rekabet acisindan hos degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senelerdir ekran kartında amd kullanıyorum. Daha doğrusu ati. Nvidia'yı ge-force 2 mx 400 den sonra bıraktım. Hele tnt 2 m64 kafayı yedirmişti. Seneler sonra arkadaşım amd bulamayınca 8800 mü ne alayım demişti, o da aşırı ısınan geri toplanan bir modeli çıktı nvidia'nın. Yani nvidia'dan yana hiç şansım tutmadı. O zamanlar benchmarklara bakardım 20fps yazıyorsa 17fps görürdüm. 40fps yazıyorsa 36fps görürdüm. Bu ati(amd) lerde ise benchlerde 40 yazanlarda 50fps leri defalarca bir çok kartında gördüm.

Intel ve nvidia çok fena şekilde pazarlamaya abanıyor. Mesela daha yeni koskoca tom's hardware'in fiyaskosu ortaya çıktı, üyelerin yarısı ben dahil siteyi bıraktık. Sözde dünyanın sayılı donanım inceleme sitelerinden ama Mayıs 2017 en iyi cpu lar listesi yapmışlar. 5 işlemcinin 5'ini de intel koymuşlar. Fanboyluk'ta değil. Öyle büyük sitede fanboyluk mu yapılır. Direk para yedikleri için. Orada satın al linkleri ile de beraber. Ryzen'lerin hiç biri yok ama intel'in i3'ü bile 2017'nin en iyi cpu'su imiş :D Utanmasalar core 2 duo falan koyacaklar. Kullanıcıların gözünde hiç bir saygınlıkları kalmadı. Herkes siteyi bırakıyorum diye altta yorumlarda bombaladılar. Yorumlarında 4 te 1 ini anca yayınladılar.

İşte intel'in nvidia'nın ne yazık ki politikası biraz da böyle yalan da olsa reklam reklam reklam.

Ha yine de amd işlemci hiç kullanmadım bu da bir gerçek. Ama şu an göz var nizam var, Ryzen 1700 bile i7 7700k'yı tokat manyağı yapıyor. Alınacak piyasada tek işlemciler ryzenler. Amd'ye alışkın olmadığım için işlemci de, intel ciddi fiyat düşüşü yapsın diye bekliyorum, ama maşallah burunlarından kıl aldırmıyorlar. Hala reklamla yalanla dolanla cahillere satarız nasıl olsa mantığındalar. Valla seneye kadar ciddi fiyat kırmazlarsa gidip Ryzen alacağım. Şimdilik i7 3770K ile devam ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

1070 dengi bir şey gelecek anlaşılan. Başlarlar omo çok ocoz olocok demeye sonra gelir 1070'den 20 bilemedin 50$ ucuz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Senelerdir ekran kartında amd kullanıyorum. Daha doğrusu ati. Nvidia'yı ge-force 2 mx 400 den sonra bıraktım. Hele tnt 2 m64 kafayı yedirmişti. Seneler sonra arkadaşım amd bulamayınca 8800 mü ne alayım demişti, o da aşırı ısınan geri toplanan bir modeli çıktı nvidia'nın. Yani nvidia'dan yana hiç şansım tutmadı. O zamanlar benchmarklara bakardım 20fps yazıyorsa 17fps görürdüm. 40fps yazıyorsa 36fps görürdüm. Bu ati(amd) lerde ise benchlerde 40 yazanlarda 50fps leri defalarca bir çok kartında gördüm.

Intel ve nvidia çok fena şekilde pazarlamaya abanıyor. Mesela daha yeni koskoca tom's hardware'in fiyaskosu ortaya çıktı, üyelerin yarısı ben dahil siteyi bıraktık. Sözde dünyanın sayılı donanım inceleme sitelerinden ama Mayıs 2017 en iyi cpu lar listesi yapmışlar. 5 işlemcinin 5'ini de intel koymuşlar. Fanboyluk'ta değil. Öyle büyük sitede fanboyluk mu yapılır. Direk para yedikleri için. Orada satın al linkleri ile de beraber. Ryzen'lerin hiç biri yok ama intel'in i3'ü bile 2017'nin en iyi cpu'su imiş :D Utanmasalar core 2 duo falan koyacaklar. Kullanıcıların gözünde hiç bir saygınlıkları kalmadı. Herkes siteyi bırakıyorum diye altta yorumlarda bombaladılar. Yorumlarında 4 te 1 ini anca yayınladılar.

İşte intel'in nvidia'nın ne yazık ki politikası biraz da böyle yalan da olsa reklam reklam reklam.

Ha yine de amd işlemci hiç kullanmadım bu da bir gerçek. Ama şu an göz var nizam var, Ryzen 1700 bile i7 7700k'yı tokat manyağı yapıyor. Alınacak piyasada tek işlemciler ryzenler. Amd'ye alışkın olmadığım için işlemci de, intel ciddi fiyat düşüşü yapsın diye bekliyorum, ama maşallah burunlarından kıl aldırmıyorlar. Hala reklamla yalanla dolanla cahillere satarız nasıl olsa mantığındalar. Valla seneye kadar ciddi fiyat kırmazlarsa gidip Ryzen alacağım. Şimdilik i7 3770K ile devam ediyorum.

Şu meselenin bağlantısını atabilir misiniz zahmet olmazsa?

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Daha once de o site benzer bir liste hazirlamisti ve o zaman OC kabiliyeti, OC icin gerekli anakart, sogutucu yatirimi seklinde bircok faktoru dikkate almislardi.

İslemci'ye oc yapan kullanici sayisi o kadar dusuk ki. (Mictosoft'un verilerine gore 500k ustu kullanicinin %2'si)

Ha bir de sirf oyun odakli sistem tavsiye etmisler. (Oyun konsolu alinsin o zaman)

Bu sefer ne hikmetse intel alehine bu faktorlerin hepsini ortadan kaldirmislar. Satilmislik pis bir sey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

quote:

Orijinalden alıntı: Kevin Garnett

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

299 dolara 1080ti performansı istiyorum amd den : ))

O fiyata 1060Ti performansı verseler ellerinden mucuklar başıma koyarım.

rx580 8gb

185W TDP değeri.

Ama daha guclu ve 8gb.

5-10 FPS eksiği elektrik faturamın GPU fiyatı kadar gelmesine tercih ederim.

Seneye 1060 la mario oynarsin ;)

Şu an Ultra'da DOOM'da 150 FPS aldığım kartla Mario oynarım, tamamdır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rx580 8gb

185W TDP değeri.

Ama daha guclu ve 8gb.

Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak

https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/RX_580_Nitro_Plus/13.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rx580 8gb

185W TDP değeri.

Ama daha guclu ve 8gb.

Ben 2K'da 150 FPS alıyorum demedim, 2K'ya da ihtiyacım olmadığı için bu kartı aldım. 2K'ya ihtiyacım olsaydı işlemciden kısıp bir GTX 1070 alırdım, bir de 1080P'ye bak bakalım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rx580 8gb

185W TDP değeri.

Ama daha guclu ve 8gb.

Ben 2K'da 150 FPS alıyorum demedim, 2K'ya da ihtiyacım olmadığı için bu kartı aldım. 2K'ya ihtiyacım olsaydı işlemciden kısıp bir GTX 1070 alırdım, bir de 1080P'ye bak bakalım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rx580 8gb

185W TDP değeri.

Ama daha guclu ve 8gb.

Ben benchmark yapan siteyi bilmem ama kendim 130-150 FPS alıyorum.

Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin Garnett -- 20 Mayıs 2017; 14:47:10 >

• Tflops olayı en çok benim gibi coin işi ile uğraşanlara yarıyor, diğer türlü oyunlarda pek bir etkisi olduğu söylenemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

AMD teorik peak işlem gücünde hep öndeydi. Yıllardan beri de böyle. Ama performansa bakınca Nvidia önde. RX480-580 6.2TFLOPs işlem gücü var, 4TFLOPs bile olmayan GTX1060 ayarında performans veriyor, 6TFLOPs gücündeki GTX 1070'ten boy boy fark yiyor.

Ekran kartı tarafında bakılacak şeyler belli. Min fps, framerate kararlılığı, güç tüketimi/ısınma, bellek, yazılım desteği. Kayıt yapmak isteyince belirli seçeneklerde değil, tüm seçeneklerde performansı fark edilir şekilde düşürmeden kayıt yapabiliyor mu, görsel olarak fazladan ne sunabiliyor, OC başarımı nasıl, frametime bir yüksek bir düşük mü yoksa kararlı ve dar bir aralıkta mı, ani değişimlere tepkisi nasıl asıl önemli olanlar bunlar.

Nvidia bu konularda ciddi ilerleme katetti. ShadowPlay ile kayıt yaparken fps oynamıyor sayılır ki istediğim ayarda hazır video sunuyor sonucunda, OC yapınca performans da aynı oranda artıyor, frametime dalgalanması çok daha düşük, belki anlık daha düşük fps veriyor ama daha da az düşüyor, akıcılığı bozmuyor, 150W ile 1080p'yi geçip 2K'da yüksek fps veriyor ve bunu serin ve sessiz şekilde yapabiliyor, oyunlarda ekstra görsellik sunuyor, fazladan güç görünür bir işe yarıyor, ani değişimlerde daha dirençli, bir anda fps çakılıp sonra uçmuyor. AMD kara düzen devam etmemeli. ReLive ile yazılım tarafında bir atılım yaptı ama yeterli değil. Hala kayıt sırasında sorunlar var, eksikler var. CF kullanıcılarının elindeki fazla gücün daha fazla fps'ten başka hiç bir yansıması yok. Görünür grafik farkı yansıması yok denecek düzeyde.Rx580, GTX 1080 kadar güç tüketip yarısından fazla performans veriyor. OC için neredeyse hiç alanı yokken GTX 10xx serisi deliler gibi OC oluyor. Bunların çözülmesi lazım.

Umarım AMD sadece daha uygun fiyatta ve salt performansta değil, bu alanlarda da Nvidia'yı geçer ve biraz rekabet kızışır. Diğer taraftan geliştiricilerle de oturup çalışsınlar, güçlü, yeni nesil kartların gücünü gösterecekleri içeriklere çalışsınlar.

Ayrıca fiyat konusunda da AMD hiç bir zaman rekabetçi durumda iken çok cazip olmadı. RX580-GTX 1060 da şimdi öyle. GTX 1060 yurt dışında tüm modellerin ortalamasını alırsak daha ucuz. RX580 280$'a kadar çıkarken GTX 1060 270$. AMD performansta 1fps bile öne geçtiğinde fiyatı da arttırıyor. Bunu biliyoruz. Sonra AMD ucuz demeyin, o Türkiye'de satıcılardan dolayı öyle. RX580 ile kayıt alırken fps aşırı dalgalanıyor, belirli ayarlarda kayıt yapılırsa o zaman GPU üzerinden performansı fazla etkilemeden kayıt yapabiliyor. Ama GTX 1060'ta istediğiniz ayarda daha az kayıpla daha kaliteli görüntü kaydediliyor.Rx580'in bir adım daha gidecek yeri yokken GTX1060 2.1GHz'e kadar da OC oluyor ve daha az güç tüketiyor. Hal böyle iken AMD'de bir yenilenme şart. Her AMD tanıtımı öncesi Hype yaratılıyor, beklenti aşırı yükseliyor, tanıtılan şey beklentinin daima altında kalıyor. Ryzen da oyun için, tek çekirdek odaklı beklenirken bir gördük ki FX serisi gibi çoklu çekirdek odaklı, 6 yıllık OC'lu Sandy Bridge'ten zayıf tek çekirdek performansı olan bir işlemci serisi çıktı. Sonra oyunlar o çekirdekleri kullansın da performans sıçraması olsun diye millet beklesin dursun. O kadar kolay olsa önce konsollarda yaparlardı o işi. 9 senedir 6 çekirdekli AMD işlemciler var, 4 senedir de 4 modüllü 8 çekirdekli AMD FX tabanlı işlemci kullanan konsollar var ama bir türlü olmuyor o çoklu çekirdek işi.

AMD'nin bazı şeyleri kırması, değiştirmesi lazım. Toplam pakette teoride güçlü olmak, ancak o gücü kullanacak uygun yazılım ile mümkün. İşlemcilerinde çekirdeklerin yarısı kullanılmadıktan, ekran kartında rakibin 1.5 katı güçlü olup daha düşük performans verdikten sonra o sayıların bir anlamı kalmıyor.

AMD GPU ları konusunda haklısınız ancak Ryzen işlemcilerin tek çekirdekleri güçsüz değildir.AMD çok iyi bir mimari tasarlamış, gerek modül yapısı olsun gerek IPC değerleri olsun gerek cache yapısı olsun çok iyi iş çıkarmışlar.tek çekirdek performansının intelden biraz geride olmasının sebebi işlemcilerin 4.1 ghz üstüne çıkamamasından kaynaklanıyor.Hatırlarsanız SAMSUNG 14nm LPE üretim süreci oldukça verimsiz olduğu için apple A9 yonga setindeki verimlilik sıkıntısından dolayı A10'ların hepsini TSMC'ye ürettirdi.Aynı durum burda da söz konusu.İşlemci bu sebepten dolayı yüksek saat hızlarına çıkamıyor.Bir diğer sorun ise örnek vermek gerekirse İ7 6900K ile R7 1800x tek çekirdekte kafa kafaya olmasına karşın r7 1800x bazı oyunlarda bariz geride kalıyordu, bunun sebebi ise en başında işlemcinin cache bellek yapısının farklı olması, daha doğrusu mimari farkların olmasından dolayı kaynaklanıyor.Yazılımsal olarak çözülebilecek bir sorun aslında bu, birde Ryzen işlemcileri FX işlemcilerde nasıl kıyaslarsınız halen anlamıyorum.Yakından uzaktan mimari olarak bir alakası yok.Eskiden güçsüz tek çekirdek ama çok çekirdek olayı vardı, şuanda öyle bir durum söz konusu değildir.4 çekirdek güçlü çekirdek olayı da aslında intelin tekel olmasından kaynaklanıyordu.İntel 32 nm sandy bridge işlemciler üretirken i7 2600k 300$dan cıkış gerçekleştirmişti.i7 3700k 22nm ile üretildi, dolayısıyla zar alanı küçüldü.Peki ne oldu sonra, 350$ dan çıkış yaptı. Üstüne üstelik kalitesiz bileşen kullandığı ortaya çıktı, skylake işlemciler ile 14 nm işlemci üretti fiyat yeniden 350$ birde soğutucuyu çıkardı. şimdi böyle olunca işlemcinin fiyatının yarısı kadar azalması gerekirdi.AMD ne yaptı, IPC değerleri iyi seviyede, verimli bir mimari tasarladı, birde rakibinin 4 core 8 thread işlemcisini 169$dan verdi.(i7 7700k-r51500x)Şimdi iki işlemci arasında bariz performans farkı var diyeceksiniz bende kabul ediyorum.Ancak bunun sebebi Zen mimarisinin IPC değerlerinin intelin şuanki güncel mimarisinden 7%-8% cıvarı geride olmasından ve saat hızının düşük olmasından kaynaklı.Bir diğer sıkıntı ise dediğim gibi oyunlara yama lazım.Yoksa işlemci mimarisi olarak AMD çok iyi iş çıkarmış hakkını yememek lazım.Birde şu var, İntel'in 14nmFinFet+ üretim süreci ile Samsung'un 14nm LPE arasında çok ciddi bir verimlilik farkı var,daha yüksel saat hızlarına çıkabilme potansiyeli, üstelik İntel'in 14nm si Samsung'unkinden daha küçük.Seneye çıkacak olan zen2 mimarisi ile sistemimi yenilemeyi düşünüyorum eğer beklediğim gibi gelirse yani 7nm üretim ve yüksek saat hızları (4.5+) ve IPC de minimum %10 luk bir artış işimi görür 6 çekirdek 12 izlek bir işlemci uzun süre götürür.Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Frost05

quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Senelerdir ekran kartında amd kullanıyorum. Daha doğrusu ati. Nvidia'yı ge-force 2 mx 400 den sonra bıraktım. Hele tnt 2 m64 kafayı yedirmişti. Seneler sonra arkadaşım amd bulamayınca 8800 mü ne alayım demişti, o da aşırı ısınan geri toplanan bir modeli çıktı nvidia'nın. Yani nvidia'dan yana hiç şansım tutmadı. O zamanlar benchmarklara bakardım 20fps yazıyorsa 17fps görürdüm. 40fps yazıyorsa 36fps görürdüm. Bu ati(amd) lerde ise benchlerde 40 yazanlarda 50fps leri defalarca bir çok kartında gördüm.

Şu meselenin bağlantısını atabilir misiniz zahmet olmazsa?

Tabi buyrun.http://www.tomshardware.com/reviews/best-cpus,3986.html
    Pentium bile koymuşlar. İngilizceniz varsa aşağıdaki yorumlara da bakın. Herkes satılmış olunduğunu söylüyor. Yorumlarda %80 ben artık bu siteyi takibi bırakıyorum, hiç bir saygınlığı kalmadı demiş. Bir çok tanıdığım ve ben de yazdık, yayınlamadılar bile. Demek ki orada gözüken yorumların en az 4-5 katını da yayınlamadılar. Senelerin toms unun düştüğü acınası hale bakın, 3 kuruş için pentium koyup Ryzenleri es geçiyor. 5 yaşında çocuk bile güler.

• İntel ve Nvidia fanboyları damlamış hemen.
    Ryzen çıktığından beri hiçbiri watt hesaplarına giremez oldu.
    Tutundukları dalları birbir kesiyor Amd.
    9 gbps lik 1060 önce kendi eski versiyonunu geçsin.
    Aralarındaki fark 27 oyunda 0(sıfır fps).Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

İntel ve Nvidia fanboyları damlamış hemen.
    Ryzen çıktığından beri hiçbiri watt hesaplarına giremez oldu.
    Tutundukları dalları birbir kesiyor Amd.
    9 gbps lik 1060 önce kendi eski versiyonunu geçsin.
    Aralarındaki fark 27 oyunda 0(sıfır fps).Ana akım Vega ekran kartları 13 TFLOPS üzerine çıkacak

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Hocam 2010 üyesi olduğunuzu gördüm. Konsollarda bulldozer tabanlı modüller yok. Jaguar çekirdekleri var. Bunu nasıl bilmiyorsunuz? Ayrıca konsol üreticilerinin Zen tabanlı işlemciye geçmemelerinin başlıca sebebi geriye dönük uyumluluk kaygısı. Örnek vermek gerekirse Sony PS4 döneminde ve PS5 diye bir konsol yok. Oyunlar PS4 adına sahip tüm konsollarda çalışmak zorunda. Geliştirici en eski PS4e geliştirmiş, işini bitirmişse Pro çıkınca ona özel yama çıkarmak zorunda değil. Pro da en az düz PS4 kadar iyi çalıştırmalıdır. İşte nedeni bu. Ryzenlar Sandy bridge ile yarışmıyor. Intel sandy bridge üstüne bir şey koymadığı için OC yapılmış SB yeni nesil intellerle kafa kafaya geliyor. Algı yönetimi yapıyorsunuz. OC edilmiş SB ile yeni nesillerin aynı şey olduğunu bile bile diğer tabiri kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz.

GPU için ettiğiniz şikayetlerin neredeyse çoğu tutarlı ve frametime hariç size katılıyorum. Fakat Vega'dan oldukça umutluyum.

• CVenturas kullanıcısına yanıt
    Orada ufak bir hatanız var sanıyorum. PS4'te 4 modül var ki bu modül yapısını biz FX serisi ile görecektik ama çekirdek dendi. Aslında atla deve farklı değil. Ancak overhead sorunu vardı modül yapısında. Besleyecek bellek yapmak da maliyeti uçurunca çekirdek olarak bırakmayı tercih ettiler. Sandy Bridge üzerine pratikte pek fazla koyamadılar ama teoride ve üretimde çok şey koydular. IPC olarak hatırı sayılır gelişmeler var. Rakipsizlik sebebiyle Intel çok salladı işlemci tarafındaki performans artışını ama kendine yarayacak geliştirmeleri de yaptı. Daha az transistör ile daha güçlü çekirdekler yaptı aynı güç tüketimiyle. Arada da az bir fark yok, çekirdek başına salt %35 fark var. Yıla bölünce az düşüyor tabi. Ryzen güç tüketimi konusunda verimli bir seri. Çekirdek performansında %35-40 geride kalsa da toplamda %70'e varan oranda daha fazla işlem gücüne sahip. AMD pc'de ve konsolda tamamen farklı şeyler kullanmıyor. Birindeki belirli işi yapan birim ile diğerindeki aynı işi yapan birim aynı. Sadece girdi ve bazı özel ihtiyaçlara göre özelleştirmeler var konsol tarafında. x86 tabanlı olduğu için de eskisi gibi uyumluluk sorunları olmayacaktır. Yine yazılım tarafına geliyoruz. AMD'nin elinde tüm kaynak kodları, dökümanlar vs. var. Gelecek konsollar da oldukça yakın. AMD akıllı davranıp eski yazılımları hızlı ve kolay şekilde yeni modellere uyarlamanın yolunu bulup geliştiricilere sunmuştur umarım. Yoksa AMD tarafında ve konsol tarafında çok şikayet duyulur. Artık bu cihazlar ortak bir altyapı kullanmak zorunda. Algı yönetimi yaptığım yok. İnternet test kaynıyor ve tarafsız denebilecek tüm testler dediklerimi doğrular nitelikte. OC'lu SB: 162 puan alıyor tek çekirdekte, Ryzen 150-160 arası, i7 7700K ise 220 puan alıyor. Bu da %35-40 arası yapıyor. Elma ile armut devri kapandı. Hepsi elma oluyor Birisi yeşil elma, birisi kırmızı elma, ama hepsi elma sonuçta. PS4 Pro denen alet de büyük elmalı Ps4 neticede. OC'lu SB'yi yeni nesil Kaby Lake vs. ile aynı şey sanıyorsanız sizi Computer Organization dersine alalım, aynı mı farklı mı anlarsınız. Transistör sayısını çatır çatır kısarken, her taraftan daha fazla kar etmek için kısarken IPC oranındaki artışın etkisi tabi az olacak. Transistör sayısı %30'a yakın düşürülmüş ve daha büyük bir iGPU eklenmişken, ortada aynı firmanın önceki modelleri haricinde rakip yokken nasıl bir performans artışı bekliyordunuz? Böyle bir durumda nasıl "OC edilmiş SB ile yeni nesillerin aynı şey olduğunu bile bile diğer tabiri kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz." diyebiliyorsunuz aklım almadı. Ya burada işin teknik kısmında bilgi eksiğiniz var ya da taraflı davranıyorsunuz.

GPU haberinde CPU tartışmasını uzatmayalım, devam etmek isterseniz forumda konu açıp devam edebilirsiniz. GPU konusunda da AMD'nin yıllardır çözülemeyen bir frametime sorunu var. ASync compute ve ReLive sürücülerle biraz adam ettiyse de hala dalgalanma Nvidia'ya kıyasla daha fazla. Vega'dan ben de umutluyum ama Nvidia'yı bitirecek bir şey geleceğini sanmıyorum. 1070-1080 arası performans veren 20-50 dolar daha ucuz bir kart bekliyorum, fazlası değil. Yazılım tarafında da yeterince çalıştılarsa ve bunu da gerçek hayat testlerinde de görebilirsek alınabilir.

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Hocam şu tflop olayına açıklık getirir misiniz? Oyunlarda ne anlama geliyor bu. Oyun performansı bunlara mı bağlı ya da oyunlarda compute neyde kullanılıyor?
  • Abi oyunlar hangi makinelere gore yapiliyor önce?

Ps4,ps4 pro , xbox one,xbox scorpio

Hangi ekran karti var bunlarda?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.