Şimdi Ara

Amerikadan kredi kartıyla iphone almak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
4.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    amerikada arkadaşım var ve 15 gün içinde TR ye gelecek. Sorum şu 3 adet iphone alacam... ben burdan kredi kartımla siteden satın almak istiyorum arkadaşımın adresine teslimat, oda bana. yani para al ver olmayacak. mümkünmüdür bu siteden ödeme yaparken sorun yaşarmıyım acaba?

• msinansenturk M kullanıcısına yanıt
    surekli yaptigim yontem. telefonu kim istiyorsa online dan aliyor. ben gidip storedan aliyorum.

adres olayinda ise suna dikkat etmelisin. arkadasin sehir icinde yasiyorsa paketin calinma durumlari oluyor. fedex veya ups de olmuyor da, apple usps ile gonderirse, onun bazi sivrizekali isguzar calisanlari kapinin onune atip gidiyor kutuyu. eve geldiginde kutuyu bulamiyorsun. sirf bu yuzden evin etrafina guvenlik kamerasi kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpm

surekli yaptigim yontem. telefonu kim istiyorsa online dan aliyor. ben gidip storedan aliyorum.

adres olayinda ise suna dikkat etmelisin. arkadasin sehir icinde yasiyorsa paketin calinma durumlari oluyor. fedex veya ups de olmuyor da, apple usps ile gonderirse, onun bazi sivrizekali isguzar calisanlari kapinin onune atip gidiyor kutuyu. eve geldiginde kutuyu bulamiyorsun. sirf bu yuzden evin etrafina guvenlik kamerasi kurdum.

Vay arkadaş bizim kargolar başkasına imza karşılığı bile zor ürün veriyor bunlar kapıya atıyor öylemi :S

peki storedan alım olayı nasıl oluyor neyi seçiyoruz ben gelip alcam diye bi seçenek varmı?
    bide sitede alışveriş yaparken taksit olayı yok sanırım o bizim bankalarla alakalıdır büyük ihtimal.
    UPS ve Fed-Ex Turkiye deki kargolarla ayni sekilde, elden teslim ediyorlar. evin kapisini kim acarsa, ona veriyor ama ismini sisteme giriyor. baska bir secenegi de, geldik siz yoktunuz diye bir etiket yapistiriyor kapiya. onu imzalarsan, tekrar geldiginde kapiya birakir. USPS tam bir bas belasi. kutunu kapiya birakir gider. baskasinin mektuplarini birakir, bazen mektuplar gelmez.

Magaza olayinda hic sorun yasamadim bugune kadar. Her zaman magazaya gittigimde durumu satis temsilcisine anlatiyorum. olur dedigi zaman. arkadasi ariyorum. online dan satin aliyor.

Amerikadan kredi kartıyla iphone almak... Amerikadan kredi kartıyla iphone almak...

• sarpm S kullanıcısına yanıt
    eyvallah kardeşim çok yardımcı oldun ALLAH senden razı olsun. sonbişeydaha sorayım k.bakma :)

a.verişi kendi adıma yapsam arkadaş gidip alırken sorun yaşarmı onun adınamı almam lazım?
    Cok hatirlamiyorum. Store Pick-up sectikten sonra sana teslim alacak kisinin bilgilerini soruyor. Istersen sayfadan satin aliyormus gibi islem yap. son odeme kismina gelince iptal edersin. Kart bilgilerini en son soracaktir.

bu arada kredi karti taksit olayi yok.
  • Amerikaya ait bir kart olmadan nasıl alıyorsunuz? Bu mümkün mü?
  • visa-master-amex logolu kartlari dunyanin her yerinde kullanirsin. Yeterki kartin mail order-online veya varsa yurtdisi harcamalara acik olsun.

Yalniz kartinizi yurt disinda kredi karti makinesinde kullandiginizda harcadiginizdan fazlasini odersiniz. Banka komisyonu ve kur farki. Internet harcamalarinda aliyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpm -- 9 Ocak 2016; 2:48:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredi kartınızı harcama yapmadan önce banka ile görüşerek dövize çevirebiliyorsunuz. Böylece çekiminiz usd olacak ödemeniz de.

Sanırım bu seçenek?

https://store.donanimhaber.com/45/04/3d/45043dd5ba37d045d01bb06625edc5b8.PNG
     Amerikadan kredi kartıyla iphone almak...

• 1 pasaporttan 1 telefon geçmiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emple -- 9 Ocak 2016; 12:39:10 >
    Yurtdışı kullanımıyla ilgili bilgim var tabii ki de ben açıkçası Apple online Store'u da iTunes ve App Store gibi çalışıyor diye düşünüyordum. Örneğin bir amerikan kartı olmadan o store'lara geçemiyorsunuz ya onun gibi.
    Evet resimdeki gibi.

• theycantmeasureheart kullanıcısına yanıt
    App store olayini duymustum. onun nedeni tam emin degilim ama burda online alisverislerde guvenlik nedeniyle kartin kayitli oldugu posta kodu nu yazmazsan islem yapmiyor. Uluslararasi calisan sitelerde bu sorun olmuyor. Belki bununla ilgisi vardir.

Yok ondan dolayı değil. iTunes Store direk ülke bazlı kredi kartı kısıtlaması yapıyor. Hangi ülkenin storeunu kullanacaksan o ülkenin kartını istiyor.
  • apple aradım sordum itunes store da öyle bi uygulama varmış ama sadece uygulama alımındaymış o. cihaz alımlarında falan öyle bir sorun yokmuş dilediğin ülkenin kartıyla alabiliyoruz yani.

şimdi kafamı kurcalayan tek şey ben 2-3 sonra alışveriş yapsam aynı gün yada birsonraki gün arkadaşım oradan cihazı alabilecekmi ödeme hemen yansıyor mu bankayla görüştüm hemen yansır dedi ama bişey bildiğinden değil varsayımlarla konuştu :S
    Internetten siparsi verdiginde kredi kartin onay verirse, cihazi dksinda arkadasin alabilir. beklemene gerek yok.
    Biton soru sordum hakkını helal et kardeş.
    helal olsun kardes.
  • Verilen bilgiler için çok teşekkürler.

Türk kredi kartıyla internetten almak mı daha uygun olur yoksa doğrudan amerikadaki apple store'dan kredi kartıyla postan çektirmek mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.