Şimdi Ara

Amerika gezisine gidiyorum fakat bazı sorularım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhabalar. Forumu pasif biçimde takip eden biriyim, yani yazmam ama hep okurum. Fakat şimdi biraz yardıma ihtiyacım olduğundan konu açmam gerekti.

Dediğim gibi Amerika gezisine gidiyorum, kean uni. kampüsünde kalacakmışız. Ben, oradaki kız arkadaşımla özel vakit geçirmek istediğimden dolayı acaba kampüse kız arkadaşım girebilir mi ( Okul hakkında tarafsız olarak az şey bulunduğu için sordum bunu ) ve dediğim gibi odamda onunla özel vakit geçirebilir miyim ? Daha önce giden varsa bu konuda lütfen yardımcı olsunlar.

Diğer soruma gelecek olursak, aslında sorudan ziyade biraz tavsiye almak istiyorum. Mesela NY'de nerelere gidilebilir, artı olarak geceleri nerelere gidilebilir, bunlar hakkında tavsiye verirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler

• AMerikadaki kampusleri bizim kız erkek yurtlarına benzetmemende fayda var.
    Kişisel odana girip çıkandan sen sorumlusun, karışmaz kimse.
  • Yorumun için teşekkürler. Peki gidilebilecek yerler için önerileriniz var mı ?
  • Amerika'nın üniversite kampüsüne kurban olayım ya Ama harbiden internetten bakıyorum gidilecek yerlere, herkes aynı yerleri yazmış. Ben iki hafta kalacağım ve orada illa ki gençler için gidilecek yerler vardır. Bizim için önemli olan da bu değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doranthen -- 18 Nisan 2015; 18:58:38 >
  • Mesela en güzel yemeği nerelerde yiyebiliriz ki bana domuz ya da dana farketmez hepsini denemk isterim. Tavsiye edilebilecek gece kulüpleri ya da oturulabilecek güzel yerler. Her türlü öneri ve yoruma muhtacız, gidenler yazarsa çok memnun olurum bizi aydınlattıkları için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • New York'da gezilecek yerler saymakla bitmez. Bölgelere trip advisor'dan bakabilirsiniz.
    Restoran olarak; Chipotle (Meksika mutfağı), IHOP (Amerikan), Panda Express (Çin), Sizzler (Açık büfe) ve Bubba Gump (Deniz ürünleri) gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Kore Barbeküsü ve Japon restoranlarına da mutlaka uğrayınız.
    İyi eğlenceler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: azabb

Öncelikle herkese merhabalar. Forumu pasif biçimde takip eden biriyim, yani yazmam ama hep okurum. Fakat şimdi biraz yardıma ihtiyacım olduğundan konu açmam gerekti.

Dediğim gibi Amerika gezisine gidiyorum, kean uni. kampüsünde kalacakmışız. Ben, oradaki kız arkadaşımla özel vakit geçirmek istediğimden dolayı acaba kampüse kız arkadaşım girebilir mi ( Okul hakkında tarafsız olarak az şey bulunduğu için sordum bunu ) ve dediğim gibi odamda onunla özel vakit geçirebilir miyim ? Daha önce giden varsa bu konuda lütfen yardımcı olsunlar.

Diğer soruma gelecek olursak, aslında sorudan ziyade biraz tavsiye almak istiyorum. Mesela NY'de nerelere gidilebilir, artı olarak geceleri nerelere gidilebilir, bunlar hakkında tavsiye verirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler

nyde bir kere manhattan a gidicen. birkaç yer sayayım.

empire states (billetini netten al)

bryant park (ben bryant park hotelde kalmıştım. parkı çok güzel buz pateni sahası var içinde)

macys (dev bir alışveriş merkezi süper indirimler var)

özgürlük anıtı (buna tekne ile gidiliyor her saat kalkıyor tekneler)

ground zero (ikiz kulelerin orası muhteşem bir anıt yapmışlar hüzünleniyor insan laf olsun diye demedim gerçekten terörün ne şerefsiz bişey olduğunu hissedeceksiniz)

soho (bizim cihangirin güzeli artı birçok ünlü markanın storeları var)

simit sarayı (ülkeyi özlersen diye)

bhphoto (elektronik)

woodbury common outlet (nyden birbuçuk saat uzaklıkta aklına gelebilecek her mağzanın outletinin olduğu yer hatta kasaba yarım saatte bir otobüs kalkıyo nyden erken gidin)

birkaç tavsiye kızarkadaşınla gidiyorsan sakın victoras secreta sokma ramazandaki fırın önü pide sırası buranın yanında yalan. çin mahallesine gitme hiçbişi yok. hintlilerin dükkanlarından uzak dur adamların mantığı kazıklamak üzerine. hintli taksicilerde aynı. italyan mahallesinde kavga edecektimde yemedi polis baya katı. heriflerin tek olayı bir cadde boyunca restoran hepside kendini don vito corleonenin adamları sanıyor aynı mafya filmlerindeki gibi parlak eşortman jöleli saç sinekkaydı traş artist artist bakmalar mafya sanıyorlar kendilerinide gereksiz insanlar.

• Hocam gitmeden önce yazamadım, ama mesajındaki her yere gittim, memnun kaldım çok sağolasın. Little Italy'de köşe başında güzel ve işini bilen bir restauranta oturdum ki diğerlerine yemek getirmesi için yalvarmam gerekiyordu herhalde anlamadım sinirlendim kalktım bende. Terkardan teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Razer

New York'da gezilecek yerler saymakla bitmez. Bölgelere trip advisor'dan bakabilirsiniz.
    Restoran olarak; Chipotle (Meksika mutfağı), IHOP (Amerikan), Panda Express (Çin), Sizzler (Açık büfe) ve Bubba Gump (Deniz ürünleri) gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Kore Barbeküsü ve Japon restoranlarına da mutlaka uğrayınız.
    İyi eğlenceler!

Hocam bir türk lokantasına bile gitmeden her yerden memnun kalarak ayrıldım sayende. Özellikle IHOP aralarında özleyeceğim türden bir mekan olarak kaldı. Çok teşekkürler tavsiyelerin için.

• öncelikle alışverişi çok ucuza yakalayacağın konusunda şartlanma derim. ancak şehir dışındaki outletlerde türkiyede meşhur olan gap, tommy gibi markaları türkiyeye göre ucuz alabilirsin.ancak onlarda da indirim üstü indirim yakalarsan uygun olur. yani adam sana etiket üzerinden %50 indirim diyor eger 200dolar üzeri alış veriş yaparsan %30 gibi indirim yaparım diyor ayrıca indirim kuponlarınıda araştır. abd de genelde bulabileceklerin çin malıdır. o yüzden derim ki canım ülkemde ki belli başlı markalarda outletlerde 25-30tl ye güzelim kotları satıyorlar. paranı çok alışveriş odaklı yapma..

bir kaç beleş önerim olsun;

*öncelikle özgürlük heykeline para harcayıpta sıra ızdırabı çekme. ny nin bir ucundan diğer ucuna giden tamamen ücretsiz Staten Island Ferry gemisine bin her yarım saatte kalkar. özgürlük heykelinin yanından geçer. böylelikle parasını dedelerimizin ödediği özgürlük anıtını görebilirsin.

*West Village mutlaka dolaşman gereken huzurlu bir semttir. hafta sonu bitpazarları kurulur.

*Batı Chelsea’deki 10. ve 11. Bulvarlar arasındaki David Zwirner Gallery de tek bir dolar bile harcamadan dolaşabilir beleşe galeride ücretsiz birkaç kadeh Merlot devirip, avuç dolusu peynir küpleri götürebilirsin. ama tabi b.kunu çıkartma.... daha sonra bir kaç beleş yer daha vereyim ;)

Her şeyden önce gençliğinin tadını çıkart. keyfine bak iyi yolculuklar....

• quote:

Orijinalden alıntı: azabb

quote:

Orijinalden alıntı: Razer

New York'da gezilecek yerler saymakla bitmez. Bölgelere trip advisor'dan bakabilirsiniz.
    İyi eğlenceler!

Hocam bir türk lokantasına bile gitmeden her yerden memnun kalarak ayrıldım sayende. Özellikle IHOP aralarında özleyeceğim türden bir mekan olarak kaldı. Çok teşekkürler tavsiyelerin için.

Ne demek hocam. Nedense biz Türkler yurtdışına gidince ısrarla Adana Kebap arıyoruz. Biraz yeniliklere açık olmak lazım. Yoksa Amerika'da Chinatown'dan dışarı çıkmayan, Amerika nedir bilmeyen Çinliler gibi oluruz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.