Şimdi Ara

American Megatrends Inc. bios da overclock yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben American Megatrends Inc. bios kullanıyomuşum anakartım asus P5Q SE2. bu biosta overclock nasıl yapılır overclock konusunda biraz bilgisizim bu işten anlayan üstadlar bi el atıverse iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum!

• FSB FREQUENCY adlı yeri arttırman gerekiyor. 30-40 mhz olarak arttırabilirsin her seferinde belirli bir hızdan sonra stabilitiye kontrol etmen gerekli linx-orthos-prime 95 gibi programlar ile kastırabilirsin işlemciyi. Resimdeki gibi direk 400 lere getirme

2. olarak voltaj menüsü işlemci tıkandığı yerde bir miktar voltaj ver +0,02 olarak arttırabilirsin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• teşekkürler size ne desem az
  • bi sorum daha olacak diğer yerleride seninki gibi değiştiriyi mi yosa sadece FSB TREQUENCY Yİ Mİ OYNAYAYIM
  • İlk etapda sadece fsb frequency i değiştir ve pcı e frequencyi 100 e sabitle. işlemcin nedir?
  • 2.8 işlemcim bu yazıyı yazmadan önce sadece fsb frequency 150 yaptım GPU GTL REFARANCE zaten 226 da sabiiti ama overclocking failed verdi yani olmadı şimdi bide senin dediğini denicem teşekkürler
  • o dediğin yerde bende 100 yaz mıyo resimdekiler var sadece

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • PCI Frequency var orda 100 yap 150 çok fazla stabilite kaybı yaşarsın.
  • teşekkürler hapocod hızımı rahattlıkla 2.8 den 3.5 e çıkardım istesem biraz daha çıkarabilirdim ama malum yaz ayları ısı sorunu olabilir şimdilik bu kadar yeter yardımları için hapocod'a çok teşekkür ediyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.