Şimdi Ara

AMD yeni mobil platformu Puma ile Intel'e meydan okuyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güzel platform... intele ciddi rakip olacaktır...
  • AMD, ATI'yi alarak büyük bir ekonomik krize girdi.Ve yine ATI'ile bu krizi atlatıcağını düşünüyorum.
  • AMD Turion X2 Ultra işlemcisi ve PUMA platformu ile resmen devrim yapmış..

Bu noktadan sonra İNTEL in dizüstü bilgisayar hakimiyeti son bulmuştur..

-Turion X2 Ultra işlemcileri ile yeni nesil phenom`u(HyperTransport 3.0) dizüstüne getirmiş..

-ATI HD3200 anakarta yerleştirmiş ve Hybrid Crossfire desteği sunmakta.."HD 3400, 3600 ve 3800 serisi gpu`larda yakında geliyor"

-Güçlü masaüstü bilgisayar platformlarından, 7xx serisi RS780M çipseti Dizüstü PC ye yerleştirmiş...

-XGP (External Graphics Platform) ile Dizüstü PC ler ciddi olarak ilk defa Performans elde etmiş..

-Güç tasarrufu yönündende çok iyi tasarlanmış..

Bu saydıklarımın hepsi Taşınabilir Bilgisayarlarda bir devrim..Ve AMD tek tek olacak bu devrimlerin hepsini aynı anda gerçekleştirmiş...Tebrikler AMD..
    Bu noktadan sonra İNTEL işlemcili ve cipsetli dizüstü bilgisayar almak isteyenler, AMD Turion X2 Ultra Serisini mutlaka beklemeli..Yoksa çok şey kaybederler..

• Phenom'da çok iddalı geliyordu? diye biliyorum hatta 3katı daha hızlı olacaktı. Ufak bir maziye gittim.

Ürünler çıksın bi bakalım ne neymiş slayt üzerinde herkes zaten en iyisi.

Notebook = Centrino

Bunun değişmesi için amd puma'yı 4kere çaprpması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rec

Phenom'da çok iddalı geliyordu? diye biliyorum hatta 3katı daha hızlı olacaktı. Ufak bir maziye gittim.

Notebook = Centrino

Fanatiklik yapayım derken saçmalayanlar var.3katmış nerenden uydurdun.Resmi sitesindenmi gördüm link verde bende göreyim.Amd xeonlardan daha hızlı dedi ve dediği çıktı opteronlar xeonları eziyor hakikati görmüyorsan git bir gözlük al 24 numara en büyüğünden belki görürsün.

• quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

AMD reklam konusunda tam bir felaket, athlon xp ve athlon 64 serisi intelden iyi olmalarına rağmen ki athlon64 serisinin core mimarili işlemcilerle yakın prf. verdiğini hesaba katarsak netburst mimarili intellerden nekadar iyi olduğu daha iyi anlaşılır, buna rağmen pazar payını çok artıramadı. şimdi iyi bir reklamla bu yeni platform iyi rakamlar yakalar. zaten hemen hemen tüm üreticiler pumaya destek vermiş toshiba bile destek vermişya ülkemizde puma devri başlar artık

Propaganda hakikatten daha çekici nede olsa.

Intel propaganda konusunda uzman.

• Direk Hdmi portta olacaktır şimdi yemede yanında yat :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

Phenom'da çok iddalı geliyordu? diye biliyorum hatta 3katı daha hızlı olacaktı. Ufak bir maziye gittim.

Notebook = Centrino

Fanatiklik yapayım derken saçmalayanlar var.3katmış nerenden uydurdun.Resmi sitesindenmi gördüm link verde bende göreyim.Amd xeonlardan daha hızlı dedi ve dediği çıktı opteronlar xeonları eziyor hakikati görmüyorsan git bir gözlük al 24 numara en büyüğünden belki görürsün.

Sen ne biliyosunda konuşuyosun merak ediyorum. Phenom çıkarken nedediler git öğren gel. 24 numarlı gözlük yakıştırmışsın sen körsün be kardeş.
    Buraya yazıyorum ama nasıl göreceksin merk ediyorum.

Pumayı merak ediyosun alsana test.
    wPrime 32M time
    Toshiba Satellite A305D (Turion Ultra ZM TL-80 @ 2.1GHz) 38.437s
    Toshiba Satellite A305D (Turion X2 TL-64 @ 2.2GHz) 37.220s

çok mu başarılı olmuş busade 1tane test.Diğerleride çıktıkca senin gözüne iyi gelir.

• notebookların kullanıcı sayısı sürekli artıyor ve gelecekte de artmaya devam edecek. Amd bu alanda doğru ve güçlü bir atıyor gözüküyor.
  • rec

sen wprime mi oynuyorsın=?

yada wprimeye gore mi internette takılıp film izliyip işlerini yapıyorsun hersey yukarda belli

konusup komik olmaya gerek yok
  • quote:

quote:

quote:

Notebook = Centrino

Sen ne biliyosunda konuşuyosun merak ediyorum. Phenom çıkarken nedediler git öğren gel. 24 numarlı gözlük yakıştırmışsın sen körsün be kardeş.

wPrime 32M time

çok mu başarılı olmuş busade 1tane test.Diğerleride çıktıkca senin gözüne iyi gelir.

Bu testi nerden buldun da verdin merak ediyorum, kaldı ki bir laptopta işelmciden çok harici bileşenler ve kullanabilirlik ön plandadır, Amd işlemci bakımından rakibinin hemen arkasında yer alsada multimedia tarafında rakibinin çok önündedir, ve bu bir işlemcinin saf gücünden çok daha önemlidir, işlemci istediği kadar güçlü olsun o gücü multimedia alanında kullanamadıktan sonra çöptür, Celeronlar bile ofis uygulamaları için yeterli düzeydeler ama İntel X3100 ya da ne biliyim X3xxx olduğu sürece daha doğrusu kendisi gpu üretmeye çalıştığı sürece o bilgisayarlar media bilgisayarı olarak Puma platformunun yanında duramaz.

• ne test bilirim ne düzenek masaüstünde gördüm performansını atikligini bana yeter de artar.. dizüstünde görmeyi cok umuyorum. bilincli kullanıcı artıyor. kim ne mal alması gerektigini biliyor. bakalım ne olcak... tek dilegim ekran kartlarını iyi cıkartsınlar... saygılar
  • quote:

quote:

quote:

Notebook = Centrino

wPrime 32M time

rec kardes onceki entrylerde ilgili ve bilgili arkadaslar cok guzel izah etmisler. anlamamakta israr eden tek kisi sensin.

onceklikle wprime matamatiksel islemle cpu benchmark i yapan bi program. multimedia gucunu olcmuyor. cok buyuk sayilarin (bu ornekde 32milyon) karekokunu aliyor. tamamen islemci gucu ile alakali bi durum.

intel centrinolarin amd turionlardan cok daha iyi islemciler oldugunu hepimiz biliyoruz. ama intel platformlarinin ekran kartlari cok zayif. iyi ekran karti olan modellerde gercekten cok pahali. nerdiyse laptopda 3d oyun oynamayi imkansiz kilacak sekilde. enerji tuketimine hic girmiyorum bile.

puma nin getirisi platform olarak kuvvetli ekran kartlarina uygun fiyatlarla ve laptop sinirlari icinde olanak tanimasi. teknik detaylar yukarida derinlemisine verilmis tekrara gerek yok.

gunumuzdeki en dandik celeron islemci bile butun ofis islemleri icin yeterlidir. guclu islemcinin kendini gosterecegi yer 3d uygulamalardir.

pc sonucta bi butundur sadece islemciden ibaret degildir. onca islemci gucu ama oyunda ekran karti limitler program yuklerken hard disk yavaslatir. genel performansa bakmak gerekir. genel performansadada intelin puma karsisinda ezildigi acik. (sakin biri cikip 8800gtx ekran kartli intel laptoplari ornek gostermesin. 5kg agirlik, 60dk pil omru ve essek yuku kadar fiyati ile ne kadar kullanilabilir olduklari tartisilir. onlara laptop demek hata zaten. kompak desktop demek daha dogru olur)

intelin yakin zamanda iyi bir cevap vercegine eminim. ama amd nin bu hamlesi bizler icin makul fiyatlarda yuksek multimedia performansi vercek laptoplarin kapisini acacaktir. rekabet iyidir

• İşte budur ya.Yaptın mı tam yapıcaksın.4 koldan giriceksin işin içerisine .Nvidia da işin içine girdi,Via'ya da afferim iyi ikili oldular.İntel daha sıkışcak bu gidişle.Şimdi bi tek masaüstü kaldı Amd için .Sabırla beklediğimiz yeni işlemci mimarisini de muhtemelen 2009 ortasında çıkartır.O zaman daha da bir albenisi olur.Hadi hayırlsı olsun.
  • amd geri geldi ... umarim rekabetleri fiyatlarada yansir
  • AMD yi tekrar rekabette görmek güzel gerçekten
  • Karşışaltırmalar sadece grafik kartı üzerine yapılmış ki yanlış bence. Amd asıl rekabet edebilecek işlemciler sunsun
  • grafik kartı olarak iyide
    işlemci olarak sanırım hala geride
  • quote:

quote:

quote:

Notebook = Centrino

wPrime 32M time

Bilgisayarın sadece işlemciden ibaret olduğunu gösterdiğinden şu an forumdakiler sana münasip yerlerinden gülüyor haberin ola hakkaten saçmalıyorsun ben amd turionlar çok iyi demedim pumayı platform olarak daha üstün dedim.

Sana intelciler bile gülüyor bu kadarda saçmalama.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.