Şimdi Ara

AMD X4 955 OC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • amd x4 955 black edition işlemcim var ve stok işlem soğutucum var işlemciye overclock çekmek mümkün mü ve hangi programı kullanabilirim?

• Mümkün, Program olarak AMD overdirev'ı kullanabilirsin ama bu işlemi BIOS üzerinden yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca stok fan overlock yaptıktan sonra çok sesli çalısacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

Mümkün, Program olarak AMD overdirev'ı kullanabilirsin ama bu işlemi BIOS üzerinden yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca stok fan overlock yaptıktan sonra çok sesli çalısacaktır.

Durum bu. Voltaj vermeden 3.6 Ghz'de stabil kullanabilmeniz lazım.
  • ya bu overdriveda cpu controller disabled daydi onu uato cevirdim sonra res attim simdi monitore goruntu gelmiyor yardim edin
  • Bios'u resetlemeyi deneyin bir.
  • hocam benim anakartta voltaj ayarları "auto" da. standart hızında yani 3.2ghz de yük altında 1.39v çekirdek voltajı görünüyor, x4 955ler standart halde 1.32v olmalı diye gördüm bi yerde. bu iyi bişey mi kötü bişey mi. 3.8 ghz de falan kullanmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodri

hocam benim anakartta voltaj ayarları "auto" da. standart hızında yani 3.2ghz de yük altında 1.39v çekirdek voltajı görünüyor, x4 955ler standart halde 1.32v olmalı diye gördüm bi yerde. bu iyi bişey mi kötü bişey mi. 3.8 ghz de falan kullanmak istiyorum.

anakartın gigabyte ise esy saver kullanarak düşürebilirsin yada biostan elle girebilirsin.ben şuan 1.30v ile 3.7de kullanıyorum günlük ve sorunsuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

quote:

hocam benim anakartta voltaj ayarları "auto" da. standart hızında yani 3.2ghz de yük altında 1.39v çekirdek voltajı görünüyor, x4 955ler standart halde 1.32v olmalı diye gördüm bi yerde. bu iyi bişey mi kötü bişey mi. 3.8 ghz de falan kullanmak istiyorum.

anakartın gigabyte ise esy saver kullanarak düşürebilirsin yada biostan elle girebilirsin.ben şuan 1.30v ile 3.7de kullanıyorum günlük ve sorunsuz

şeyi merak ediyorum, auto olması daha iyi değil mi? ne voltaj gerekiyorsa kendisi versin. ben voltajla falan uğraşmam istemem bozarım mozarım aleti. çarpanı 19 ya da 20 yapsam 3.8 ya da 4.0 ghz yapılır mı? o hızda ne gerekiyosa kendisi o kadar voltaj versin, bu riskli bişey mi?

teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

quote:

şeyi merak ediyorum, auto olması daha iyi değil mi? ne voltaj gerekiyorsa kendisi versin. ben voltajla falan uğraşmam istemem bozarım mozarım aleti. çarpanı 19 ya da 20 yapsam 3.8 ya da 4.0 ghz yapılır mı? o hızda ne gerekiyosa kendisi o kadar voltaj versin, bu riskli bişey mi?

teşekkürler.

autoda iken de zaten belli bir voltaj verir.örneğin benim anakart 1.376v veriyo.Biostan otomatiğe bıraktım windowsdan easy saver ile voltaj düşürdüm.
    Autoda olması aslında bazı yönlerden sakıncalı çünkü sen overclock yaptığında anakart ona göre daha fazla voltaj veriyo.Buda sistem için belki tehlike belkide yüksek ısıya neden oluyor.
    Sistemin çalışabildiği min volt ile çalışması heryönden daha iyidir
    Benim sistemde 3.7ghz den sonrası için değerler sabit kalıyo yani 800mhzye inmiyo bu da fanın kafamı şişirmesine neden oluyo :)
    3.8-4ghz biraz volt ile olabilidğini biliyorum ancak soğutucunun iyi olması gerekiyor.Birde cpunun revizyonuda önemli c3 revizyonlar daha az voltaj ile daha fazla overclock olabiliyor.Anakartı da yabana atmamak gerekir.Yani overclock biraz şans biraz sağlam bileşenler istiyo

• bi tane sunbeam ccf 12cm alcam. cpu yük altına girince cpu-z de 1.392 volt görünüyor, boştayken 1.024 volt, ayrıca işlemci c3 revizyon. bu voltajla (hiç voltaja, fsbye ellemeden) çarpanı 19 yapıp 3.8 ghz seviyesine getirebilir miyim? gerçi şans işi dediğiniz gibi. stabiliteyi hangi programlarla test edebilirim?

teşekkürler.
  • quote:

bi tane sunbeam ccf 12cm alcam. cpu yük altına girince cpu-z de 1.392 volt görünüyor, boştayken 1.024 volt, ayrıca işlemci c3 revizyon. bu voltajla (hiç voltaja, fsbye ellemeden) çarpanı 19 yapıp 3.8 ghz seviyesine getirebilir miyim? gerçi şans işi dediğiniz gibi. stabiliteyi hangi programlarla test edebilirim?

teşekkürler.

prime
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.