Şimdi Ara

## AMD vs. Intel: Pazar Payları Açısından Son Durum ## (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
3.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Amd nin durumu gerçekten tehlikede acilen toparlanması lazım.
  • +1 cok güzel acıklama valla tebrikler

aslında senin bilmediğin bir balon değil hirotaro kardeşim.

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=694&model2=432&chart=192

yukarıdaki link gösteriyorki çoklu uygulamada conroe 6600 ile amd 6000 arasında fark yok.

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=694&model2=432&chart=169

bu linktede görüldüğü üzere oyunlardada aman aman bir fark yok.

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=694&model2=432&chart=188

3d max ve birçok uygulamada daha amd 6000 daha iyi.

ve amd 6000 200 dolar . conroe 6600 250 dolar.

şimdi yukarıdaki linkleri ve daha bir çok uygulama örneğini inceleyen arkadaşlar diyebilirmiki

intel açık ara öndedir. diyemezler. f/p de iyidir. onuda diyemezler. ucuzdur. onu diyemezler daha pahalı .

peki neden sürekli conroe 6600 tavsiye ediliyor.
    işte reklam reklam ile insanların satın alma tercihleri belirli yere kanalize ediliyor.
    bunu sadece intel yapmıyor. yüzlerce it sitesi ilgi çekmek için işte core2 duo şöyle yok böyle müthiş bir performansı var diyorlar vs.

sonuç ortada kaldıki amd 6000 90nm üretimi bir işlemci

conroe nin tek artısı kalıyor. oda overclock . overclock için iyi anakart ram kasa vs. almak icab ettiğinden va pahalı bir iş olduğunda çoğu pc kullanıcısı için bir ihtiyaçtan öte özel kullanıcıların bir zevkidir ve bir önemi bence yoktur.

• HEY GİDİ İNTELCİLER AMD OLMASAYDI İNTEL SADECE İŞLEMCİLERİNİ 2000 $ YAPARDI SİZ DE DADECE BRÖŞÜRLERDE OKURDUNUZ A ŞAŞKINLAR! İNTELİ ÖVMEYİN BANA HERKES BÜYÜKTEN YANA OLUR O KOLAY AZINLIKTAN YANA OLMAK Bİ BAŞKA!!! AMD YE TAM DESTEK !!!!
  • Peki ya intel olmasaydı amd işlemcilerinin fiyatı ne olurdu?

Bilişim sektörü bu kadar gelişebilirmiydi ayrıca?

Amd daha 3 ay önce 120 dolardan sattığı işlemcileri 70 dolara satmaya başladı.

Bence buda bir saygısızlık. 3 ay önce 2 katı fiyatına işlemci alan bir müşteri olmak istermiydik?

Eğer conroe ler çıkmasaydı görürdüm ben x2 ler kaçtan satılıyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drazy -- 7 Ağustos 2007; 12:48:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drazy

Peki ya intel olmasaydı amd işlemcilerinin fiyatı ne olurdu?

Bilişim sektörü bu kadar gelişebilirmiydi ayrıca?

Amd daha 3 ay önce 120 dolardan sattığı işlemcileri 70 dolara satmaya başladı.

Bence buda bir saygısızlık. 3 ay önce 2 katı fiyatına işlemci alan bir müşteri olmak istermiydik?

Eğer conroe ler çıkmasaydı görürdüm ben x2 ler kaçtan satılıyordu...

Bu dediğini intel yapmıyor mu? q6600'ün fiyatları neydi şimdi ne oldu? İntel tekel olmak için amd'yi batırmak istiyor bu su götürmez bir gerçek. Eğer böyle birşey olursa başına neler geleceğinden habersiz olan intel fanatiklerinin bu çok hoşuna gidiyor.
    AMD fiyat performansıyla hala intel'den alınabilir konumda. 74 dolara x2 4000+ ve 72 dolara biostar 690g alarak her türlü multimedya uygulamanın ve oyunların'da üstesinden gelecek bir ikiliye sahip oluyorsunuz ve bu işlemci bu anakartla rahat 3ghz'i görüyor eee demekki o/c'de oluyormuş. Bu performansı intelde almaya kalkarsan en az 50 dolar daha üstüne koyman gerekiyor. Buda kdv dahil 75 ytl eder ama param çok diyen ve piyasada intel tekel olsub 1000 dolardan işlemci alalım diyen gene intel alsın.

• intele bak pazar payı %80 vay tekelci vayyy
  • quote:

Orjinalden alıntı: candan_21

HEY GİDİ İNTELCİLER AMD OLMASAYDI İNTEL SADECE İŞLEMCİLERİNİ 2000 $ YAPARDI SİZ DE DADECE BRÖŞÜRLERDE OKURDUNUZ A ŞAŞKINLAR! İNTELİ ÖVMEYİN BANA HERKES BÜYÜKTEN YANA OLUR O KOLAY AZINLIKTAN YANA OLMAK Bİ BAŞKA!!! AMD YE TAM DESTEK !!!!

fanatikliğin luzumu yok.

sonucta amd intele, intel amd ye. bir fıkra vardır, eşşek ile aslan baş rolü oynar. bunun gibi bişi daha fazlasına gerek yok sanırım

• ya bana hangisi daha iyisini yaparsa onu alırım intel veya amd hiç fark etmez o kadar
  • hocam yapacak bişey yok gidene el veda...İntel her zaman lider her zaman öle kalacak... ayrıca amd yi yapanlar seneler önce intelden kovulmuş 2 3 kişi tarafından yapılmış bi şirket...ne kadar sağlam ne kadar iii olabilir.alacaksın c2d e6550 torunlarına yeter...amd nin en pahalı işlemcisi intelin sıradan c2d sine bedel....hız olarakda fazla yuklenirsen amd yanar ama intel asla yanmaz hemen kendini kapatır.amd de böle akıl yok 48 saatten sonra mangala dönüyo...seçim sizin %80 intel..her zaman intel...
  • AMD nin üretim kapasitesi ile bu tablo 3-4 yıl daha böyle gider.
  • arkadaşlar

cogu bilgisayarda amd fln var bu kadar az olamaz yoksa harbiden batar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.