Şimdi Ara

AMD Vega ekran kartları benchmark testlerine düşmeye başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
1
Favori
2.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Vega ekran kartları benchmark testlerine düşmeye başladıAMD Vega ekran kartları benchmark testlerine düşmeye başladı

• gerçek manada Nvidia GTX 1000 serisinin karşısına çıkacak.

Bu bir temenni ise umarim gerceklesir.

Arka planda edinilmis tesbit-sonuc ise mesaj alindi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 dolar AMD için pahalı bir fiyat 450 500 arasında bir fiyata piyasaya sunmalı bence

• rx 480 den sonra amd yılan hikayesine çeviriyo çıkış tarihinden 3 ay sonra anca alabiliyoruz kartları bide fahiş fiyatdan

• Güçlü olsunda santral kurarız

• quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

HBM2 çok sağlam gelecek.

intel fanboyunun böyle şeyler söylemesi aşırı garip. önceki mesajlarını hafıza kaybın yüzünden unuttun herhalde.
  • Amd vega kartları çıkartana kadar Nvidia 2xxx kartları çıkarır.
    Amd'den şöyle bir haber duymak isterdim. Rakibin en güçlü kartından %20-30 arası daha güçlü kartlarla karşınıza çıkacağız,ama nerde o günler.
    Hep kovalayan değil de birazda kovalanan ol AMD.Artık böyle haberle gel karşımıza.

• Alt seviyeyi unuttular

• redoracle R kullanıcısına yanıt
    Sıktı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim güç girissiz 1050 ti 1.8 ghz da çalışıyor. Max 1.5 ghz nedir bu devirde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtx 1080 500$ gerilerken; 600$ olup Gtx 1080 ile aynı performansı sunacak ise çok tercih edileceğini sanmam. Kaldı ki Gtx 1080 Ti zaten 700$ 'dan satılacak. Bence en üst Vega olan(sanırım Vega 10 idi) Gtx 1080 Ti ayarında performans vermesi lâzım ki f/p ürünü olsun. Ama hayırlısı. Dere görmeden paçalar sıvanmaz. Bir çıksınlar, kullanıcı testlerine bakmak gerek. Belki gerçekten vaâd ettikleri gibi olacak bilemeyiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frost05 kullanıcısına yanıt
    Her zaman oyunlarda f/p kimdeyse ben onun yanındayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

AMD Vega ekran kartları benchmark testlerine düşmeye başladıAMD Vega ekran kartları benchmark testlerine düşmeye başladı

Her seferinde beğeniye tıklıyorum.

• Amd severler için koyuyorum zaten,ama rahatsız olanlar var nedense,özellikle bu aralar

Halbuki Amd'nin iyi iş yapması demek,diğer şirketlerin tekel olmaması demek,iyi fiyatlarla işlemci,ekran kartı alabilmemiz demek markası farketmeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Amd severler için koyuyorum zaten,ama rahatsız olanlar var nedense,özellikle bu aralar

Halbuki Amd'nin iyi iş yapması demek,diğer şirketlerin tekel olmaması demek,iyi fiyatlarla işlemci,ekran kartı alabilmemiz demek markası farketmeden.

Başka yokmuş hocam hep aynı

• Acaba ben mi yanılıyorum? Bu kart profesyonel kullanım için (openCL vs). Oyun için değil. Ayrıca bu kart pasif soğutuculu. 600 USD değeri de komik geldi eğer hesap kartı ise bir sıfır eksik gibi duruyor 6.000 USD civarında olur fiyatı. Biz şu an AMD FirePro™ S9300 x2 ile ilgili araştırma yapıyoruz ve fiyatı 5.000 sterlin.

• NVİDİA yapınca bir şey yok , AMD yapınca aoouwww .

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Benim güç girissiz 1050 ti 1.8 ghz da çalışıyor. Max 1.5 ghz nedir bu devirde.

Giriş seviye kartlarda hız yüksek olması doğal. Kart orta seviyeye hatta üst seviyeye yükseldikçe Ghz hızı düşer.

Amma bu işlem gücüne fazla halel getirmez.

Sen elma ile armutu toplamışsın.

• gtx1080Tİ 250w istediği göre 225w normal kabul edebiliriz tabi 1080ti yakın yada daha iyi olursa

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

gtx1080Tİ 250w istediği göre 225w normal kabul edebiliriz tabi 1080ti yakın yada daha iyi olursa

Ama 225w gerçekten 225w mı olacak? Orası da var. Bakınız biraz geçmişe gidiyorum: 150w denen 480 170w, 95w denen 1800x 140w çıktı. Furylere, hawaiilere girmiyorum. Şimdi 225w deniyorsa kafadan 250w beklerim artık.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.