Şimdi Ara

AMD sistem topluyorum arkadaşlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
1
Favori
1.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CoPeNGL

quote:

Orijinalden alıntı: DKarpuz

Kardeşim kusura bakma affına sığınıyorum da ne diyeyim boş işte konuşuyorum konuşuyorum sen gelip bitten ramden bahsediyorsun.

Kardeşim sen resmen diyorsunki AMD işlemcisi oyunlarda kötü + çok ısınıyor +çok güç yiyor fln flan şimdi kardeşim bugün bütün oyunlarda baktım hemen hemen aynı performansı gösteriyor ikiside hiçbir sorun yok

Sence sana mantıklı geliyormu i5 4690 gibi güzel bir işlemci alıp 3gb 384 bit gibi orta seviye bir ekran kartı almak ? Bak dersin i5 4690 + r290 TRİ-X al dersin anlarım ama bu sistem çok basit kusura bakma

DHkarpuz un dedigi yanlis degil zaten de ben sizin butcenize gore soledim ve fx 8350+290 trix le alacaginiz fps 4690+280x le.alacaginiz fpsden yuksek olur islemciye takmayin artik ne zaman alcaksiniz sistemi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Kardeşim kusura bakma affına sığınıyorum da ne diyeyim boş işte konuşuyorum konuşuyorum sen gelip bitten ramden bahsediyorsun.

Kardeşim sen resmen diyorsunki AMD işlemcisi oyunlarda kötü + çok ısınıyor +çok güç yiyor fln flan şimdi kardeşim bugün bütün oyunlarda baktım hemen hemen aynı performansı gösteriyor ikiside hiçbir sorun yok

Sence sana mantıklı geliyormu i5 4690 gibi güzel bir işlemci alıp 3gb 384 bit gibi orta seviye bir ekran kartı almak ? Bak dersin i5 4690 + r290 TRİ-X al dersin anlarım ama bu sistem çok basit kusura bakma

Bu kartlar ne ara orta seviye oldu yahu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: maktül

quote:

quote:

Aynı ilber ortaylı gibi sanada ÇOK CAHİLSİN KEŞKE ÖLSEN diyesim geliyor kardeşim harbiden yani bir bak hangi 2500 tl lik sisteme 3gb 384 bit önermişler birsürü siteyi gez şu an indirimde bu 4gb 512 bit herkes onu öneriyor

• CoPeNGL C kullanıcısına yanıt
    Verdim de hiiiç. Son iki mesajımda da veriyorum buyur. Yine vereyim, 8350 + soğutucu alacağına git 550 liraya 4690 al. git 280x al 770 liraya gigabytenın. 1.5-2 sene sonra da sat 300-400 liraya kartını koy üstüne bi 400 lira o zaman 750-800 liralık ne varsa onu al.
  • quote:

AMD sistem topluyorum arkadaşlar

AMD sistem topluyorum arkadaşlar

Fısıltı 20-30 desibel konuşma 30-40 desibel bağırma 55-80 desibeldir bu arada. Evde kullandığımız termostatları 45 derece yaptığınızda sıcak hissedersiniz UFO lar 80 derece sıcaklık verir. VAPOR-X TRI-X Soğutucu hava akışının gerçekten çok iyi olduğu bir kasada bile 74 derece sıcaklık veriyor Bilginiz olsun.

Simdi hocam mobildeyim resim atamiyorum unutmmazsam sabah ssler aticam trix 3 fanli o yuzden sesli olabilir ve trixin fanlari ortadaki disindakiler 65 dereceden sonra calisiyor zaten ben vaporx tavsiye ediyorum. Bu arada sen sicaklik + ses atiyorsun performans fps atcam sabahleyin bende

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynı ilber ortaylı gibi sanada ÇOK CAHİLSİN KEŞKE ÖLSEN diyesim geliyor kardeşim harbiden yani bir bak hangi 2500 tl lik sisteme 3gb 384 bit önermişler birsürü siteyi gez şu an indirimde bu 4gb 512 bit herkes onu öneriyor

Yahu kardeşim neyi anlayamıyorsun. ÖNEMLİ OLAN BİT RATE VEYA ÜZERİNDEKİ RAM DEĞİL. Şu anki oyunlar 2gb anca kullanıyor watch dogs gibi salak saçma oyun optimizasyonu olmayan bir oyun ancak 3GB vram istiyor. Hadi 2 seneye tüm oyunlar 3GB RAM kullansın allah aşkına zaten ben sana diyorum ki 280x al seneye git değiştir hala ısrar ediyorsun 290 almak için İstiyorsan onu git al ama bana cahil mahil deme lütfen. Kalbini gerçekten kırarım ne forumda ne de gerçek hayatta böyle bir şey yapmak istemem. Herkes kim ben çok merak ediyorum bana 5 tane örnek gösterir misin 4gb vram 512 bit diye ekran kartını gösterenleri. Göster gerçekten gidip ben alıcam foruma da yazmayı bırakıcam.

• Ya hocam burda takıldığım performans değil zaten bende biliyorum +15 fps bazı oyunlarda bazılarında +3-5 fps fark atıyor. Zaten belli yani ama şimdi 800 liraya 280x alıp 2 sene sonra değiştirip paşalar gibi yeni kart kullan diyorken arkadaş gelmiş 512 bit 4gb diyip diyip duruyor orasını anlamıyorum bu ne inat yahu. GPU sanki ekran kartında yok bi ram var bi bit var. Yani şu anki oyun performansıyla da 2 sene içindeki oyun performansıyla da örtüşmeyen bir şeyi söyleyip duruyor anlamış değilim.
  • quote:

Verdim de hiiiç. Son iki mesajımda da veriyorum buyur. Yine vereyim, 8350 + soğutucu alacağına git 550 liraya 4690 al. git 280x al 770 liraya gigabytenın. 1.5-2 sene sonra da sat 300-400 liraya kartını koy üstüne bi 400 lira o zaman 750-800 liralık ne varsa onu al.

Ya hocam uzun uzin yazamayacagim ama bakin gercekten amacim sizi elestirmek degil de siz hala gtx 770 al diyorsunuz 290 ve gtx 780 alinabilecekken. Burda 4690+ 280x mi mantikli fx8350+290 mi hem 8350 nin oc performansi daha iyi hem de iyi bir sogutucuyla cok iyi degerler alinabilir 4.5 te stabil kulaniyorum

• quote:

bak canım kardeşim güzel kardeşim buyur buyur buyur 3gb 384 bit bir ekran kartı bak bu sistemide sana gösteteyim lütfen artık bana adam gibi ortak karar söyleyin hangisi daha uzun ömürlü olur hangisinde daha fazla fps alırım 5yıl idare edermi bunları söyleyin lütfen sıkıldım artık

Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

236,77 TL

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

248,05 TL

Z5 MidT ATX SİYAH KASA

156,11 TL

ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞI

211,62 TL

TPC 612 LGA 775/1150/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

182,13 TL

Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci

552,72 TL

R9 280X TOXIC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

922,81 TL

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sayin CoPeNGL ozaman r9 270x 4gb aliniz hem 256 bit yaklasiminiza gore gtx 770 2gb 256bit dan daha iyi.

R9 280x suan ve gelecek 3 yil boyunca son derece yeterli bir karttir oyunlarin hepsini ultrada acan bir karta orta seviye demeniz bana gore simariklik.

Uslubunuzun karakterinizle ortusmedigini dileyerek iyi geceler dilerim. (Mobilden yaziyorum kusura bakmayin)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sayin CoPeNGL ozaman r9 270x 4gb aliniz hem 256 bit yaklasiminiza gore gtx 770 2gb 256bit dan daha iyi.

R9 280x suan ve gelecek 3 yil boyunca son derece yeterli bir karttir oyunlarin hepsini ultrada acan bir karta orta seviye demeniz bana gore simariklik.

Uslubunuzun karakterinizle ortusmedigini dileyerek iyi geceler dilerim. (Mobilden yaziyorum kusura bakmayin)

kardeşim önemli değil önemli değilde çıldırmak üzereyim artık sabahtan beri biri farklı şey biri farklı şey kafayı yiyecem

• DKarpuz D kullanıcısına yanıt
    Bosver kardesim ya anlamiyor cok inatci.

• Vatanda da sorabilirsiniz sadece oyun oynarim diyin en fazla.ne kadar verebileciginizi soleyin yardimci olurlar Potur vardi galiba vatanda calisan

• quote:

Anlamıyor diyor ulan vallaha yeter sabahtan beri kafam şişdi 2 dk dır konuya göz atıyorsun benim üslupumu eleştiriyorsun sabır bir yere kadar lan 2gb 256 bit ekran kartını ne yapayım hem çalışıyorum hem bunla uğraşıyorum anlayışlı olun azcık ya inatçı felanda değilim beni tanımadan öyle diyemessin
  • CoPeNGL C kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bak buyur oku forumun sabit konusu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_24088354/tm.htm

4690 alırsan işlemci soğutucusu almana gerek yok çünkü işlemci amdlerdeki gibi ısınmıyor, kutusundan çıkan fan gayet yetiyor boşuna alma. Şu bilgisayarı al, 2 sene sonra çıkart ekran kartını sat üstüne 400 lira koy yenisini al:

i5 4690
    z97 pc mate
    ripjawsx ram
    corsair 300r kasa(psusu içinde)
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-kart/gigabyte-r9-280x-windforce-3x-3gb-ddr5-384-bit-pci-ekspres-ekran-karti-gv-r928xoc-3gd.html
    Vatandan alacaksan ASUS DIRECTCUII R9 280X al.

2200 lira ver sende kurtul biz de kurtulalım. Ha yok arkadaş ben istemiyorum ekran kartını değiştirmek diyorsan ki elli defa söyledim değiştirsen daha iyi performans alırsın diye ama, git dediğim sisteme r9 290 al.

Oldu mu?

• quote:

quote:

Anlamıyor diyor ulan vallaha yeter sabahtan beri kafam şişdi 2 dk dır konuya göz atıyorsun benim üslupumu eleştiriyorsun sabır bir yere kadar lan 2gb 256 bit ekran kartını ne yapayım hem çalışıyorum hem bunla uğraşıyorum anlayışlı olun azcık ya inatçı felanda değilim beni tanımadan öyle diyemessin

Tamam kendi adima ozur dilerim ama sen bana direk baltayla girdin kusura bakma kirdiysam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

olmamış.

amd ' de niye takıntılısın ki ?

al intel keyfini yaşa.

MSI
    Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI ANAKART
    262 TL

INTEL
    Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    697 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    270 TL

COOLER MASTER
    HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
    426 TL

ASUS
    GTX770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2B 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI
    981 TL

Toplam : 2631 TL

Hayırlı olsun, bir sıkıntın olursa çekinmeden sorabilirsin.

Şimdi niye eksilediniz bu adamı bu bütçeye anca intel nvidia gider bjk_murat in önerdiği sistem gayet iyi ve dengeli olmuş.

• quote:

Kardeşim bak buyur oku forumun sabit konusu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_24088354/tm.htm

4690 alırsan işlemci soğutucusu almana gerek yok çünkü işlemci amdlerdeki gibi ısınmıyor, kutusundan çıkan fan gayet yetiyor boşuna alma. Şu bilgisayarı al, 2 sene sonra çıkart ekran kartını sat üstüne 400 lira koy yenisini al:

i5 4690
    z97 pc mate
    ripjawsx ram
    corsair 300r kasa(psusu içinde)
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-kart/gigabyte-r9-280x-windforce-3x-3gb-ddr5-384-bit-pci-ekspres-ekran-karti-gv-r928xoc-3gd.html
    Vatandan alacaksan ASUS DIRECTCUII R9 280X al.

2200 lira ver sende kurtul biz de kurtulalım. Ha yok arkadaş ben istemiyorum ekran kartını değiştirmek diyorsan ki elli defa söyledim değiştirsen daha iyi performans alırsın diye ama, git dediğim sisteme r9 290 al.

Oldu mu?

Ama islemci yetersiz kaldiginda ne olucak? Oc yapmayacakmi arkadas hem yukteyken inteller de isiniyor stock fanla.isinmayan ve sessiz.calisan pek islemci gormedim

• maktül kullanıcısına yanıt
    Vallahi öyle ama arkadaşın kötü niyeti yok sadece kafası karıştı hepsi bu bu yüzden bu kadar uğraşıyorum yoksa uğraşmazdım. Kötü bir niyeti yok ne öğrendiyse, kendi fikrine ve bütçesine göre onun hesabını yapıyor o da haklı sonuçta. Ama cidden bi anlatamadık durumu orası ayrı tabi
  • @DKarpuz

DKarpuz'u dinle derim ben son olarak.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.