Şimdi Ara

amd sistem topladım yardımlarınızı bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar profesyonelolarak tasarımişleriyle uğraşıyorum. (grafik-web). ağırlıklı olarak photoshop kullanıyorum. 3D ve render olaylarıyla işimyok. oyunlarla hiç işimyok.
    aynı anda birden çok grafik ve çizim programlarım açık oluyor. (photoshop, ai, corel, bir kaç sekme sayfa vs)
    şuankisistemim macmini i5 işlemcili, 4 gb ramli ve dahili intel 4000 kartlı bir sistem. işletim sistemim macos yosemite. son zamanlarda çok sayfalı katalog-broşürlerde takılmalar ve büyük ebatlı işlerde (afiş-poster vb.) hafif donmalar yaşıyorum. işimi yapamıyorum diyemiyorum ama sanki bir güvensizlik oluşturuyor. ne zamandır hem alternatif bir pc sistemi yanımdaolsun hemde artık ufak ufak windowsada adapte olayım diye epeyce yazılanlar ve çizilenleri okudum araştırdım. inceleme vidolaraını izledim.
    öncelikle küçük bir kasa düşünüyorum. miniITX dedikleri kasalardan kesin kararım bu. hem yerim dar hemde macminin yanında fazla sırıtmaz. bu arada bütçem 1500-1600 TL civarında ama biraz geçtim yapacak birşey yok.
    bu kasalara haliyle her anakart olmuyor vatanda ITX uyumlu sadece bir model var MSI nın onu tercih ediyorum.
    gelelim en canalıcı konuya. AMD nin A107850 bütünleşik gpu lu apu bir işlemcisi mi yoksa X6 serisi 6300 işlemci ve R7 265 ekran kartlı bir modelmi inanın karar veremedim. inceleme videolaraı A10 u öne çıkartıyor fakat forumdaki bir çok arkadaş da alma X6 ve akran kartı çok daha iyi olur diyor kararsız kaldım yardım bekliyorum.?
    bu arada sorularım şunlar:
    1) işlemci soğutucu mutlaka almak zorundayım amdnin kutusundan çıkan işlemci soğutucular yetersizmi bu konuda cooler master doğru seçimmi?
    2) A10 işlemci tercih edersem ayrıca bir ekran kartıalsam performans bariz değişirmi ama bütçemde artıyor tabiki buna gerek varmı yoksa ertelenebilirmi)
    3) güç kaynağı olarak çoğu kasalardan çıkan dahili güç kaynakları yeterli değilmi? miniITX kasalardan da dahili bir güç kaynağı çıkıyormu? çıkmıyorsa böyle bir sisteme 400-450 watt yeterli olmazmı.
    topladığım sistemler resimleri ekledim. ssd 60 GB yeterlidir hariciolarak 2TB almıştım onunla kullanıcam.
    sistem konusundaolumlu-olumsuz yorumlarınız beni sevindiri. bütçeyi nasıl aşağı çekebilirm hangi bileşenleri kullanırsam ufak farklarla performanslar elde edebilirm yardımlarınızı bekliyorum.
     amd sistem topladım yardımlarınızı bekliyorum amd sistem topladım yardımlarınızı bekliyorum

• Ssdyi cikar islemciyi i3 4160 yap hem daha performansli hemde anakarti ucuza getirmis olursun. Bu sana 200 tl civari para arttirir bunlada ekran kartini yukselt r9 270 veya r9 270x al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitmap B kullanıcısına yanıt
    Hocam mac de ssd mevcut muydu ve kacinci nesildi anlik donma diyorsun cogu zaman hdd kaynaklanır

ve ben apu ile o kadar performans alacağını sanmiyorum

Edit:Arkadaş iyice coluk cocuk doldu buralar teknik bilgi veriyorum para harcatmadan sorun cozmeye calisiyorum eksi atiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 17 Mayıs 2015; 18:08:46 >
  • yok hayır mac de ssd mevcut değil 500 GB 5400 RPM hdd mevcut.
    işlemci 2.nesil i5 olacak sanırım
    Once tavsiyem macleri ssd ile kullanmak olurdu en azından denemekte fayda var

Mac te hdd sagligi nasil kontrol edliyor bilmem ama bir hdd test etseniz iyi olur.

Ekran kartina yuklenme durumu varsa sizde hd kart yetersiz diyecegim bu isleri o ve turevi cihazda yapanlar memnun genelde.

• Selam.
    2. Resimde Dikkat edin AM3+ olan işlemciye FM2 soketli anakart seçmissiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TqiNCe

Selam.
    2. Resimde Dikkat edin AM3+ olan işlemciye FM2 soketli anakart seçmissiniz.

cevapiçin teşekkürler. teknik olarak olmazmı? kasamda ITX olduğu için tek uyumlu anakart bu gösteriyordu onu seçtim kasadan ödünmü vericem şimdi?
    Yeni bir KASA almanız gerekiyor. AM3+ işlemci FM2 Soketli bir ANAKARTA uymaz ve çalışmaz. Soket yapıları farkılıdır.
  • SSD tercihiniz, çok kötü bir model diye hatırlıyorum. Fotoşop gibi uygulamalar yanılmıyorsam dosya sistemine iyi yükleniyor. Yanlış bir seçim yapmamanız daha iyi olur kalıcı performans alabilmeniz açısından - küçük sistemlerde depolama çözümünün hızı işlemci kuvvetsizliğini en iyi gizleyen yükseltme seçeneği.
  • @Nerd Miner'ın tavsiyesini dinlemenizde çok ehemmiyet görüyorum. Netbook bilgisayarınız bile olsa 5400rpm sabit sürücü depolama sürücüsüdür, sistem sürücüsü değildir.
    Doğru bir ssd tercihi ile tüm sıkıntılarınızın geçeceğini, en azından rahatlayacağınızı ezbere söyleyebilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.