Şimdi Ara

AMD Ryzen işlemci ve Vega ekran kartıyla DOOM oynadık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
3.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarim hep olan şey bu sefer olmaz, amd veganin üst versiyonunu piyasaya çıkarır bu en iyisi en süperi en überi der, nvidia gtx 1170 çıkarır amd yine geriye düşer.. Nvidia bu tür adımları çok önceden düşünerek zaten bugünlere geldi.. Amdnin bu sefer çok güçlü gelmesi lazım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedense bu testleri hep en iyi oldukları oyunlarda yapıyorlar keşke başka oyunlarda da test yaptırsalarmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ad Block

nedense bu testleri hep en iyi oldukları oyunlarda yapıyorlar keşke başka oyunlarda da test yaptırsalarmış

Sen Nvidia'nın Doom'da test ettiğini gördün mü?
    Ben 2d video hızlandırma testi de koymalarını bekliyorum. Onca seçenek var, htpc sistemlerde büyük etki yapacak.
  • amd vega ile test sonuçları var youtube da eğer bu test sonuçları doğru ise vega kartı gxt 1080 ti baya bi fark atmış gözüküyor.
    vega 500 serisi gta 5 testi 4k
    https://www.youtube.com/watch?v=xKz2gH4lrfk
    gtx 1080 ti gta 5 testi 4k
    https://www.youtube.com/watch?v=4zMQvW-7SqA&t=110s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ev000 -- 22 Ocak 2017; 12:51:40 >

• kendi bir çıkmadı, haberleri bitmek bilmiyor arkadaş..

• umarım uygun fiyatlı olur yoksa al benisi çok olmaz
    yeni xbox ta kullanılcak mimari belli oldu ama kırpılmış versiyonu
    bu sene pc toplayacaklar için çok daha çok seçenek olucak ama usd kurunun yükselişi çok kötü etkiledi herkezi (eskiden aldığım ekran kartı fiyatları gtx570=600 tl gtx670 750tl gtx970 950 tl gtx 1070 1850 tl gibi olması aşırı artık oyun oynamak için köle gibi çalışmak lazım oldu)
    pc yi yeniliyim dedim i5 işlemciler k serisi olmayan 1000 tl gibi alt üst modele göre değişiyor 7000 serisi zamanında i5 3450 almıştım 390 tl ye vatandan almıştım şimdi 2.5 katı olmuş
    artık konsola kaldık ordaki apaçiler kaldı ki mekaniklerde saçma yana sıkarsın adama gelir aim denen şey yok orda

• Başlayacam artık reklamınızdan.Geç bile yapılmıyor.
  • Doom zaten yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Yiyorsa AC Unity, Quantum Break, Division gibi oyunları herşeyi açarak 4k oynayın

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Doom zaten yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Yiyorsa AC Unity, Quantum Break, Division gibi oyunları herşeyi açarak 4k oynayın

Nvidia'da işe alım devam ediyor mu? Bilgin var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu makinede hangi işletim sistemi kurulu

• Arkadaşım nvidia babanızın şirketimi neden bu kadar fahiş fiyatlarla insanları kazıklayan nvidia intel gibi şirketleri savunuyosunuz anlamak mümkün değil. Al sana test sonuçları

vega 500 serisi gta 5 testi 4k

https://www.youtube.com/watch?v=xKz2gH4lrfk

gtx 1080 ti gta 5 testi 4k

https://www.youtube.com/watch?v=4zMQvW-7SqA&t=110s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Burada en büyük önem arz eden konu; fiyatlar. En önemlisi fiyat ne olacak acaba? Kalkıp Vega Gpulu ekran akrtı Gtx 1080 fiyatında olacak ise pek tercih edilmez. Gtx 1080 de zaten Doom oyununda 4K'da Nightmare Settingste(Ultranın bir üstü) 60-71 fps alıyor. Gerçi en büyük Vega Gpusunu gizli tutuyor AMD deniliyor video'da. Bakalım gizli tutulan GPU hangisi ve 1080'den performansı ne düzeyde olacak gözler AMD'de. Umarım çıkacak Ryzen ve Vega GPU'lar fiyatlar konusunda insanları hüsrana uğratmazlar da Intel'e bu kadar para vermek zorunda kalmaz birçok kişi.

Gerçekten AMD'nin bunları ucuza vereceğine inanıyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: Ad Block

nedense bu testleri hep en iyi oldukları oyunlarda yapıyorlar keşke başka oyunlarda da test yaptırsalarmış

Sen Nvidia'nın Doom'da test ettiğini gördün mü?
    Ben 2d video hızlandırma testi de koymalarını bekliyorum. Onca seçenek var, htpc sistemlerde büyük etki yapacak.

ben de onu diyorum işte firmalar dürüst olsun yüksek fps aldığı oyunu da düşük fps aldığı oyunuda koysun aynı şekilde program testlerini de paylaşsınlar şu an vulkan destekli birkaç tane oyun var ve kayda değer yanlızca Doom da fps artışı oluyor
  • En iyi optimize olmuş oyunu test ederek, AMD 4k için çok iyi demek yanlış.

OpenGL ve Vulkan Api'sini piyasada kullanıp başka popüler olan AAA oyunu ne var ? Kaç tane var ?

4K'da alınan 75 FPS, Vulkan apisi ile oyunculara sunulurken, 4K'da DirectX11 ve DirectX12'de alınabilecek FPS oranları göreceli olarak 25-30 FPS'ye kadar inecektir.

Çıktığında zaten bu rakamları görmüş olacağız ki, siz videoda düzenleme yapmayıp, insanların aklında VEGA mimarisinin Vulkan ile aldığı performansı akıllara kazıtmış olacaksınız. Bu da beklentiyi yükseltip, AMD'nin alacağı normal DirectX11 -12 performansı için AMD yine beceremedi şekline dönüşerek bir markanın karalanmasını sağlayacak.

Tebrik ederim.
  • Valla durum bu. AMD sonucunu beğenmediği işlemcisinin yerine gider i7 ile ekran kartı tanıtımını gerçekleştirir. Nvidia ise, Fermi diye kağıt tutucu gösterir; Pascal X1 diye Maxwell Tegra K1 gösterir. Nvidiaids de varmış. Bak bunu da yeni gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

En iyi optimize olmuş oyunu test ederek, AMD 4k için çok iyi demek yanlış.

OpenGL ve Vulkan Api'sini piyasada kullanıp başka popüler olan AAA oyunu ne var ? Kaç tane var ?

4K'da alınan 75 FPS, Vulkan apisi ile oyunculara sunulurken, 4K'da DirectX11 ve DirectX12'de alınabilecek FPS oranları göreceli olarak 25-30 FPS'ye kadar inecektir.

Çıktığında zaten bu rakamları görmüş olacağız ki, siz videoda düzenleme yapmayıp, insanların aklında VEGA mimarisinin Vulkan ile aldığı performansı akıllara kazıtmış olacaksınız. Bu da beklentiyi yükseltip, AMD'nin alacağı normal DirectX11 -12 performansı için AMD yine beceremedi şekline dönüşerek bir markanın karalanmasını sağlayacak.

Tebrik ederim.

Karavanadan atmayalım. Raja Koduri öyle durumlar için zaten görüntü akışı azaldığında fark kapanıyor dedi. Ayrıca şöyle buluntular da var. Şimdi bile 2K'de fark az. 113/88 oluyor 67/55.
    [Kaynak]

• quote:

quote:

Tebrik ederim.

Karavanadan atmayalım. Raja Koduri öyle durumlar için zaten görüntü akışı azaldığında fark kapanıyor dedi. Ayrıca şöyle buluntular da var. Şimdi bile 2K'de fark az. 113/88 oluyor 67/55.
    [Kaynak]

Kaynak ile yazdıklarınız arasında ki alakayı kuramadım.

• quote:

quote:

quote:

Tebrik ederim.

[Kaynak]

Şöyle; siz küçülsün de cebime girsin diyorsunuz. Ben de halbuki öyle bir şey yok, performansı zaten en iyi kurgulanmış eser bu diyorum.
    AMD Ryzen işlemci ve Vega ekran kartıyla DOOM oynadıkAMD Ryzen işlemci ve Vega ekran kartıyla DOOM oynadıkAMD Ryzen işlemci ve Vega ekran kartıyla DOOM oynadık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 22 Ocak 2017; 15:32:8 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tebrik ederim.

[Kaynak]

Şöyle; siz küçülsün de cebime girsin diyorsunuz. Ben de halbuki öyle bir şey yok, performansı zaten en iyi kurgulanmış eser bu diyorum.
    AMD Ryzen işlemci ve Vega ekran kartıyla DOOM oynadıkAMD Ryzen işlemci ve Vega ekran kartıyla DOOM oynadıkAMD Ryzen işlemci ve Vega ekran kartıyla DOOM oynadık

yani, 75 FPS'den 25-30 FPS'ye düşmez demek istiyorsunuz öyle mi ?

öyle ise neden direkt söylemiyorsunuz, öyle değilse hala ne kasttetiğinizi anlamış değilim.

Ayrıca 25 -30 FPS ile kastım 4K çözünürlük performansı, gösterdiğiniz 1080p performansı.

Sizin de bildiğiniz gibi kaplama çözünürlüğü yükseldikçe işlenecek verilerin hızı ve işlem hacmi gpu'ların sıkıştırma oranı, bellekleri ve mimarisi ile alakalı oluyor.

4K'da vulkan ile alınan 75 FPS'lik performans, 4K'da test edilecek olan Witcher 3, GTA V gibi oyunlarda daha düşük performans vereceği api nedeniyle %90 gibi bir oranla isabetli bir yorum olur.

Belki DirectX12 destekli oyunlarda sahip olduğu yeni CU birimlerinin işlem performansı Vulkan api'si ile FPS anlamında yarışabilir ama DirectX11 temelli api'ye sahip bir oyunda Vulkan'ın verdiği performansa eş değer bir performans veremeyeceğini sizde bende çok iyi biliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 22 Ocak 2017; 15:36:42 >

• Knisath kullanıcısına yanıt
    Hocam, bir bakıma söylediklerinde geçerlilik var gibi gözüküyor çıkış noktana göre, ama esasen hattizatında bir tutarsızlık var. Niyesine gelirsek, Raja Amcamız çıkmış demiş, "4K için içerik oluşturulmaya başlanmadı hâlen" diye. Bir Witcher 3 için $250 milyon dolar bütçe konuyorsa ve bunların asıl çözünürlük hedefi FullHD ise, olmayacak sonuçlara varıyoruz demektir. O kadar, "Bu kartlardaki verialanı erişiminde bazı engeller neticesinde 4GB kartın sadece 2GB belleği 'anlık' erişime açık bulunuyor ve geliştiriciler çoktan bu gibi sorunların etrafından dolaşmaya alışmış haldeler," "yarın kısmi yerleşik bellek düzeneği için onları yönlendirdiğimizde eminiz bu gibi engelleri aşacağız" diyecek kadar kesin konuştuğunda o serinkanlı tavırları soğukkanlı bir ciddiyete bürünmüyor mu Rajacan'ın? Hâl böyleyken çıkıp, bunlar hiç olmuyormuş, bu meselelerde AMD armut topluyormuş gibi konuşuyorsun.
    Şimdi ben sana bunu taşıma suyla bulup getirmek zorunda mıyım? Değilim, bana sorarsan... eğer iddialı olacaksan içini sen doldur.
    AMD bugün her yaptığı şeyde geliştiricilerin bir şekilde kolunu bükebiliyorsa, onlar da oyun konsolları üzerinden tıpış tıpış yola geliyorsa birşeyler yoluna konuyor demektir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.