Şimdi Ara

AMD Ryzen 7-1800X hız aşırtma benchmark rekorunu kırdı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Linns Judy

quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Normal hali 1600 puan alır demiştim konum silinmişti.

Sonra oc ile 2000 i rahat geçer demiştim gülmüşlerdi.

Hatta şöyle muhabbetler vardı:

"1100 puanı görebilirse öp de başına koy"

"yav he he"

Teknoloji cahilleri kaynıyor piyasada. İşten anlayan az insan var. O yüzden bizde teknolojiyle ilgili habere çoğunluk karşı çıkıyorsa genelde tersi oluyor. O gülenlerin suratlarını şimdi görmek istedim :D Bende Win 10 la, win mobile ile, ps4 ile, xbox ile, win 8 ile vista ile ilgili neler söyledim, herkes karşı çıktı. Dediklerim bir bir çıktı. Konsolların durumu malum. O kadar geri kalmışlardı ki 2. versiyonları çıkartmak zorunda kaldılar. Önümüzdeki sene Ps5 söylentileri başladı bile. Win mobile piyasadan siliniyor. Bedava ve hatta zorla dağıtılmaya çalışan Win 10'un pazar piyasası malum.

Hocam konuyla alakasız ve affınıza sığınarak...

Daha önce yaptığınız ve haklı çıktığınız tespitleri milyonlarca insan yaptı.

"Herkes karşı çıktı" lafı sizin totonuzdan uydurmanız :)

Hatta bu ürünler çıkmadan bir iki yıl öncesinden bu yorumları yapan analistler vardı. Örneğin ps'te kullanılacak işlemci belli değilken bu yorumları yapan analistler vardı.

Bir örnek daha: Bir apple fanı windows mobile piyasaya damgasını vuracak demez ve tonlarca apple fanı var. Aynı şekilde bir android fanı da bu şekilde konuşmaz.

Yanlış anlamayın ama gören de orjinal bir tespit yaptığınızı zanneder :) Tek olduğunuz hissi de ayrı ilgilenilmesi gereken bir problem.

Bu tespitler ile teknoloji konusunda yetkin görüyorsanız kendinizi, çok üzücü gerçekten.

Aklıma nedensizce şu linkte filmin altına yazılmış, yorum geldi :)

http://www.filmifullizle.org/tum-sirlarin-sahibi-kiz-the-girl-with-all-the-gifts-2016-turkce-dublaj-izle.html

Sizin için yorumu alıntılayayım;

quote:

Yaşım 33 yüzlerce film izledim ve bir filmin daha 10. sn yesinde anlarım nasıl olduğunu filmin 23. dk sındayım film muhteşem kesinlikle izleyin arkadaşlar

quote:

Embesil bir de 33 yaşına kadar yüzlerce film izlemeyi bir halt sanmış, kendini otorite olarak görmüş.
    En dandik bir film eleştirmeni bile yıllık 600 film izliyor. 10. saniyeden filmi anladığını sanması ise dünyada nadir görülen bir aptallık.

Lütfen üzerinize alınmayın. Fikir vermesi açısından yazdım :)

Gece gece güldüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

o denli teknik ayrıntısını takip etmemiştim ama yüzeyin yalıtım için kaplanıp termal macun ile desteklendiğini düşünsenize...

amd nin kaçırdığı gibi tuttuğu balıklarda büyük oluyor...

Şu zenden biraz kazansınlar da yatırım yapsın firma...

rev 2 ile sırf destek için bi tane cpu da ben yakarım...

ihs plakasını sökmüş biri altın kaplaması var sanırım az miktarda birde çitin elektronik devreleri silikon ile yalıtılmış galiba
    adamlar kendileri yapmış zaten o kısmını :)
    çıksın bi piyasası sakinlesinde bende gözüme kestirdim bi CPU

https://www.pcper.com/files/news/2017-03-01/Delidded%20Ryzen%207%201700%20Die.JPG

• Linns Judy L kullanıcısına yanıt
    Siz daha önce benim ya da benim cevap yazdığım kişinin savlarına karşı çıkanlardan mıydınız bilmiyorum :D Ben sadece bu forum için konuşmuyorum. Win 10 ile çoğunluğun karşı çıktığı bir çok alanda saatlerce yazışmak durumunda defalarca kaldım. Evet çoğunluk Win10'un çok iyi olduğunu düşünüyordu. Hatta ne yorumlarla karşılaştığıma inanamazsınız. Win 10 sayesinde ses kalitesi bile artmış. Neden millet Win 10'a karşı çıkmak istermiş anlamıyormuş. Yani bu kafada insanlar falan savunuyordu. Diğer konularda da çoğunluk kelimesine takıldıysanız şayet takılmayın. Bazı forumlarda çoğunluk bazı konularda büyük bir oran diğer tarafı savunuyor. Bu da gayet doğal bir durum. Bu son windows mobile konusunda burada bile win mobile i savunanlar vardı. Hatta orada bile bir yazar daha önce Win mobile ile ilgili düşüncelerini yazınca bir ton insan karşı çıkmış. Yani bu çok karşılaşılan bir durum. Ne kadar saçma da olsa, ölü doğan sistemlerin bile aşırı savunucuları olabiliyor.

Ps analizcilerinden bahsetmiyorum. Benim savunduğum şeylerin de orjinal tespitler olduğunu zaten savunmuyorum. Zaten trajik olan da bu. Konsolların pc karşısında ne kadar geri kaldığı, oyun sektörünün gelişimini de durdurduğu, pc toplamayı şayet bilirseniz öyle milletin korktuğu gibi araba fiyatlarına gelmediği. Aslında konsoldan çok ta masraflı olmadığı bilinen gerçekler doğru. Windows'un saçmalıkları, bedava vermesine dayatmasına rağmen pazar piyasası malum. Evet açık ve net bir şekilde başarısız oldu. Ama ben bir ton Win 10 fanıyla karşılaştım, hayır en iyi işletim sistemi diyor. Buyrun gelin siz açıklayın.

Bunları savunduğum bir çok alanda tek kaldım. Benimle aynı düşüncelerdeyseniz sizi de aramızda görmek isteriz. Orjinal olmadığımı anlayayım :P Zaten dünya geneli aynı sonuçlara varıyor, biz de bir değişiklik var diyordum.

Burada konu benim tek olmam, teknolojiden çok iyi anlamam, egomu tatmin etmem değil. Benim cevap yazdığım kişinin yazdıklarını da okudunuz mu? Ben dedim ki azınlığız.

Sabah sabah güldürdünüz, bir an bir ölümüne Wİn 10 fanının damarına bastım herhalde dedim :D Ya da arkadaşın bahsettiği onunla dalga geçen birisi herhalde dedim, onların yüzünü şimdi görmek isterdim deyince damarına bastım herhalde dedim :D Ama üzerinize alınmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 9 Mart 2017; 6:46:8 >

• Aynı hız aşırtma rekorunu forumda işlemciyi satın alan arkadaşlardan da bekliyoruz. Sahi onlar 4.2Ghz bile yapamamışlardı dimi
    1.550V'ta kullananı dahil bile etmiyorum tartışmaya
  • Nihai kullanıcının OC değerlerini dört gözle bekliyorum. Yakmazlarsa iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O frekans için voltaj çok fazla geliyor alışık olduğumuz yönden bakınca. Başarımı gerçekten çok iyi. Yani aldığı sonuçlar güzel lakin 8 çekirdek 16 izlek durumu ile durumu kurtarıyor. Zaten AMD'nin öncelikli adımlarından biri de çekirdek sayısını arttırma oldu bunca zamanda. Piyasaya renk geldi ve AMD geçen seferkinden çok daha iyi bir çıkış yaptı. Meyvelerini aldıkları bir mimari olacak satışlarla. Yalnız 1.9 ile bu frekansa ulaşması yine de pek uygun bir şey değil.

Sıradaki hamleleri umarım voltaj ve frekans kısmına yönelik olur. Bu durumda intel de yenilik yapmaya iyice itilmiş olur zira hala pek büyük yenilik yapacak bir firma gibi değil.

• Ben bu işten pek anlamam, tek bildiğim şey ghz dedikleri şey. şimdi birisi bana gzüzel güzel anlatabilir mi pentium 4'te de 3,2 ghz vardı. i7 de de 3.2 ghz var bu iki 3.2 ghz arasındaki fark nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Siz daha önce benim ya da benim cevap yazdığım kişinin savlarına karşı çıkanlardan mıydınız bilmiyorum :D Ben sadece bu forum için konuşmuyorum. Win 10 ile çoğunluğun karşı çıktığı bir çok alanda saatlerce yazışmak durumunda defalarca kaldım. Evet çoğunluk Win10'un çok iyi olduğunu düşünüyordu. Hatta ne yorumlarla karşılaştığıma inanamazsınız. Win 10 sayesinde ses kalitesi bile artmış. Neden millet Win 10'a karşı çıkmak istermiş anlamıyormuş. Yani bu kafada insanlar falan savunuyordu. Diğer konularda da çoğunluk kelimesine takıldıysanız şayet takılmayın. Bazı forumlarda çoğunluk bazı konularda büyük bir oran diğer tarafı savunuyor. Bu da gayet doğal bir durum. Bu son windows mobile konusunda burada bile win mobile i savunanlar vardı. Hatta orada bile bir yazar daha önce Win mobile ile ilgili düşüncelerini yazınca bir ton insan karşı çıkmış. Yani bu çok karşılaşılan bir durum. Ne kadar saçma da olsa, ölü doğan sistemlerin bile aşırı savunucuları olabiliyor.

Ps analizcilerinden bahsetmiyorum. Benim savunduğum şeylerin de orjinal tespitler olduğunu zaten savunmuyorum. Zaten trajik olan da bu. Konsolların pc karşısında ne kadar geri kaldığı, oyun sektörünün gelişimini de durdurduğu, pc toplamayı şayet bilirseniz öyle milletin korktuğu gibi araba fiyatlarına gelmediği. Aslında konsoldan çok ta masraflı olmadığı bilinen gerçekler doğru. Windows'un saçmalıkları, bedava vermesine dayatmasına rağmen pazar piyasası malum. Evet açık ve net bir şekilde başarısız oldu. Ama ben bir ton Win 10 fanıyla karşılaştım, hayır en iyi işletim sistemi diyor. Buyrun gelin siz açıklayın.

Bunları savunduğum bir çok alanda tek kaldım. Benimle aynı düşüncelerdeyseniz sizi de aramızda görmek isteriz. Orjinal olmadığımı anlayayım :P Zaten dünya geneli aynı sonuçlara varıyor, biz de bir değişiklik var diyordum.

Burada konu benim tek olmam, teknolojiden çok iyi anlamam, egomu tatmin etmem değil. Benim cevap yazdığım kişinin yazdıklarını da okudunuz mu? Ben dedim ki azınlığız.

Sabah sabah güldürdünüz, bir an bir ölümüne Wİn 10 fanının damarına bastım herhalde dedim :D Ya da arkadaşın bahsettiği onunla dalga geçen birisi herhalde dedim, onların yüzünü şimdi görmek isterdim deyince damarına bastım herhalde dedim :D Ama üzerinize alınmayın.

Hocam ne sizi tanırım, ne damarına bastıklarınızı tanırım, ne de damarına bastıklarınızdanım.

Sadece mesaj komik geldi :) Trollüyorsunuz sandım.

• harika haber. bugüne kadar amd hiç kullanmadım. hep intel kullandım, sanırım yine intelden devam ederim. ancak amd nin bu kadar güçlü gelmesi harika oldu. rekabet her zaman son kullanıcı avantajına olur. intel tek tabanca olsaydı istediği gibi oynardı kullanıcıyla.. amd ye bravo...inşallah böyle devam ederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgirgin

Ben bu işten pek anlamam, tek bildiğim şey ghz dedikleri şey. şimdi birisi bana gzüzel güzel anlatabilir mi pentium 4'te de 3,2 ghz vardı. i7 de de 3.2 ghz var bu iki 3.2 ghz arasındaki fark nedir ?

Mimari.

Şuna benziyor Renault Toros 4 teker, Honda Civic'te 4 teker, Audi A4 Sedan da 4 teker, Porche 911'de 4 teker. Aralarında ki fark nedir ?

Bu araçların aralarındaki fark ne ise, işlemcilerin frekansları arasındaki fark o oluyor.
  • Yürü be amd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

o denli teknik ayrıntısını takip etmemiştim ama yüzeyin yalıtım için kaplanıp termal macun ile desteklendiğini düşünsenize...

başkanhttps://www.youtube.com/watch?v=wz_-Q5QzRqg bu video da Delidding işlemi yapılmış ve sağlam çıkan bir ryzen 1800x işlemciye sıvı metal macun ile direk cpu soğutucu montajı yapılıyor çekirdekler üzerine aradaki ısı farkı 1 derece bile zor oynuyor yani işlemcinin thermal tasarımı gayet iyi

• wolwes kullanıcısına yanıt
    Macunsuz mu bunlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jem991

quote:

başkanhttps://www.youtube.com/watch?v=wz_-Q5QzRqg bu video da Delidding işlemi yapılmış ve sağlam çıkan bir ryzen 1800x işlemciye sıvı metal macun ile direk cpu soğutucu montajı yapılıyor çekirdekler üzerine aradaki ısı farkı 1 derece bile zor oynuyor yani işlemcinin thermal tasarımı gayet iyi

Alırım bi ryzen...

Yüzümüzü kara çıkarmadığı için amd ye koca bi alkış...

Şimdi top intel de..

Ben bu dersten sonra intel den yemek yapabilen işlemci bekliyorum...

Yada pinleri ile ok atsın...

velhasıl rekabet iyidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Amd sayesinde Pc teknolojisinde yeni yeni şeyler görüyoruz ama doğru düzgün kar edemedi bu firma. En basit Mantle geliştirdi adamlar bu sayede Microsofr Dx 12'yi çıkartıp oyunlarda çoklu çekirdek kullanımının önü açıldı.

Mantle bitmedi,Vulkan olarak devam ediyor.

Doom 2016'nın kullandıği apilardan biri.

Vulkan Windows 10,8,7,Linux,Android(7.0 ve ustu,OpenGL tamamen terkediliyor),Nintendo Switch uzerinde kullaniliyor.

Gelecegin api'i bu olacak,ortak api.Dx12 ile Windows 10 a hapsetmeye calisan Ms'ye inat.

• Ben de yeni bi rekor sandım meğerse geçenlerde wccftech'de okumuştum.Donanımhaber baya geç veriyor haberleri.Ayrıca birçoğunu da es geçiyor.
    Apple'ın Android'in Samsung vs.nin bit kadar küçük hareketlerinin haberini yapacağınıza donanımların da haberini yapın. Adınıza yakışsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Amd sayesinde Pc teknolojisinde yeni yeni şeyler görüyoruz ama doğru düzgün kar edemedi bu firma. En basit Mantle geliştirdi adamlar bu sayede Microsofr Dx 12'yi çıkartıp oyunlarda çoklu çekirdek kullanımının önü açıldı.

Mantle bitmedi,Vulkan olarak devam ediyor.

Doom 2016'nın kullandıği apilardan biri.

Vulkan Windows 10,8,7,Linux,Android(7.0 ve ustu,OpenGL tamamen terkediliyor),Nintendo Switch uzerinde kullaniliyor.

Gelecegin api'i bu olacak,ortak api.Dx12 ile Windows 10 a hapsetmeye calisan Ms'ye inat.

Biliyorum daha önce yazdığım yorumlarımda belirtmiştim zaten.

• Doğrudur,onlara bakmadım.Bu mesajdan "Mantle bitti,görevini icra etti ve kayboldu." anlamı çıkarttığım için yazdım.
  • Alkan1905 A kullanıcısına yanıt
    Evet macun yok lehim var ihs ye lehimlenmiş çekirdekler bu yüzden çekirdekte açıga çıkan sıcaklık dogrudan sogutucunun bakır bloguna iletilip işlemci çekirdeginden uzaklaştırılabiliyor 1.98 wattlarda işlemcinin kömür olmaması bundan dolayı sanırım. rica etsem biri 7700k ya 1.90 watt güç verip yüke sokabilir mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 9 Mart 2017; 18:55:11 >
  • AMD tokatlıyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.