Şimdi Ara

Amd ryzen 5 G mi X mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartım olmayacak. En fazla Ps, Topaz türü fotoğraf işleme programları kullanacağım. Belki biraz da giriş seviyesi oyunlar falan.

Sizce hangisi benim için doğrusu olur?

• X'lerde dahili grafik yokki. Mecbur G alacaksın.

• OptikForm kullanıcısına yanıt

Yani X ler ile bu programlarda sıkıntı mı yaşarım ?

• X serisinde bilgisayarı hiç kullanamazsın ekran kartın olmadan. G serilerinde ise bilgisayarı normal olarak kullanırsın ancak bahsettiğin programlar ekran kartı gücüne ihtiyaç duyoyrsa sıkıntı yaşarsın.

Edit: Tabi 5000 serisinden bahsettiğimizi varsayıyorum, 7000 serisinde X modellerini ekran kartsız kullanabiliyor olman lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcskn -- 14 Kasım 2023; 19:27:37 >
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt

Bu iyi haber o zaman.

Evet 5000 serisi düşünüyordum ama eğer 7000 X modellerini ekran kartsız kullanabileceksem onu düşünürüm. Ama bu kesin bilgi mi?

• ceremo C kullanıcısına yanıt
    F serisi hariç evet ama am5 anakart ve ddr5 ram gerekiyor, maliyet yükselecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Evet olmadı o zaman :((

Yine 5600 G ye döneceğiz..

Teşekkür ediyorum.

• Niye x kullanmak istediğini anlamadım ama illada x yazacak diyorsan ve görüntü almak istiyorsan x'den sonra 3d de yazması gerekiyor.

AMD Ryzen 7 7800X3D

AMD Ryzen 9 7900X3D

AMD Ryzen 9 7950X3D

Bu işlemciler hem x hem görüntü verir.

7000 serisinin hepsinde(f hariç) entegre gpu var hocam, 3d ile alakalı bir durum yok.

Biliyorum ama konuyu açan arkadaş x yada g arasında kaldı ya hani. Ben de hem x hem görüntü verecek olanları yazdım.

Hocam normal x serisi de görüntü veriyor zaten 7000 lerde, 3d nin arkadaşın istedikleriyle bir bağı yok.

• Arkadaşlar hepinize de çok teşekkür ediyorum. Ben maliyet artışını düşünmemiştim. X serisi güçlü diye okumuştum onun için sormuştum. Gerekli bilgiyi edindim, tekrar teşekkür ediyorum. 🙏🙏

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.