Şimdi Ara

AMD Radeon RX 5700 serisi hakkında her şey! | AMD'de 7 yıl sonra yeni dönem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
1.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    144Hz monitör ile free/G-sync kullanmanızı öneririm yoksa olduğundan daha düşük fps hissedersiniz

• amd'nin drop olayı hep çok olmuştur.
    AMD Radeon RX 5700 serisi hakkında her şey! | AMD'de 7 yıl sonra yeni dönem
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Fiyat en etkili nokta. Amd tepkilere göre fiyatı düşürür diye tahmin ediyorum. Bende Freesync Monitor aldığım için Mecbur Amd alacağım. Ya fiyat düşecek yada temiz ikinci el Vega 64 320€ rahatlıkla alınıyor. Amd karlılığı artırmaya çalışabilir ama bu özellikler 2070 den biraz daha hızlı olsa bile, Rxt in olmaması nedeniyle en azından 75-100 Dolar ucuza olmalıydı. Dediğim gibi Yeterince tepki gelirse fiyatı aşağı çekerler. Amd yi seviyorum ama F/P den dolayı idi. Marka sevgisi uğruna 350 edecek şeye 450 vermem.. Beklemek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vega 56 ya 64 biosu flashlama muhabbeti bu kartta da olur mu dersiniz?

5700 e XT biosu atmayı denerler herhalde.

• AMD nin gelmiş geçmiş en iyi kartı istediğin gibi kişiselleştirip performansını uçurabildiğin ve 2000 TL bandında bulabileceğin VEGA 56'dır net.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

İşlemci tarafındaki güç verimliliğinin esamesi okunmuyor bu tarafta. Yeni mimari diyorsun 7nm'ye geçiyorsun 225W nedir ya? Bir de bunun sonraki nesilleri olacak, saat hızlarını artırıp yeni kart diye satacaklar 300W olur herhalde
    Edit:
    Rakip olarak belirlenen kart rtx 2070 ve bu kart 12nm. Yoksa rtx 2080ti'den iyi bir kart olsaydı 225W olması eleştirilemezdi.
    Rx 5950xt gelecek 2080ti ayarında ama nasıl gelecek? 3x8 pin ve 110 derece sıcaklıkla 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi nasıl sıktıysan kart eğilmiş, inceltilmiş aliminyum kullanılmış herhalde kasada :)

• VEGA 56 UV ile 170W'lara düşürülebilen HBM bellekli, 100 dolar da daha ucuz gibi. Saçmalık olmuş, bu kadar tatava koparıldıktan sonra bu mu yani?

• NAVİ ailesinin orta sınıf performans kartı olacağını defalarca yazdım internette ve burada saçmasapan iddialar olmasına rağmen sonuçta doğru çıktı. Ama, HBM'den vazgeçilmesi ve DDR6 kullanılması vs. bu kadar beklemiyordum doğrusu. Şimdi AMD Vega sürücüleri ile oynayarak bu kartı öne çıkarmaya çalışır. Ayrıca yapılan testlere de inanmıyorum AMD tarafından, bağımsız testleri görmek lazım. VEGA serisi çıktıktan 1 sene sonra adam oldu, GTX1070ti seviyesine çıktı, daha düşük bant genişliği ile, speclere bakıldığında RTX2070 performansı beklemek bence garip. Bu rakamlar inandırıcı değil.

• blackzeros B kullanıcısına yanıt
    ama değil kardeşim, teknoloji küçüldükçe maliyet artar. 250mm2 alana 12nm ve 7nm teknolojisi fiyat farkı tahmin ettiğinden fazla. 7nm elbette daha pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: Feyya

ama değil kardeşim, teknoloji küçüldükçe maliyet artar. 250mm2 alana 12nm ve 7nm teknolojisi fiyat farkı tahmin ettiğinden fazla. 7nm elbette daha pahalı
    2 kati maliyeti olmali ki benzer miktara gelsin, o kadar fiyat farki olduğunu sanmiyorum zaten amd de 50 dolar fiyat indirdi.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.