Şimdi Ara

AMD Radeon Fury X video inceleme: 'AMD yeniden liderlik yarışında, detaylar videomuzda!' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
2.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deathness666

Demek istediğim, eğer nvidia bu hbm belleklerini kullanacak olsaydı daha verimli kullanırdı. En azından GPU tarafından hakkını vermeye çalışırdı. O yüzden bekletiyor, gpu mimarisi, nanometresi vesaire hazır olduğunda pascallerde görürüz diye düşünüyorum.

yenilik konusunda nvidia sadece yazılım ve mimari olarak kepler maxwell vs şeklinde karta yenilik katacak çok yenilikleri genelde amd ilk yapar nvidia daha sonradan kullanır bu durum ddr5 bellekler vs olsun shader ünitelerinin artık daha güncellenmesi olsun nm teknolojisinde aynı durum geçerli
    ama yazılım ve pazarlama olsun nvidia daha başarılı yapıyor

• AMD taraftarı olarak, ilk ön tanıtım yazısında, sosyal medyada haberlerinde o kadar met edildi diye çok fazla beklenti içerisine girmiştim ancak sonuç fazlaca hayal kırıklığı.. 5.dk den sonra ilerlete ilerlete göz gezdirip kapadım

• izlemeyen varsa bu paraya bunu alacaginiza 980 ti alin diyorlar kisaca ama duz fury cikmadan bence bir sey almayin fiyati daha iyi olacaktir ve fury x ile arasinda neredeyse hic hiz farki olmadigini gorecegiz.
  • Oh be son günlerde Dh gene kendini buldu,videoların yenilerini merakla bekliyoruz.
    Şu Zen çıksada hem soket hem işlemci incelemesi yapsanız bi görsek,ilk kez apu ve fx işlemciler için aynı soket kullanılacak nasıl kotaracaklar merakla bekliyorum.
  • fury x vatanbilgisayar.com da 2200 tl 980 ti ise 2600 ve üzeri zaten ucuz ben olsam yeni kart aalcak biri tercih sebebi olurdu benim iç.in

• pascal'i bekleyin bu kartlara bu paralar verilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhuncoskun

Süper olan inceleme. Kart hoşuma gitmedi. Ram'leri devrim niteliğinde değil. 2 yaşında Bebek'te oynadığı küpleri dağınık oynamıyor, üst üste koyuyor.

Hbm bellekleri küplerle karşılaştırdıya adam Bizim ülkede teknoloji yaklaşım böyle işte ne gerek var yeni birşey üretmeye boşver O teknolojiyi Türkiye'de değil üretecek ne olduğunu bilen şirkette yok üniversitede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WHITE_Wolf -- 25 Haziran 2015; 13:25:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemci anakart ram hepsi çoşmuş durumda, ekran kartıları yerinde sayıyırordu yeni teknolojilere bu tarafta iyi oldu.

• Furmark testindeki maksimum GPU sıcaklığı farkı çok dramatik. AMD:54 derece, Nvidia:85 derece. İnanılmaz.

• kart kötü falan değil. sadece performansına göre fiyatı yüksek. şu an abd'de 549 dolara satılıyor. 399 dolara indirsinler, peynir ekmek gibi satarlar.

• AMD Fury ile bekleneni verebilseydi NVİDİA nın paskal ı çok iyi olabilirdi ancak rakibinde 980 ti ı geçemeyen bi kart varken nvidia bir anda pazara çok kaliteli bir kart sürmez sürerse eski mimari kartların büyük çoğunluğu satılmaz.Pascalın yüksek fiyattan girmesi lazım ya da eski kartlarda fiyat indirimine gidilmesi lazım

• eğer iyi bir donanımı çok iyi bir yazılım ile destekleyemez iseniz yolda kalırsınız. AMD'yi yine yenilikçi tasarımından dolayı tebrik ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SentnieL

quote:

Süper olan inceleme. Kart hoşuma gitmedi. Ram'leri devrim niteliğinde değil. 2 yaşında Bebek'te oynadığı küpleri dağınık oynamıyor, üst üste koyuyor.

Hbm bellekleri küplerle karşılaştırdıya adam Bizim ülkede teknoloji yaklaşım böyle işte ne gerek var yeni birşey üretmeye boşver O teknolojiyi Türkiye'de değil üretecek ne olduğunu bilen şirkette yok üniversitede

2000 tl üzeri para verecek olan performans istiyor, istediği kadar üst üste yapsın, isterse 8192 bit olsun farketmez.
    Amd üst üste yan yana ekliyor, nvidia kafayı kullanıyor. Nvidia'cı değilim yanlış anlama; Nvidia da oyun yapanları satın alıp kendine yazdırıyor ve driver ile kartları OC yapıyor.
    Sıkıyorsa ram'leri toptan işlemcinin içine gömsünler o zaman teknolojiyi geliştirmişler derim. Arkadaşlar sadece sohbet ediyoruz, tartışma veya çekişme değil .

• quote:

Orijinalden alıntı: brshr

Furmark testindeki maksimum GPU sıcaklığı farkı çok dramatik. AMD:54 derece, Nvidia:85 derece. İnanılmaz.

AMD'de su soğutma olduğunun farkındasındır umarım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SentnieL

quote:

2000 tl üzeri para verecek olan performans istiyor, istediği kadar üst üste yapsın, isterse 8192 bit olsun farketmez.
    Amd üst üste yan yana ekliyor, nvidia kafayı kullanıyor. Nvidia'cı değilim yanlış anlama; Nvidia da oyun yapanları satın alıp kendine yazdırıyor ve driver ile kartları OC yapıyor.
    Sıkıyorsa ram'leri toptan işlemcinin içine gömsünler o zaman teknolojiyi geliştirmişler derim. Arkadaşlar sadece sohbet ediyoruz, tartışma veya çekişme değil .

Bende amd yi değil zaten hbm bellek teknolojisini savundum Bu teknoloji daha önceden vardıda kullanılmıyor değil Yeni bulunan bir teknoloji samsung un 3d nand teknolojisinin ardından ikinci 3d dizilim önemli bir mihenk taşı gpular için zira Nvidia da bu teknolojiye geçecek 2016 da pascal mimarisi ile Bu kartın geride kalmasının sebebi hbm belleklerin eski nesil diye tabir edebileceğimiz fiji xt gpusuyla kullanılması yoksa hbm bellekler yakında standart olacak zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: ounomaus

quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

Demek istediğim, eğer nvidia bu hbm belleklerini kullanacak olsaydı daha verimli kullanırdı. En azından GPU tarafından hakkını vermeye çalışırdı. O yüzden bekletiyor, gpu mimarisi, nanometresi vesaire hazır olduğunda pascallerde görürüz diye düşünüyorum.

yenilik konusunda nvidia sadece yazılım ve mimari olarak kepler maxwell vs şeklinde karta yenilik katacak çok yenilikleri genelde amd ilk yapar nvidia daha sonradan kullanır bu durum ddr5 bellekler vs olsun shader ünitelerinin artık daha güncellenmesi olsun nm teknolojisinde aynı durum geçerli
    ama yazılım ve pazarlama olsun nvidia daha başarılı yapıyor

aynen katılıyorum...

İlk gddr5 Ati ile geldi

ilk 40 nm ve hava soğutma 1 ghz bariyeri ati ile (hd4770) geldi.

Ama nvidia her daim bunu alıp, lehine çevirmesini bildi.

Erkekse ATI de boşta fanları kapatacak kadar az güç çeken-az ısınan kartlar tasarlasın aynı perfonmansa

Veya FURY' i hava soğutma ile soğutsun.

Yeni Ram teknolojisi süper gibi ama acaba reballing-reflow işlemi rafa mı kalkacak?

• Ben de 28nm nin artık fazlası ile eskidiğini düşünüyorum. ilk örneklerin çıkışı 2011 de. O zaman çıkan 7970 ler bugün çıkan kartlara bile kafa tutmaya devam ediyor ve işin içine 4k falan girmediği sürece bugün hala birçok oyunu yüksek detayda oynatabiliyor. Bende de şu an 7850 var. Biraz da oc ile GTA V de falan gayet iş görüyor .
  • Arkdaş sonunda donanımhaber donanımhaber olmaya başladı. Bıktık telefon incelemelerinden

• Bide niye bir sürü güncel hızlı bellek teknolojileri varken,anakartlar nİye hala ddr4 gibİ yavaş bi çözümle geçİştİrİlİyo,hayır zaten işlemcilere yenİ bellek kontrolcüsü entegre edİliyo,anakartlarda değişiyo niye bu ddrde kalınıyor;anlaşmalarımı var intelİn,amdnİn?
  • Msı bellek saat hızını 1000 mhz ye çıkarmış ve güç tüketimi 350w olarak belirlemiş
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.