Şimdi Ara

AMD'nin yeni işlemcileri FX-4170 ve FX-6200 fiyatlandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
6.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Benim anlamadigim uretilen (windows isletim sistemi uzerinde) software lerin %99 u(oyunlar haric) 32 vya 64 bit tek cpu uzerinde calisiyor fakat testlerde islemcinin genel performasina(tum cpu bakiliyor, kullanamadigimiz performansin ne geregi var. Sanki dunya da degilde mars da yasiyoruz. Ayni anda cpu sayisi kadar software calistiramanin bir anlami olmadigina gore bu cpu larin bize ne faydasi var anlamiyorum.AMD ni 3.7 Ghz lik tek cpu lu islemcileri cok iyi performansla yirlardir kullaniyorum. Yakin zamana Intel i7-2600 ve i7-960 aldim RAM hizlarinda dolayi yogun Ram kullanan uygulamalarda birazcik iyi o kadar.! Belki de bu yeni islemciler cok iyide ben kullanamiyorum??Saygilar,Adem YAGBASANLAR

Vallaha arkadaş hepsini kullanımıyorum diyorsun ama benim makinede 6 çekirdekli 2 tane xeon işlemci var toplamda 12 çekirdek ve ben bu çekirdeklerin hepsini tek bir programda kullanıyorum hepsi yüzde yüz çalıştığı halde çıkışlarımı olakadar yavaş alıyorum ki 1 hafta bazen ise 1 ay 3 ay beklemek zorunda kalıyorum 3D max kve ya grafik işleriyle uğraşanlara sor birde bu olayı bize göre halan okadar yavaşki sistemler istediğimiz görüntü almak için 20 güçlü power makinaları bbirbirine bağlayıp o şekilde çıkışlar.... almaya çalıştığımızda birşeyler çıkıyor yok sa bekle 1 2 yıl iş çıksın...:)))) Yorumlar sizin..Bu arada amd yi birkere kullandım Dahada kullanmam...Normal Hd mkv filmini bile oynatamamıştım Bbenden bukadar

• quote:

Orijinalden alıntı: em007re

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Benim anlamadigim uretilen (windows isletim sistemi uzerinde) software lerin %99 u(oyunlar haric) 32 vya 64 bit tek cpu uzerinde calisiyor fakat testlerde islemcinin genel performasina(tum cpu bakiliyor, kullanamadigimiz performansin ne geregi var. Sanki dunya da degilde mars da yasiyoruz. Ayni anda cpu sayisi kadar software calistiramanin bir anlami olmadigina gore bu cpu larin bize ne faydasi var anlamiyorum.AMD ni 3.7 Ghz lik tek cpu lu islemcileri cok iyi performansla yirlardir kullaniyorum. Yakin zamana Intel i7-2600 ve i7-960 aldim RAM hizlarinda dolayi yogun Ram kullanan uygulamalarda birazcik iyi o kadar.! Belki de bu yeni islemciler cok iyide ben kullanamiyorum??Saygilar,Adem YAGBASANLAR

Vallaha arkadaş hepsini kullanımıyorum diyorsun ama benim makinede 6 çekirdekli 2 tane xeon işlemci var toplamda 12 çekirdek ve ben bu çekirdeklerin hepsini tek bir programda kullanıyorum hepsi yüzde yüz çalıştığı halde çıkışlarımı olakadar yavaş alıyorum ki 1 hafta bazen ise 1 ay 3 ay beklemek zorunda kalıyorum 3D max kve ya grafik işleriyle uğraşanlara sor birde bu olayı bize göre halan okadar yavaşki sistemler istediğimiz görüntü almak için 20 güçlü power makinaları bbirbirine bağlayıp o şekilde çıkışlar.... almaya çalıştığımızda birşeyler çıkıyor yok sa bekle 1 2 yıl iş çıksın...:)))) Yorumlar sizin..Bu arada amd yi birkere kullandım Dahada kullanmam...Normal Hd mkv filmini bile oynatamamıştım Bbenden bukadar

arkadşım senin işin profesyonel işler için .opteron sistemli serverlada aynı işi yaparsın o bakımdan düşüneceksen zamanında ben eski parayla 1.5 trilyonluk ihale için fiyat aratırması yaptığımda amd opteronların da hiç hafife alınmayacak sistemleri vardı.yani home kullanıcı için ucuz yollu amd işlemciler hertürlü işini görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fx 4170 test sonuçları linkteki gibidir intelin 3770 işlemcisi ile kapışıyor ve çoğu alanda kafa kafaya denebilir fakat sürücü olarak beta sürücülerin kullanılmış olması bana çok saçma geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

AMD frekansı artırarak yüksek performansa sahip olduğunu gösteriyor ve milleti kazıklıyor..

Sanki Intel Yapmıyor hayret bişeysiniz.

Sırf bir kaç Mhz fark var diye +50 / +100$ fark var intel işlemcilerde de
  • quote:

Orijinalden alıntı: lapry

quote:

Orijinalden alıntı: createemir

AMD frekansı artırarak yüksek performansa sahip olduğunu gösteriyor ve milleti kazıklıyor..

Sanki Intel Yapmıyor hayret bişeysiniz.

Sırf bir kaç Mhz fark var diye +50 / +100$ fark var intel işlemcilerde de

Ama yeni işlemcilerinde kendi sınıfındaki rakiplerine karşı en iyi performansları veriyor Intel.
  • paran varsa intel al,paran yoksa amd...

yine çıkarmış FX-4170 ve FX-6200 2 tane işlemci iyi fiyatlara alınır, ayağını yorganına göre uzatanlar alabilir.
  • fx işlemcileri şuan gördüm ve kanım kaynadım..ilk görüşte aşk galiba
  • Haber fx 4170 ve fx 6200 ile alakali ama fx 6100 ve fx 4100 un performans sonuçlarıyla daha piyasaya çıkmamış işlemcilere çamur atmışsiniz fanboyluk bu olsa gerek :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.