Şimdi Ara

AMD'nin pazara sunacağı Bulldozer FX işlemcileri ve saat hızları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
17.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fx 8150-fx 6100 - fx 4170 bu üç işlemciyi değerlendirmek lazım fiyata göre biri alınabilir
  • fx4170çok hoş duruyor fiyatıda çok makul olacaktır....
  • F/P a oynarsa gene amd Fx-8120 95w yi almamak elde değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haruncic3k -- 7 Eylül 2011; 13:52:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Standart 4.2GHz oldukça iyi bir değermiş..

3.6 Ghz olacak. Turbo ile çıktığı değer 4.2
  • amd ilk günkü performansı 2 sene sonra vermiyor. zamanla stabilite bozuluyor bide ısınma sorunları çıkıyor. t.macun fan değişsende pek farketmiyor. şimdi herkes eksi yağdıracak ama böyle.
    bide işlemcileri uzun ömürlü değil zamanında q9550 alan adama işlemci hala yeterli geliyor. bide ilk phenomları alanlara bakın işlemcileri neye yetiyor. ancak internet video eski oyunlar.
    buldozere gelirsek okadar iyi olsa amd bu kadar sessiz kalmazdı yine f/p olacak gibi. amd nin kaderimidir nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

amd ilk günkü performansı 2 sene sonra vermiyor. zamanla stabilite bozuluyor bide ısınma sorunları çıkıyor. t.macun fan değişsende pek farketmiyor. şimdi herkes eksi yağdıracak ama böyle. bide işlemcileri uzun ömürlü değil zamanında q9550 alan adama işlemci hala yeterli geliyor. bide ilk phenomları alanlara bakın işlemcileri neye yetiyor. ancak internet video eski oyunlar.buldozere gelirsek okadar iyi olsa amd bu kadar sessiz kalmazdı yine f/p olacak gibi. amd nin kaderimidir nedir.

Birincisi bu tarz yorumları login olup yaparsak, kim olduğumuz daha iyi anlaşılır. İkincisi böyle birşeyin teknik olarak mümkün olduğunu düşünmüyorum. Yani herhangi marka bir işlemcinin zamanla hesaplama yeteneğinde azalma olması pek olası görünmüyor. Sistem olarak bir yavaşlık olabiliyor ama o da işletim sisteminden kaynaklanıyor genellikle.

• dolar da düşerse tadından yenmez diyorum
  • Hani 8mb dı önbellek ne ara 2 katına çıktı

Bende merakla bekliyorum performansları ama demekki turbo filan 4.2 yada 4.0 civarlarına çıkarıyorlar cpu ları 2600k yı anca yakalıyor demekki , yada çok geçemiyor diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Hani 8mb dı önbellek ne ara 2 katına çıktı

Bende merakla bekliyorum performansları ama demekki turbo filan 4.2 yada 4.0 civarlarına çıkarıyorlar cpu ları 2600k yı anca yakalıyor demekki , yada çok geçemiyor diyelim.

Bu serideolduğugibi Birbirine eşit olur Renderda Alt seri i5-2500k orta i-2600k Ust serisi ise kral olur iş oyuna gelince Butun cpuları yaklaşık aynı gucu verrir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

amd ilk günkü performansı 2 sene sonra vermiyor. zamanla stabilite bozuluyor bide ısınma sorunları çıkıyor. t.macun fan değişsende pek farketmiyor. şimdi herkes eksi yağdıracak ama böyle.
    bide işlemcileri uzun ömürlü değil zamanında q9550 alan adama işlemci hala yeterli geliyor. bide ilk phenomları alanlara bakın işlemcileri neye yetiyor. ancak internet video eski oyunlar.
    buldozere gelirsek okadar iyi olsa amd bu kadar sessiz kalmazdı yine f/p olacak gibi. amd nin kaderimidir nedir.

3.5 yıl 4yı amd KUlandım 9550 65Nm 3yılda 2 derec oynadı otalmadeğeri Bir kere bile bozulmadı Bana X4 9550 Hala yeterli geliyoe eminmisin o.c yaprasam 6990 almadığım surece darboğaz yapmıor İlk phenomlar bana yetiyor Çok guzel işlemciler Sunuda unutmmamak gerek Phenomlar ilk 4çekirdekli işlemcilerdir

• fx4170 tuttum bu işlemciyi ,, biradere pc toplayacaktım bu işlemci için birazdaha bekliycem ..
  • İşlemcinin çıkış tarihi yine ertelenmiş.Bu sefer ekim ayına kaydırılmış.
    http://www.techpowerup.com/151709/AMD-Delays-FX-Series-Launch-to-October-Expands-First-Wave.html
    Şahsi fikrim fx4170 fp kralı olacağa benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

İşlemcinin çıkış tarihi yine ertelenmiş.Bu sefer ekim ayına kaydırılmış.
    http://www.techpowerup.com/151709/AMD-Delays-FX-Series-Launch-to-October-Expands-First-Wave.html
    Şahsi fikrim fx4170 fp kralı olacağa benziyor.

resmi açıklamaya göre eylül 19'da lansmanı yapılacaktı, tekrar resmi bir açıklama var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Menow

Önceden dedim, şimdide diyorum sonra da diyeceğim... AMDci biri olarak buldozer işlemciler ile Overclok yapmayı unutun diyorum size o kadar. Ve diyorum ki dua edelimde işlemcilerde standart hızlarında stabilite sorunları yaşamayalım... AMD Buldozeri en azından 1 defa istediği saat hızlarında çalıştıramadığı için çıkış tarihini ertelendi. Ve işlemcilerini revize etti, siz hala overclok düşünüyorsunuz...! Ben işlemcileri rekabet edebilmesi için normal saat hızlarının üstünde piyasaya çıkaracağı korkusundayım. Bunu INTELde AMDde zamanında yaptı ve bizler cayır cayır işlemcileri kullanmak durumunda kaldık. Şimdi neden yapmasınlar??? Ve AMDnin rekabet etme hırsı, edilen lafların altında kalmamaya çalışması tamda bu durumu otaya çıkarabilecek bir unsur. İşlemcilerle gelen stok soğutucularıda ayrıca merak ediyorum. Saat hızları sorunundan revizeye gitmiş işlemcinin 4 çekirdek ile 4.2 GHz de yük altındaki sıcaklığı tarafımca ayrıca merak konusu oluyor. Buldozer serilerini almak için kesinlikle çıkış tarihinden sonra 2-3 ay sonrasına kadar test sonuçları incelenmeli. Forumlarda insanların yorumları okunmalı. Ondan sonra bu işlemciler sorunsuz ise alınmalı. Bir AMD sever olarak bunu daha öncede yazdım şimdi gene yazıyorum lütfen dikkat edin! Bazı arkadaşlar çıkar çıkmaz 1 hafta sora alırız testler zaten hemen geliyor demiş. O Test edilen bir tane işlemci arkadaşlar. Son kullanıcıdan alınan bilgiler çok önemli. Yani en az 100-200 kullanıcının tecrübesi bize işlemciler hakkında sağlıklı bir fikir verecektir. Umarım buldozer çıktığında korkularımı yersiz kılar...

Ben işlemcilerin revize olmasının sebebi istedikleri performansı alamadıklarından diye biliyorum stabiliteden değil hatta daha yüksek saat hızlarına ihtiyaç duyduklarını söylemişlerdi bu cpularda bu yüzden revize edildi.
    Hemen bununla ilgili haberin linkinide vereyim:http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMD-Bulldozer-FX-islemcileri-icin-daha-yuksek-saat-hizlarina-ihtiyac-duyuyor.htm
    Ha sen demek istiyo olabilirsinki bu revizenin sonucunda işlemciler yükseltilmiş saat hızlarında stabil çalışmayabilir yada sıcaklık konusunda problem yaşayabilir. Bu elbetteki bir ihtimal ama daha önceden böyle yapılmış olması kesin aynı şey bi daha yaşanacak demek değildir tabiki ortada bir rekabet var ve olmasıda lazım ama ben amd nin sırf rekabet için ikinci kez böyle bişiy yapacağını düşünmüyorum tabiki burda bize de dua edelimde olmasın demekten başka bişiy demek düşmez ama bu cpuları revize etmişlerse ve de bu saat hızlarına çıkmışlarsa ona göre soğutucu değişikliği de yaptıklarını düşünmek istiyorum. Umarım kullanıcıların karşısına düşük vcore ve sıcaklıkta stabiliteyi yakalamış olarak çıkarlar.

• merakla bekliyoruz
  • Bulldozer ortalığı inletecek söyleleyim şimdiden
  • 4ghz leri tekrar gorduk hadi bakalim isinma problemini ne yaptiklarini merak ediyorum artik kasayi mini havuza yada buz dolu legene koyucaz
  • athlon ıı x4 640@3.00ghz i 4.20ghz de kullanıyorum sıkıntı yok :)stailize ısınma bzulma olmadı şimdiye kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

4ghz leri tekrar gorduk hadi bakalim isinma problemini ne yaptiklarini merak ediyorum artik kasayi mini havuza yada buz dolu legene koyucaz

Yanında sıvı azot vereceklermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

athlon ıı x4 640@3.00ghz i 4.20ghz de kullanıyorum sıkıntı yok :)stailize ısınma bzulma olmadı şimdiye kadar

Ben sahsen isinma olmadi olmaz lafini pek anlamadim oyle bir cihazi 1.2ghz ustunde calistirim isinma olmadigini soylemek garip... Bence bu cihazlarda da isinma olucak ama tehlike sinirlarinda olmaz o baska
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.