Şimdi Ara

AMD'nin çift çekirdekli Phenom II X2 550 BE işlemcisi 6.12GHz'e ulaştı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
10.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

Orijinalden alıntı: prescott2400

bugün intel işlemci kullanıcıları bile kullandıkları teknolojiyi AMD'ye borçlu.

eğer amd intel ile rekabet etmese yada rekabet edecek durumda olmasaydı şu an herkezin bilgisayarında pentium 4 olacaktı.

ve raflarda uçuk fiyatlara satılıyor olacaktı. intel teknoloji olarak bugün çook çook ileri seviyede bunu kabul ediyorum.

ama intel bu teknolojisini sadece köşeye sıkıştığı zaman piyasaya sürüyor.

bu nedenle intelin satış politikası değişene kadar AMD yi destekliyor ve ürünlerini alıyorum-aldırıyorum.

kullandıkları teknolojiyi AMD ye borçluysa neden AMD intele hala üst seviyede yetişemiyor?
    çok pahalı derssiniz ben 1,5 sene 280 tl ye aldığım işlemciyi günlük 3,4 ghz de kullanıyorum.2007 li yıllarda alanlar da vidleri daha düşük olduğu için günlük 3,6 ghz de kullanıyorlar neredeyse.çok abartıyorsunuz AMD yi kardeşim ya.gören de intellerin beş para etmediğin sanacak.
    2007 senesinde aldığım ve 205 tl veridğim e2160 ile G31 li anakartı günlük 3,0 ghz de STOK fan ile hala sorunsuz bir şekilde kullanıyorum...

amd teknolojisini dünyaya hayır niyetine sunuyor değil mi?
    2005li yıllardaki AMD işlemci fiyatlarını hatırlatmamı istermisin?hele o bin küsür dolara satılan FX li işlemcileri?

hayır şu an AMD intelden geri o yüzden de intelle uygun fiyat ile savaşıyor.
    2005-2006 yılarındada intel farkı kapatmaya çalıştı ve oldukça uygun fiyata core2 duolar oldu.Amd x2 serisiyle başa baş ve daha uygun fiyatlı.

nedir bu fanatikliğiniz anlamıyorum sanki AMD sana özel işlemci yapıyor.beğendiğini al kardeşim ne kasıyorsun.

yani burada diyorum ki sne bi işte isim yapmıssan ve rakipsizsen bazı konularda enayimisin de fiyatları indireceksin....
    almak isteyen alır bu kadar basit.
    Amd de ne zaman en üst düzeye çıkar o da kazık gibi satar işte bu kadar basit.

+1 arkadaşa katılıyorum. Bu fanatiklik nedir anlamıyorum. İsteyen istediği işlemciyi alır. Uzun yıllar amd kullanmıştım sırf değişiklik olsun diye bu sefer intel aldım bütçeme de uygundu. Tekrar pc değiştireceğim zaman gider amd alırım.

• 6.12GHz
  • Herkes Hava Soğutma ile 3.8 Ghz falan yapar diyor ama bu hava soğutma Cpu'nun Stok fanıylamı yoksa Extrem Hava soğutma çözümleriylemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nehalem

Herkes Hava Soğutma ile 3.8 Ghz falan yapar diyor ama bu hava soğutma Cpu'nun Stok fanıylamı yoksa Extrem Hava soğutma çözümleriylemi

Konunun açılış tarihi : 8 Temmuz 2009
  • Merak her tarihte meraktır. Açılış tarihinin pekte önemi yok bu soru karşısında bence.

Stok soğutma ile o kadar yapılamıyor diye biliyorum ben. Ama kullananlar cevaplasa daha sağlıklı bir cevap olur kanaatimce.
  • tebrikler hocam..
  • AMD Phenom II X2 550 AM3 3.1GHz 7MB Cache 45nm , ile 1600mhz ddr3 ram lar uyumlu calısır mı yoksa 1600mhz yı destekleyememe gibi bi sorun olur mu?
  • anakart destekliyorsa işlemciden yana bir sıkıntı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakhan

bidon bidon LN2 alayım hemen.

Sadece ölü işlemci bunlar. AMD çöpten çıkarıyor ve satıyor.

bunlardan halaaaa varmİ yaaa
  • AMD PHENOM II X4 945'i ekstra soğutma olmadan sadece çarpan hızını arttırarak 3.5 GHz'e çıkartsam ısınma sorunu olurmu normal kullanımda ve oyunda?
  • kurumuş boğazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

kurumuş boğazım...

Kardeş misafirliğe gelmişsin, 11 yıılık konuyu hortlatmışsın, ayıp oluyo ama  

• kurs@tz kullanıcısına yanıt

Hortlatmış ama eskiyi hatırladık. :) 6 Ghz işlemci çıkaramadılar gitti. 5'i bile ite kaka zorlayarak oc ile veriyor Intel, sonra ısıyla ayrı uğraş, güç tüketimi ayrı dert...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.