Şimdi Ara

AMD'nin Bulldozer ve Fusion LIano işlemcileri için ilk fiyat bilgileri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
25.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Uzun zaman önce söylemiştim , şimdi tekrar ediyim . AMD nin Buldozer i bana göre traktörden ibarettir . İntel 32Nm nin suyunu çıkardı , AMD halen nelerle uğraşıyor . Tarih bu konuda tekerrür etmez, AMD İnteli bir kez geçti , birdaha olmaz . Fiyat performans ( gönüllerin şampiyonluğu) bile olmaz bence artık ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pEgaTR

Uzun zaman önce söylemiştim , şimdi tekrar ediyim . AMD nin Buldozer i bana göre traktörden ibarettir . İntel 32Nm nin suyunu çıkardı , AMD halen nelerle uğraşıyor . Tarih bu konuda tekerrür etmez, AMD İnteli bir kez geçti , birdaha olmaz . Fiyat performans ( gönüllerin şampiyonluğu) bile olmaz bence artık ..

Amd belki geçer de intele bir facia daha gerek. İster misin ivy bridgeler de bozuk çıksın.
    Chipsetleri yada pinleri yada transistörleri vb
  • eğer dedikodulardaki muhtemel fiyatlar bunlar ise piyasaya sürüldükten sonra daha ucuz olacaktır çünkü basit bi kıyaslama yaparsak;

32nm ile üretilen 6 çekirdekli fx6110 un listede görünen 240 dolarlık fiyatı, 45nm ile üretilen x6 1100t nin 230-240 dolar civarındaki fiyatıyla neredeyse eşit. buradan şöyle bi sonuç çıkarabiliriz, 32nm teknoloji 45nm ye göre daha ucuz üretim anlamına geldiği için satış fiyatıda büyük ihtimalle bu listedekinden daha düşük olacaktır.

kanımca fx6110 un fiyatı 200 dolar civarında, fx8130un fiyatıda 280-290 dolar civarında olur
  • kışın karlar yağarken laptop bozuldu ve bende m.ustu sistem toplayayım dedim..baktım i7 diye bişi çıkmış,alayım lan dedim hazır peder bey başımızda sağlam bi makine toplayalım..derken amd bulldozer çıkaracak haberlerleri vs.. i7 de çok pahalıydı sonra fiyatı dustu intelin ama anakartlardaki sorunu hatırlarsınız..iyi dedim ne kaldı surda birde amd kullanalım fx8 bulldozer olsun anasını satiyim dedim,i7 ile kapısıyorsa neden olmasın;hatta 990x ile kafa kafaya ama daha ucuz bir sistem vs vs vs derken beklemekten agac olduk...smart phone ile net kullanmaktan imanım gevredi ben şimdi amd'ye sövmekte haksızmıyım!çıkar lan artık şu dozerinide alalım!!!

az daha oyalarsa hiç bakmayıp i7 2600k alıp yan gelicem,tamam bende orta direk biriyim f/p olarak amd hoştur ama beklemekten maymun olduk oda ayrı...intel amd kavgası bir yana 1 kere daha amd bulldozerin çıkış tarihiyle oynasın;müstehaktır gidip intele bayıla bayıla pesin vericem parayı o olucak

oh be rahatladım lan :)le net kullanmaktan imanım gevredi ben şimdi amd'ye sövmekte haksızmıyım!çıkar lan artık şu dozerinide alalım!!!

az daha oyalarsa hiç bakmayıp i7 2600k alıp yan gelicem,tamam bende orta direk biriyim f/p olarak amd hoştur ama beklemekten maymun olduk oda ayrı...intel amd kavgası bir yana 1 kere daha amd bulldozerin çıkış tarihiyle oynasın;müstehaktır gidip intele bayıla bayıla pesin vericem parayı o olucak

oh be rahatladım lan :)

• cem yılmaz'ın bir stan up sovunda karaborsa biletli dedigim bu iste dedigi bir her sozune gulen birileri vardı :))

benim yorum mesaji da ona donmus

telefondan uzzn yazinca sitem cok garip bir harmman yapmis ve mesaj corba ollmus..

ah ullan amd ahh

ne deyen bn sana !
  • quote:

Orijinalden alıntı: qazze

telefondan uzzn yazinca sitem cok garip bir harmman yapmis ve mesaj corba ollmus..

çıksın artık da , bencmark sonuçlarına göre gaza gelirsem belki bende alırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinpurcek -- 16 Temmuz 2011; 15:21:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

FX 8130P bekleyen biri olarak fiyatlandırma tam beklediğim gibi :D bizde %99.99 600TL üzeri olucaktır. Birde şu SSD'ler düzgün bir fiyatla gelse(Vertex3 120GB düşünüyordum Türkiye fiyatı saolsun vazgeçtim Corsair Force3 120GB bekliyorum)SSD'li 8130P'li ve güzel anakartlı bir sistem düşünüyorum :D (cila olsun diye HD6970 CF :D)

o kadar yüksek bir sistemle ne yapacaksınız acaba ? bence bu düzeceğiniz sistem biraz ego tatmini şimdi bir sürü şey sayarsınız yok onu ypacam bunu ypacam bu sistemin 4 te biri gücündeki sistem bile şuanki her oyun uygulama vb şeyleri kasmadan çok çok rahat bir şekilde yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight7Cydonia

quote:

FX 8130P bekleyen biri olarak fiyatlandırma tam beklediğim gibi :D bizde %99.99 600TL üzeri olucaktır. Birde şu SSD'ler düzgün bir fiyatla gelse(Vertex3 120GB düşünüyordum Türkiye fiyatı saolsun vazgeçtim Corsair Force3 120GB bekliyorum)SSD'li 8130P'li ve güzel anakartlı bir sistem düşünüyorum :D (cila olsun diye HD6970 CF :D)

o kadar yüksek bir sistemle ne yapacaksınız acaba ? bence bu düzeceğiniz sistem biraz ego tatmini şimdi bir sürü şey sayarsınız yok onu ypacam bunu ypacam bu sistemin 4 te biri gücündeki sistem bile şuanki her oyun uygulama vb şeyleri kasmadan çok çok rahat bir şekilde yapar

sen hiç after effects üzerinde 150 katmanla çalışırken render aldınmı ? bana şu an i5 2500k yetmiyor

• quote:

bekleyen tek sen değilsin :) 8150 modelinden bahsediliyor 8x4,2 Ghz ---Turbo Core 4,7Ghz . Ne kadar doğru bilemem ancak merakla bekliyorum . Çıktığı gün/hafta benim olacak xD
  • valla benim bekleyiş bitti :) 2600K ile keyfime bakıyorum :)
  • Amd Şu ana kadar en çok çekirdekli işlemcileri çıkarıyor ama İntel becermedi.Ben olsam İntele 760 tl vericeğime 500 tlye 8 çekirdekli işlemci alırım daha iyi vallaha
  • FX-8130P 125 TPD 320 $
    FX-8110 95 tpd 290 $
    Tabi Ülkemize hangisi gelicek belli değil.
    herseyi aynı baslıkta verilen tabloda.
    o.c için 95 watt olan hemde fiyatı 30 $ düşük olanı almak mantıklı degilmi, birde vergiler kdv filan birde ilk çıkısı . yani ulkemizde satıs fiyatı kaç olucak acaba,
    beklemeye degermi yoksa, 10 senedir amd ci olarak intel platformunamı geçmek lazım. hala kafamda aydınlanmadı bu konu.
    bu ıslemciler ulkemıze gelıp 500 tl fıyatla satılırsa ve performansı işallah gecer 2500k yı o zman almak düşünülebilir.
    neyse ben 2 ci elden anakart satım ilanımı kaldırayım en güzeli.
  • neden biz yokuz bu piyasada içimi en çok acıtan soru bu olmuştur sorunun cevabı zamanında ilk başta osmanlıda kırıldık heryerde bataklığa sürüklendik ilk borç alındı ardından devlet parçalandı ardından yenı bır rejımde daha yenı bır devlet kurmaya başladık savaş savaş ama savaşlar mütarekeler bitti 4 kadına 1 erkek dusuyordu kırıldık okuyan ınsanlarımız yok oldu oda yetmedi körü körüne gittik birbirimiz yedik elin oğlu mikro çip işlemci yapıyor piyasasını +
    - yönlerini değerlendırıyoruz göğsümüzü gere gere biz neden yokuz olamayız artık bitti iğneye kadar tırnak makasına kadar bağımlıyız atalarımızın şehitlerimizin mirasına sahip çıkamadık sadece tüketen çekirge sürüsü olduk amd intel yoluna devam eder bız alırız...
  • Fiyatlar beklendiği gibi geldi. Intel Vs. Amd kapışması testlerde belli olacak
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.