Şimdi Ara

AMD'nin Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemcileri Nisan ayında üretime giriyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
5.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • amd yeni çıkacak nesilinde de 3 kanal olmayacaksa amd ne zaman 3 kanala geçecek? merak ediyorum i7 980x 6 nın %90 perfonmansına kadar çıkamassa hiç şaşmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: fare903

amd yeni çıkacak nesilinde de 3 kanal olmayacaksa amd ne zaman 3 kanala geçecek? merak ediyorum i7 980x 6 nın %90 perfonmansına kadar çıkamassa hiç şaşmam

ne yapsınlar işte adamlar cahil düşünememişler cahilliklerine ver... hey Allahım ya.
  • heralde artık i7930-950 ye rakip geliyor
  • intelde bulldozere karşı birşeyler yapacaktır
    birde intel 2000'lerde soket yapacak deniyordu ne oldu o i9 için çıkacakmış, 1366'den çok daha iyi olacak deniyordu
  • Amd ve intel ortak soket geliştirse, yada anakart üreticileri her iki işlemci için de soket barındıran kartlar üretse acaba nasıl olurdu... bilmiyorum tarihte örnekleri var mıdır. ama kullanıcılar için harika olurdu.
  • Intel Ces 2011'de çıkartacak işlemcileri, 9 ocak gibi, 10 ocakta da ülkemizde olur, sanırım eksikleri çok az, anakartlarda boy boy görüyor, AMD'de nisanda üretime geçse ne zaman piyasaya sürülür Allah bilir, birde problem vs. gecikecek yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

Amd ve intel ortak soket geliştirse, yada anakart üreticileri her iki işlemci için de soket barındıran kartlar üretse acaba nasıl olurdu... bilmiyorum tarihte örnekleri var mıdır. ama kullanıcılar için harika olurdu.

ben söyliyim.. tarihte öyle bir örnek yok... olmaz da!! olsa iyi olurdu ama olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Amd ve intel ortak soket geliştirse, yada anakart üreticileri her iki işlemci için de soket barındıran kartlar üretse acaba nasıl olurdu... bilmiyorum tarihte örnekleri var mıdır. ama kullanıcılar için harika olurdu.

ben söyliyim.. tarihte öyle bir örnek yok... olmaz da!! olsa iyi olurdu ama olmaz..

Olmaz Olmaz demeyin.Neden olmasin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temren
    sözde bu sene gelecekti...

Hayır hiçbir zaman öyle bir şey denmedi.

Bu sene değil 2011 in başında gelecekti. Nisan da üretilecekmiş. Aman 32nm olsun da Nisan'da olsun.

AMD Nisan'da 32nm ile başlarsa iyi bir avantaj yakalar. Yıllardır Intel'in gerisinden geliyor. BEnce iyi bir haber.

Nisan'da çok geç değil. Umarım sarkma falan olmaz...
  • bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın

başka bir konuda amd nin bu yeni işlemci serilerinin i7 ye rakip olduğu yazıyordu yani bu durumda amd nin son teknolojisi intel 1 sene önceki işlemcilerine rakip olabiliyorsa intel yeni chipseti piyasaya sürünce amd ne yapacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulaire

bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın

başka bir konuda amd nin bu yeni işlemci serilerinin i7 ye rakip olduğu yazıyordu yani bu durumda amd nin son teknolojisi intel 1 sene önceki işlemcilerine rakip olabiliyorsa intel yeni chipseti piyasaya sürünce amd ne yapacak

kimse bulldozerin i7'ye rakip olduğunu söyleyemez.. yok öyle birşey... işlemciler hakkında performans olarak herhangi bir bilgi kırıntısı dahi yok.. o yüzden ne ne değildir bilinmiyor.. ancak işlemciler çıkınca öğrenicez.. kişisel fikrim öyle ahım şahım bir performans artışıyla gelmeyeceği.. ama buna yada şuna rakip olabilir denemez..
  • Kullanılan yeni teknolojilerle performans olarak iyi bir atak bekliyorum AMD'den büyük ihtimal bir çok i7 işlemciyi geride bırakacak hatta core i9'lara rakip olabilir özellikle AMD'nin çekirdek muhabbetini bırakıp modül kavramına geçmesi ne gibi yarar yada zarar getirecek görücez bulldozer 2 ile isede çıtayı iyice yükseltebilir.AMD bu seriye çok güveniyor ekran kartında nvidia'ya kök söktüren AMD işlemci tarafındada intele kök söktürürse şaşırmayın.
  • AMD'nin bir süredir devam eden F/P işlemci politikası değişti sanırım performans için yarışacaklar AMD'nin F/P politikası tamamen yeniden yapılanma sürecinde iken alınan geçici bir karardı özellikle fusion işlemcilerin kendi kulvarında rakipsiz olacağını düşünüyorum netbook ve notebook piyasasında ani yükseliş gösterebilir AMD.Bulldozer çıkınca sistemi yenilemeyi düşünüyordum ancak bulldozer 2'ninde çıkacağını öğrendiğimde bu işten vazgeçtim socket AM3+ boş muhabbet olucak bulldozer 2 için lga socket tasarımı kullanacakmış bence bu mimari anca o zaman oturur o zamana kadar x4 620'ye biraz overclock yaparak idare edicez artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:FreeMan:.
    S.bridge'lerin önceki i7'lerden max. %15-20 daha hızlı olacağı söyleniyordu. Bu mantıktan yola çıkarsak, eğer nehalem i7'lere bariz üstünlük kurarsa, S.bridge'lerin gerisinde kalmaz, kafa kafaya olabilir.

Ya şu senin mesaj var ya. Sürekli her okuduğumda southbridge lerin önceki i7lerden .... diye okuyorum.

Sonra kendi kendime "Southbridge miii ? Höö ?" falan diyorum ne alaka diyorum.

Sonra 1 saniye sonra hatırlayıp "Haa SandyBridge demişti bu arkadaş" diye aklıma geliyor. Sonra yine yine yine.

Allahaşkına şunu düzeltsene kardeşim ya. Sandy falan yaz. Sürekli okuyunca hep bir Deja vu yaşıyorum.

• Genemi anakart değiştiricez 939 daki muhabbet gene tekrarlıycak yani ,cpular bulunmıycak 2. eller karaborsa olcak yeter be yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murettep

amd kullanıcı dostudur bulldozerleri am3 lerde çalıştırır diye düşünüp zamanında am3 anakart aldım,ters köşeye yatırdı bizi bir daha amd nin ne işlemcisini ne ekran kartını hevesle almam.mümkünse hhiç almam...

Burada yine AMD ye çok fazla suç atamıyorum. Sonuçta yeni anakartlar eski işlemcileri çalıştırabilecekse, eski anakartların yeni işlemcileri çalıştıramaması olsa olsa Anakart üreticilerinin baskısı nedeniyle oluyordur. Eğer eski anakartlarda da çalışacak olsaydı dediğiniz gibi AM3 anakart sahipleri sadece işlemci değiştirerek bu yeni platforma geçebileceklerdi ve buda anakart üreticilerinin işine gelmezdi. Sonuçta AMD işlemcisini her türlü satabilir. Performans ihtiyacı olan birkaç yüz mhz için bile işlemci değiştiriyor ama ha diyince anakart değiştirilmiyor. E yeni işlemci için yeni anakart şartını olsa olsa anakart üreticileri dayatıyordur diye düşünüyorum.

Dayatmayı da geçtim bu işler karşılıklı al gülüm ver gülüm durumu. Kolkola girmiş yürüyorlar işte hepsi.

• quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Olmaz Olmaz demeyin.Neden olmasin?

vardı kullandım bile

http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_7

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%207%20(Socket7).html

desteklediği işlemciler:

amd k6 ya kadar
    intel pentuim 3 e kadar
    Cyrix 6x86
    IBM 6x86
    IDT Winchip 2 ye kadar
    Rise Technology MP6
    ST 6x86

7 marka işlemci heytbe neymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: murettep

amd kullanıcı dostudur bulldozerleri am3 lerde çalıştırır diye düşünüp zamanında am3 anakart aldım,ters köşeye yatırdı bizi bir daha amd nin ne işlemcisini ne ekran kartını hevesle almam.mümkünse hhiç almam...

Burada yine AMD ye çok fazla suç atamıyorum. Sonuçta yeni anakartlar eski işlemcileri çalıştırabilecekse, eski anakartların yeni işlemcileri çalıştıramaması olsa olsa Anakart üreticilerinin baskısı nedeniyle oluyordur. Eğer eski anakartlarda da çalışacak olsaydı dediğiniz gibi AM3 anakart sahipleri sadece işlemci değiştirerek bu yeni platforma geçebileceklerdi ve buda anakart üreticilerinin işine gelmezdi. Sonuçta AMD işlemcisini her türlü satabilir. Performans ihtiyacı olan birkaç yüz mhz için bile işlemci değiştiriyor ama ha diyince anakart değiştirilmiyor. E yeni işlemci için yeni anakart şartını olsa olsa anakart üreticileri dayatıyordur diye düşünüyorum.

Dayatmayı da geçtim bu işler karşılıklı al gülüm ver gülüm durumu. Kolkola girmiş yürüyorlar işte hepsi.

Kesinlikle doğru yeni işlemcileri eski am3 te çalışması anakart satışlarını büyük ölçüde azaltacaktır. Bu da kimsenin işine gelmez sonuçta asusundan tut gigabyte hepsi amd nin partneri ve kendi çıkarları doğrultusunda ne gerekiyorsa onu yapacaklar. Mesela asus; eski am2 anakartlara 1.5 sene sonra phenom ii destekleyen yeni beta bios çıkarmış. 2010 yılının sonundayız. phenom ii ler ilk çıktığında da yapabilirdi bunu ama yapmadı vs. birçok örnek var. Bulldozer de eskiyince anakart üreticileri am3 için bulldozer desteği veren biosu 1 sene sonra falan yayımlarlar büyük ihtimal.

Ayrıca şu ''amd kullanıcı dostudur'' benzeri mottolarla ticari markalarla duygusal bağ kurup gereksiz sempati duyan arkadaşlara da çok gülüyorum şahsen. Yine aynı şekilde antipati ile o markanın ürününü almama zihniyeti. Ticari kaygıdan başka bir şey yok adamların akıllarında şunu anlayın artık. İşinize ne yarıyorsa onu alacaksınız bu kadar basit.

• innaın ki şu forumdaki arkaşlarımızın birçoğu o mühendislerden daha iyi düşünüyor ve kurgusunu yapıyor ..adam bir tip yapmış beşpara etmez bir ürün çıkartır yazılım ve performans yönünden birsürü eksiklikleri var tabiki bizde kullanıcı olarak az çok gözle gördüğümüz kadarrıyla biliyoruzki eleştiriyoruz ve bu şekilde gidecek amd rem desteğini birazdaha artırması lazım neden hep amd geri plan da gidiyor yapsın işine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vidoko

innaın ki şu forumdaki arkaşlarımızın birçoğu o mühendislerden daha iyi düşünüyor ve kurgusunu yapıyor ..adam bir tip yapmış beşpara etmez bir ürün çıkartır yazılım ve performans yönünden birsürü eksiklikleri var tabiki bizde kullanıcı olarak az çok gözle gördüğümüz kadarrıyla biliyoruzki eleştiriyoruz ve bu şekilde gidecek amd rem desteğini birazdaha artırması lazım neden hep amd geri plan da gidiyor yapsın işine..

eğitim insanların bulunduğu bir şirketle fikir sahibi olan bir şirket arasında dağlar kadar fark var
    meslea microsoft ila google gibi

fikir sahip erinin genellikle bakış açıları dağa geniş oluyor. tam tersi olması gerektiği düşünülse bile değil
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.