Şimdi Ara

AMD'nin 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcileri 26 Nisan'da lanse edilebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • AMD 965 Black Edition'a geçme zamanı yaklaşıyor:)
  • (Ekmek aslanin azinda) Islemci ejderhanin azinda...

3 secenek var..
    1. islemci tek cekirdek kullanan uygulamalarda Phenom ile ayni degerleri verecek..
    2. islemci 4 cekirdek kullanan uygulamalarda Phenom ile ayni degerleri verecek..
    3. islemci 6 cekirdek acik ve kullanilir haldeyken Core i7 975 ile yankin performans gosterebilir..Belki bazi uygulamalarda one gecer ama bazilarinda altta kalacak..

AMD iyi islemci uretiyor.. Fiyati da iyi koyuyor ama onceden, kendilerinin de dedigi gibi, amac Intel'i gecmek degil... o yuzden fazla bisey beklemeyin...
    Kaldiki eger bu seri, performans bazinda fiyatlandirilmaz ve Intel fiyatlari mevcuttaki performans islemcilerine denklemeyecek olursa, 6 cekridek dunyanin en ekonomik ve en performansli islemcisi kabul gormelidir.. eger gormuyorsa ciddi ciddi birileri ya cahil, yada gicik.. hele artik 6 fiziksel cekirdekle AMD alinmaz ise iste o zaman gercekten bir kotuleme veya asagilama politikasi vardir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 26 Şubat 2010; 14:02:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

(Ekmek aslanin azinda) Islemci ejderhanin azinda...

3 secenek var..
    1. islemci tek cekirdek kullanan uygulamalarda Phenom ile ayni degerleri verecek..
    2. islemci 4 cekirdek kullanan uygulamalarda Phenom ile ayni degerleri verecek..
    3. islemci 6 cekirdek acik ve kullanilir haldeyken Core i7 975 ile yankin performans gosterebilir..Belki bazi uygulamalarda one gecer ama bazilarinda altta kalacak..

AMD iyi islemci uretiyor.. Fiyati da iyi koyuyor ama onceden, kendilerinin de dedigi gibi, amac Intel'i gecmek degil... o yuzden fazla bisey beklemeyin...
    Kaldiki eger bu seri, performans bazinda fiyatlandirilmaz ve Intel fiyatlari mevcuttaki performans islemcilerine denklemeyecek olursa, 6 cekridek dunyanin en ekonomik ve en performansli islemcisi kabul gormelidir.. eger gormuyorsa ciddi ciddi birileri ya cahil, yada gicik.. hele artik 6 fiziksel cekirdekle AMD alinmaz ise iste o zaman gercekten bir kotuleme veya asagilama politikasi vardir...

yazdıklarına katılıyor olmakla beraber bu güne kadar aldığım hiç bir AMD işlemciden keyif alamamış biri olarak biraz önyargılıyım ister istemez
    6 çekirden kullanan uygulama sayısı ne kadar hatta varmı (test programları hariç) ve 6 çekirdekli cpu aldıktan sonra ne kadar hakkı ile kullanabileceğiz
    4 çekirdeği ne kadar kullanabiliyoruz en önemli sorunlardan biride çoğumuzun dikkat etmediği işletim sistemi bir çoğumuzun başına gelen donma ve kasılma gibi sorunların çoğunluğu yazılım kaynaklı oluyor 4 çekirdekli işlemcim şu programda çok kasıldı bana yetmedi diyen varmı bilemiyorum.
    ama büyük ihtimalle AMD fiyatını uygun tutarak 6 çekirdekli i,şlemcisinden bol miktarda satacak inşallah performans olarakta intele yakın veya eşdeğer olur ........

• Daha önce de yazmış olabileceğim gibi, 4 çekirdek bile bana fazla geliyor. Günümüz uygulamalarına bakarsanız, 4 çekiredeğin 2 si zaten genelde rölantide çalışıyor. AMD'nin bu x6 modeli tamamen İntel'e cevap niteliği taşıdığı gibi daha rekabetçi olabilme ihtimalinin sinyallerini veriyor İntel'e.
    Kısacası AMD İntel'e; "Bu yarışta yalnız değilsin, al buda benden sana bir 6x hem de turbo boost lu." diyor gibi.
  • Yeni Opteron işlemcilerinde uyguladığı fiyat stratejisini Phenom II X6 ailesinede uygulamasını umuyorum.
  • 26 nisanda türkiyede olucak mı peki ? olucaksa direk geçmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

26 nisanda türkiyede olucak mı peki ? olucaksa direk geçmeyi düşünüyorum

Gelmesi Mayıs'ı bulur
  • Yeni sistem toplamayı düşünüyordum ama bunu beklemek daha mantıklı gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

399$+ kdv den aşşağı olmaz gibi belki daha da pahalı..

Ohaaa yüzyılın epic failini yapmışım da haberim yok.
  • quote:

quote:

399$+ kdv den aşşağı olmaz gibi belki daha da pahalı..

Ohaaa yüzyılın epic failini yapmışım da haberim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Gelmesi Mayıs'ı bulur

Hemde çok rahat bulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: leech

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Gelmesi Mayıs'ı bulur

Hemde çok rahat bulur

Yanlış bilgilendirmeyelim
    http://www.vatanbilgisayar.com/amd-hdt90zfbgrbox-phenom-ii-x6-1090t-black-edition-3.2ghz--3.6ghz-turbo-core-9mb-cache-islemci/productdetails.aspx?I_ID=44229

26.04.2010
    tarihinden itibaren stoklarımızda
    Sipariş sırasına göre gönderilecektir.

• @blank42
    O gün gelsin görürüz ne kaldı ki şurda.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.