Şimdi Ara

Amd Fx 9370 4,80 Ghz OC.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    17 Dk prime testte kaldı ve sonuçlar ?
     Amd Fx 9370 4,80 Ghz OC.

• Valla ben AMD nin sıcaklıklarına inanmıyorum
  • neden hocam sıcaklıklara inanmıyosunuz ? :D

ayrıca test stabil mi sizce stok hız 4,4 ghz işlemcinin
    4,8 ghz çektim ve 17 dk test ettim .
  • svaaa kullanıcısına yanıt
    17 dakikalık test sonunda stabil denmez.

1 gün boyunca test ettin sorun yok diyelim ertesi gün bir bakmışsın mavi ekran
  • o zaman gece acık bırakıp deniyim :D

sıcaklıklara neden inanmıyosunuz onu anlamadım başka program varsa ondan ölçelim
  • Sorun yok güzel sıcaklıklar ilk testi başarıyla atlatmış %90 bundan sonra mavi ekran felan vermicek ama sen yinede normal kullanımına böyle devam et mavi ekran takılma donma vs olmazsa olmuştur demektir..
  • cinebench sonuçları 4,8 ghz de
     Amd Fx 9370 4,80 Ghz OC. Amd Fx 9370 4,80 Ghz OC.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svaaa -- 6 Haziran 2014; 0:31:45 >

Öncelikle en son sürüm ile test etmek daha sağlıklı o yüzden ;

http://www.guru3d.com/files_details/prime95_download.html

Linkinden 28.4 64 bit sürümünü indirip tekrar deneyin.

İlk 15 dk da stabilse ayarların bir kısmı olmuş demektir süre 1 saati geçersede voltaj düşümüne geçersiniz.Mesela 1.4 v da 1 saati tamamladı siz bıosdan bu değeri 1.39 v alıp tekrar aynı testi yaparsınız baktınız 1 saat öncesinde çakıldı voltajı tekrar 1.4 v alırsınız böylece yapılan oc için gereken voltaj en az 1.4 v olacaktır.1 saat yeterli bu test için uzun sürelere gerek yok.Stabilse bu hız ve voltajda testi 1 saat-1.5 saat civarlarında durdurursunuz.Bu sadece fikir verir %100 kesinlik veremez öyle ki aynı testte 3 saatte çakılmayan işlemci nette gezinirken bile maviye düşebilir o yüzden sadece test etmekle değilde günlük kullanımda sorun olup olmadığına bakmanız gerekir bunuda zamanla kullandıkça belirlemiş olursunuz.

• yeni sürümle bir deneme yapim bilmiyordum yeni sürüm geldiğini :D

voltaj işini bir türlü ayarlayamadım . :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svaaa -- 6 Haziran 2014; 0:37:06 >
    Sıcaklıklar doğruda olabilir.İşlemci soğutucun felan iyi.

İnanmadığım kısım şurası,

AMD nedense boşta hep oda sıcaklığı altına iniyor
  • Hocam o voltaj çok fazla naptınız sıcaklık sınırda suan max 71 görmüş.ama bence ayarları tekrar bir elden geçirin derim
  • şuan bile boşta 24-25 derece oda sıcaklıgı altında olmaz ki camlar falan acık :D imkansız yani
  • Bu arada cinebench değerlerin düşük geldi bana.Ben bu imzamdaki hız ile 8.37 alıyorum

Amd Fx 9370 4,80 Ghz OC.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeezy -- 6 Haziran 2014; 0:45:24 >
  • Bu arada cinebench'te 4C/8T yazıyor.Çekirdek mi kapattınız hocam?
  • yok hocam çekirdek kapatmadım . voltajda default hali 1.476 falan yüksek zaten :S
  • voltaj değerleri şuan default halde ve fazlamı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Sıcaklıklar doğruda olabilir.İşlemci soğutucun felan iyi.

İnanmadığım kısım şurası,

AMD nedense boşta hep oda sıcaklığı altına iniyor

o oda sicakliginin altinda gostermesi bir bug butun fx islemcilerde var ama biraz isittin mi dogru sicakligi gosteriyor.

islemci voltaji cok fazla.autoda birakinca 1.57v vermis anakart.elle 1.5v olarak ayarlayin hatta 9370 oldugu icin daha dusuk voltajda bile calisabilir.1.475v gibi.ya da voltaji ellemeyin 4.9ghz yapin.

cinebench 15 sonucu normal bendeki de ayni cikmis 4.8'de ama 11.5 cok hafif dusuk cikmis o da onemli degil 15 daha iyi calisiyor fx'lerde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.