Şimdi Ara

Amd fx 8350 ve MAVİ EKRAN HATASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • amd fx 8350 ve coolermaster t4 soğutu aldım montajını yaptım fakat işlemciyi zorlayan uygulamalarda mavi ekran hatası alıyorum yada ekran grafikleri birbirine karışıp donup kalıyor çaresiz aldım ne yapmam gerekir teşekkürler
    sistem ise şu şekilde

sapphire r7 265x
    gigabyte m68mts-2 am3+ anakart
    4gb 1333mhz ram
    500wat 80plus bronze power supply
    ve 8350

• hocam anakartın kendi sitesinde takabileceğin en yüksek fx işlemci olarak fx-8140 gösterilmiş. hatta uygun fxlerin hepsinin tdp değeri 95W.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cahit37

hocam anakartın kendi sitesinde takabileceğin en yüksek fx işlemci olarak fx-8140 gösterilmiş. hatta uygun fxlerin hepsinin tdp değeri 95W.

CPU yüke girip 95W'nin üzerinde çekmeye başladığında board kendini kapatıyor yada CPU yeterli güç alamadığıdığından kapanıyor vs...

İade edebiliyorsanız edip bir Fx 6300 alın yada İntele geçmeyi düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmC43 -- 6 Aralık 2014; 23:16:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ragelol07 R kullanıcısına yanıt
    amd fx8350 tdp değeri 125 waat
  • güç kaynağını değiştirsem 600watt ve üstü için sorun düzelir mi ?
    fakat eski işlemcimde 125watt enerji harcıyordu böyle bir olay başıma gelmemişti
  • bios tan downclock yapıp öyle deniyorum ghz düşürücem sorun çıkar veya çıkmazsa problemin nerde olduğunu anlayabileceğim teşekkürler önerilerinizi bekliyorum testimden sonra yazarım buraya
  • Psunuzu degistirin buyuk ihtimalle o yetersiz kaliyor.

• ragelol07 R kullanıcısına yanıt
    anakart 125w deateklemiyorsa boyle sorun yasarsin ucuz yoldan msi 970 g46 almak yada g43 almak iyi olur.

• OmC43 kullanıcısına yanıt
    niye intele geçsin akıl var mantık var gider 200-250tl bir board alır devam eder intele geçmek için niye 800-900 tl versin
  • creative13 kullanıcısına yanıt
    Okumayı tam çözemedin galiba.

Kimseye emir vermedim veremessin de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.