Şimdi Ara

AMD FX-8 8150 BE ve Asus Crosshair V Formula ile O.C Yapma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
2
Favori
12.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DaRk_BeeR

quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: collector2

vallaha ben 4.7 ghz Gordum bios guncellerken kart coktu gelsin ben bol ss li bir aciklama koycm hacilar

bende 4.7 ghz yi görmek isterim ama malum ya bişi olursa :) bu arada tekrardan geçmiş olsun allahtan işlemciye bişi olmamış
    gerçi anakart işlemciden daha pahalıya neyse

Dostum bilgi için teşekkürler yalnız bu kadar fanı hangi kasanın içine koyacaksın merak ettim ve bende kasa değişikliği yapıcam alıcaklarım ve eleme yapacaklarım içinde hangisi dersiniz..

1-TIKLA
    2-TIKLA
    3-TIKLA

Birinci linkteki yiğenimde var ve çok iyi bir soğutma sirkülasyonu var ek olarak 200mm lik kapağa fan taktı ki;sonuç yine çok iyi.

bence cooler master hafk x 942 öneririm hem geniş hemde monte bakımından rhat bi kullanış sağlarsın bu arada nereye koyacan o kadar fanı demişsin
    kullandığım kasa 8 adet fan yuvası var 4 tanesini yana elimdeki 20 lik ledli fanı üst paneldeki ledsiz fanı söküp onun yerine takıcam diğer 14 cm ve 12 cm lik fanı ise
    12 lik fanı işlemci soğutucusuna monte edicem yani işlemci soğutucusunda 2 adet fan olacak diğer 14 cm lik fanı ise arka tarafa takıcam
    valla benim kullandığım kasadan al derim ama arkadaş görünüşü iyi ama ön paneli çok dandik yapmışlar 2 defa garantiye gtti benim kasa

Önerin için teşekkürler dostum bende o kasa taraftarıyım tabiki ve fanlarını görünce hangi kasaya takacak diye merak etmiştim bilmediğimden dolayı..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

vallaha ben 4.7 ghz Gordum bios guncellerken kart coktu gelsin ben bol ss li bir aciklama koycm hacilar

bende 4.7 ghz yi görmek isterim ama malum ya bişi olursa :) bu arada tekrardan geçmiş olsun allahtan işlemciye bişi olmamış
    gerçi anakart işlemciden daha pahalıya neyse

Dostum bilgi için teşekkürler yalnız bu kadar fanı hangi kasanın içine koyacaksın merak ettim ve bende kasa değişikliği yapıcam alıcaklarım ve eleme yapacaklarım içinde hangisi dersiniz..

1-TIKLA
    2-TIKLA
    3-TIKLA

Birinci linkteki yiğenimde var ve çok iyi bir soğutma sirkülasyonu var ek olarak 200mm lik kapağa fan taktı ki;sonuç yine çok iyi.

bence cooler master hafk x 942 öneririm hem geniş hemde monte bakımından rhat bi kullanış sağlarsın bu arada nereye koyacan o kadar fanı demişsin
    kullandığım kasa 8 adet fan yuvası var 4 tanesini yana elimdeki 20 lik ledli fanı üst paneldeki ledsiz fanı söküp onun yerine takıcam diğer 14 cm ve 12 cm lik fanı ise
    12 lik fanı işlemci soğutucusuna monte edicem yani işlemci soğutucusunda 2 adet fan olacak diğer 14 cm lik fanı ise arka tarafa takıcam
    valla benim kullandığım kasadan al derim ama arkadaş görünüşü iyi ama ön paneli çok dandik yapmışlar 2 defa garantiye gtti benim kasa

Önerin için teşekkürler dostum bende o kasa taraftarıyım tabiki ve fanlarını görünce hangi kasaya takacak diye merak etmiştim bilmediğimden dolayı..

rica ederim şimdiden hayırlı olsun..

• hayırlı olsun ama genede sogutucuyu bir dene kasayı alırken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam çok şaşırdım çünkü bende imzamda görebileceğiniz gibi sizinkinin biraz daha farklı şekilde aynı sistemi kullanıyorum sanırım ben ekran kartında geri planda kalmsıım bende higt power 756 watr var. ve pek bilgim yok aslında yardımcı olubursa iyi olur. birde bende aerocool shark serisi 6 adet ekstra 14 lük fan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cecen_01

hocam çok şaşırdım çünkü bende imzamda görebileceğiniz gibi sizinkinin biraz daha farklı şekilde aynı sistemi kullanıyorum sanırım ben ekran kartında geri planda kalmsıım bende higt power 756 watr var. ve pek bilgim yok aslında yardımcı olubursa iyi olur. birde bende aerocool shark serisi 6 adet ekstra 14 lük fan var.

ne konuda yardımcı olmamızı istersin o.c konusundamı yoksa kasa konusundamı
  • evet açıkcası benim ekran kartımdan geri olmadığın malum
  • quote:

evet açıkcası benim ekran kartımdan geri olmadığın malum

bendede saphire hd6870 var ama valla değiştirmeyi düşünmüyorum değil hani ama para lazım para
  • quote:

hocam çok şaşırdım çünkü bende imzamda görebileceğiniz gibi sizinkinin biraz daha farklı şekilde aynı sistemi kullanıyorum sanırım ben ekran kartında geri planda kalmsıım bende higt power 756 watr var. ve pek bilgim yok aslında yardımcı olubursa iyi olur. birde bende aerocool shark serisi 6 adet ekstra 14 lük fan var.

DaRk_BeeR ardaşımız yazmış ne konuda yardım istediğini ama ben şaşırmanla birlikte hangi konuda yardım istediğine inemedim
  • quote:

quote:

DaRk_BeeR ardaşımız yazmış ne konuda yardım istediğini ama ben şaşırmanla birlikte hangi konuda yardım istediğine inemedim

anlamadım ki ne konuda yardım istediğini arkadaşın zaten gece nöbetinden gelmişim hem uykusuzum hem yorgunum

• Arkadaş bir anlık gelip gitti,heral de
  • quote:

Orijinalden alıntı: camosur

quote:

Merhaba ardaşlar işlemciyi bugün aldım ve oc yapmak istiyorum system olarak donanımım imzadaki gibidir

Öncelikle çok güzel bir sistem kurmuşsun yanlız Ekran kartını (Sapphire HD 7770 O.C) ve power supply yi (800-850 watt) yükseltme yapıp işlemci soğutucusunu sıvı soğutucu (Corsair Hydro Serisi H100) yapabilirdin. Ve yine de hayırlı olsun.

Bulldozerin sınırlanırını zorlamak istiyorsan daha detayı için videoları izleyerek yolunu daha da netleştirebilirsin. (http://www.youtube.com/watch?v=x-jzVwj3JqM)
    sana şunu yap demem reset vs. atmasına sebep olabilir çünkü powerin sanırım 550-600w sonuç olarak.

Kolay gelsin.

Bilgine teşekkür ederim dostum,mesajını alıntı yaparak şuan için düzeltme yapıcam ki; corsair hyrdo h100 ü kullanan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine almadım ve sorunlu bir ürün olduğunu düşünüyorum zaman zaman.Aldığım hava soğutucu phanteks güzel bir soğutucu ve test sonuçları çok iyi ki; şuan çok memnun ve tavsiye ederim.Ekran kartım şuanlık MSI GTX660 TI PE serisi ve PSU Corsair GS600 serisi.Burada belki psu değişikliği yaparım tabiki ama şuanlık gerek yok gibi.

• su soğutmaya para vermiyeceksen en iyi çözüm noctua d-14 tavsiye ederim
  • quote:

su soğutmaya para vermiyeceksen en iyi çözüm noctua d-14 tavsiye ederim

hazır işlemci soğutucusundan konu açılmış iken corsair h100 sıvı soğutmada su takviyesi-değiştirme nasıl yapılıyo yada öle bişi varmı
  • sıvı soğutma kullanmadım yardımcı olamıycam amlesef
  • Beyler bu işlemci orta seviye 12cm bir soğutucu ile günlük stabil kaçta çalışıyor?
  • stok fanla stabil 4.1ghz ama fandan f1 gibi ses geliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi collector2 -- 9 Kasım 2012; 8:03:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Beyler bu işlemci orta seviye 12cm bir soğutucu ile günlük stabil kaçta çalışıyor?

boşta 9 derece max. yük altında 35-36 derecede çalışıyor (o.c siz)bendeki işlemci 4.00ghz o.c li max.36 derecede çalışıyor düşün yani
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Beyler bu işlemci orta seviye 12cm bir soğutucu ile günlük stabil kaçta çalışıyor?

boşta 9 derece max. yük altında 35-36 derecede çalışıyor (o.c siz)bendeki işlemci 4.00ghz o.c li max.36 derecede çalışıyor düşün yani

sıcaklık olarak değil. hız olarak max kaç ghz de stabil oluyor yaklaşık?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar işlemciyi bugün biraz yormaya karar verdim ve sonuçlar;

Windows 7 Göstergesi;
     AMD FX-8 8150 BE ve Asus Crosshair V Formula ile O.C Yapma

Stok Isı göstergesi;

Cinebench testi yaparken ısının en fazla 44 dereceye gelmesi;

Cinebench Test Sonucu:

ROG CPU-Z Göstergesi;

BİOS DA YAPILAN AYAR GÖSTERGELERİ

Prime95 testi yapmadım arkadaşlar çünkü en iyi ayarı bulana kadar oc yapacağım ve son olarak 5.20Ghz e çıktım ama cinebench testi yaparken son resim açma işlemlerinde mavi ekran verdi,bunun için ince araştırma yapacağım ve bu işlemi yaparken sıcaklık 51 dereceye çıkmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photography_GT -- 9 Kasım 2012; 14:43:17 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.