Şimdi Ara

AMD FX 6300 HAKKINDA SORU SORCAM YARDIM EDIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar sistemimde Amd Fx 6300 bulunmaktadır.Yarin ssd alalacağım için sogutucum yok stok fanla idare ediyorum. Size sorum olacak işlemci boşta 18-20 derece tam yükte (Oyun vs) 40-50-60 derece arasi hafta sonları 1-2 saat açıyorum günde suanlik pc ye cok giremiyorum bu sicakliklar sorun çıkarır mi hafta ici giremiyorum hafta sonlarida 1-2 saat anca 1 ay sonra alacam Sivi Soğutucu ama sicaklik bilgim yok sorun cikarir mi suanlik ve fazla mi sicakliklari şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merts34 -- 28 Şubat 2015; 0:53:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merts34 kullanıcısına yanıt
    AMD işlemcileri tahminen 60 - 65 derece sıcaklık sınırına sahip. En azından önerilen sıcaklık üst limiti böyle yazıyor. O sebeple sorun olacağını sanmıyorum; ancak stok fanın sesinden kurtulmak için şahsen önce soğutucu alırdım.
  • Stok fan neredeyse hic ses çıkarmıyor diyebilirim. 1 ay idare etsin yeterli baska bisey istemiyorum İslemciyr bişey olmaz dimi cok aşırı derecede oynamiyorn haftada 3-4 defa anca

• Hiç birşey olmaz. Zaten tehlikeli bir sıcaklığa gelseydi ssitem kendini kapatırdı
  • Sağolasın kardeşim teşekkür ederim :)

sıvı soğutucu alma soğutucuya çok parada verme bence çünkü 5820k değil bu işlemci verdiğin para işlemcinin yarısı kadar olacak değmez 80-100 lira verip t4 gibi soğutucu al ama önce ssdyi al
  • Ssd aldım dün kurdum baya hızlandı hatta hoşgeldin yazısı bile gözükmüyor o derece oldu şimdi Soğutucu almam lazım ne alcam nasıl bişey alcam hic bi bilgim yok sivi sogutucudan vazgeçtim. Çünkü para biriktiremem cok uzun sürer işlemciye sıkıntı çıkarır stok fan diye korkuyorum 80-110-120 lieaya bişey bulup alcam sessiz ve etkili

Kullanılan kasa modeli nedir? Sığması için öncelikle bunu bilmemiz gerekiyor; yine de bir iki tane önereyim.

Stokta yok; ama bulabilirseniz alın:http://www.vatanbilgisayar.com/gaia-sd1283-intel-lga775_1156_1366--amd-am2_am3-islemci-sogutucu.html

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-hyper-t4-7751155115613662011am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Kullanılan kasa modeli nedir? Sığması için öncelikle bunu bilmemiz gerekiyor; yine de bir iki tane önereyim.

Stokta yok; ama bulabilirseniz alın:http://www.vatanbilgisayar.com/gaia-sd1283-intel-lga775_1156_1366--amd-am2_am3-islemci-sogutucu.html

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-hyper-t4-7751155115613662011am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html

Gaia fiyatı 38 lira olarak gözüküyor.Yanlış girilmiş fiyat değilse hiç kaçırmayın.Sıcak değil bildiğiniz yanıyor bu.

T4e o fiyat verilmez gaia 100 liranın altındayken.

• Stoktayken 75 - 90 aralığında oynuyordu; mağaza fiyatı farklı deyip gene o civarda satmaya çalışırlar diye düşünüyorum. İnşallah bulan çıkar.
  • 300 liralık işlemciye 100 liralık soğutucu almanı tavsiye etmiyorum:)
  • ZALMAN Z3 PLUS KASA MODELIM

Verdiğim iki model de sığar.
  • Teşekkürler değerlendireceğim fazla para vermeme gerek yok o zaman :)

İkinci el bile alabilirsiniz; şimdiden hayırlı olsun.
  • Haklısın daha üst modelleri az kullanilmis temiz bakıp alınır aslında, Teşekkürler

• Haklısın daha üst modelleri az kullanilmis temiz bakıp alınır aslında, Teşekkürler

Kardeş biraz pahalıdır ama Noctua NH u12s alirsan soğutucudan yana uzun yıllar rahat edersin ilerde başka anakartlarlada kullanabilirsin harici kitleri satıyorlar. 2008 yılında aldım 775 sen 1155 e gectim hala kullanıyorum tavsiye edrim. Bi araştır istersen

• xtyper kullanıcısına yanıt
    Sağol teşekkür ederim arastiricam sağlam soğutsun yeter sessiz ve etkili olsun 1 yil goturse bile yeter

• xtyper kullanıcısına yanıt
    Vatan pc de bulamadım musait olunca link atarmisin ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.